Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
Морам да признаам дека Рашела ми ги освои симпатиите, без разлика на тоа што за тоа најголема заслуга имаат комуњарските куртони, и колку да ме убедува некој дека ова е дпмнеовски пиар, сепак стојам на ставот дека Евреите се горд народ и да не навредам некого, македончињата можат само да учат и вода да им носат, а Рашела има повеќе јајца од цела дпмнеовска пратеничка куртонијада. Сепак, тоа нема да ме натера да излезам и да гласам за куртонот антипатичен Мицковски, да биде Премиер на оваа проклетија, али - Рашела, секоја чест.
Јас има шанси да гласам пак за ДПМНЕ само ако Рашела стани претседател на партијата
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Јас има шанси да гласам пак за ДПМНЕ само ако Рашела стани претседател на партијата
Нека ја номинираат Рашела за премиер, не само што ќе гласам за ВМРО, туку ќе им донесам барем уште 10 гласа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.866
Поени од реакции
7.254
Морам да признаам дека Рашела ми ги освои симпатиите, без разлика на тоа што за тоа најголема заслуга имаат комуњарските куртони, и колку да ме убедува некој дека ова е дпмнеовски пиар, сепак стојам на ставот дека Евреите се горд народ и да не навредам некого, македончињата можат само да учат и вода да им носат, а Рашела има повеќе јајца од цела дпмнеовска пратеничка куртонијада. Сепак, тоа нема да ме натера да излезам и да гласам за куртонот антипатичен Мицковски, да биде Премиер на оваа проклетија, али - Рашела, секоја чест.
И ти ли сине Бруте :P
Прво, грешка ти е што нема да излезеш. Излези и прешкртај ги сите, така ќе се види дека народ се освестил, па ќе мора други финти да пробуваат, а и ливчето нема да ти го злоупотребат.

Зашто дотичната ти ги освои симпатиите ...
Да кажеше: "Јас сум Македонка со еврејско потекло" , па да се сложам со тебе. А таа кажа: Јас сум Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија
Вака излегува иста како Шќиптарите, кои викаат дека се Албанци од Македониа, или Срби или Бугари или Роми од Македониа.
Македонците како при раѓање да им се вметнува во свеста, само странци да возвишуваат, никако Македонец. Или Срби, или Власи, или Бугари, или Турско потекло, или Егејци, или Евреи или дојденци се на клучните позиции.
Рашела к ја боли за вистината за Македонците и Македонија.
Ако вистината беше дека Евреите го контролирале светот, толку се моќни, зашто Македонија е на ова ниво (утепано), а нали овај сме им помогнале....

Штета што на следни избори нема да има бар 100.000 неважечки ливчиња.:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Ништо од чело на партијата, копукот не го дава столчето :place:

20200215_173542.jpg

Шала на страна, СДС (и нивниот ПР) јако и го кренаа рејтингот на женава, али изгледа ни тие самите сеуште не се свесни за тоа :toe:
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
ете сега ме убеди за зокето да остане премиер, не за друго барем и тебе ти олесна.
Не бе, се заебавам, не е букаке, врни дожд :D

Кај можи од Антонио Милошевски и Влатко Ѓорчев да има букаке тие сета сперма ја трошат на деца правење.
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Не бе, се заебавам, не е букаке, врни дожд :D

Кај можи од Антонио Милошевски и Влатко Ѓорчев да има букаке тие сета сперма ја трошат на деца правење.
тие двајца може прават деца, ама зокето ни деца не прави, спермата преку лице ви ја фрла,ама тоа не битно, битно грујо и мијалко ќе си лежат.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.315
Пред промената на името, единствен пратеник од СДСМ коалиција (а и пошироко) кој јасно и јавно беше против беше Ферид Мухиќ. Додуше и тој си легна на брашното, ама чудно е тоа како често не-Македонците се поголеми Македонци од Македонците, кои се оперирани од елементарна етика и презафатени со лични интереси.
Не е ништо чудно, тоа е само твоја перцепција.
Ако Македонец излезе и јавно говори дека е Македонец веднаш се започнува со сурова валкана игра против, му се лепат етикети, да се спречи во старт, дури ако треба се обвинуваа за тероризам и се осудуваат со 230 години затвор, само затоа што пееле химна дека се Македонци и сакале да опстане Македонија. Зарем сметаш дека оние од 27 април се осудени на толку големи казни за да се мотивираат останатите Македонци да се изјаснуваат како Македонци?

Твојата теза дека некои други се поголеми Македонци од Македонците ти е фалшлива.
Остави ги ти настрана Рашела, Мухичи и дуги такви, тие можат да говорат што сакат па дури и да пеат за Македонија, нив никој нема да ги прати во затвор заради тоа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.964
тие двајца може прават деца, ама зокето ни деца не прави, спермата преку лице ви ја фрла,ама тоа не битно, битно грујо и мијалко ќе си лежат.
Добро бе не се лути, имаш право да се чувствуваш како шарен куртон, во ред е тоа.

Инаку за разлика од тебе не сакам ниту Мицковски, ниту Заев да ми прави букаке. Не планирам да гласам ни за едниот ни за другиот. Сеедно ми е кој од нив ќе владее.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom