Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
доста бре се преправаш дека си Ганди
Исус сум јас....месијата, у тој у кој што наводно веруваш. Имаш прилика да разговараш, а ти го трошиш времето без врска. :)
Автоматски споено мислење:

Иначе има некои со мал кур...и тие не идат на собиранки. Има некои со мал кур и идат....ама у вец не идат на мочање.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
pred da stanam clen na forumov guglav imav eden gradezen problem i gledam kajgana forum vlegov postaviv mislenje odgovorite bea katastrofa 70% zafrkancii a jas imav problem potoa otidov tema igracnica makedonski zborovi i taka guglajki vo sekoja tema go srekavav LET 3 koj precizno odgovarase na ozbilni prasanja
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Најголема негативна последица од претходните интересни собиранки беше што форумов почна да доминира со оној дно хуморот на Стек и на Џонтра, шо преовладуваше на секоја тема, секој подфорум, и кај и да се свртиш добиваше реплика со како некој на некој ќе му ебе нешто, сто мајки, пет тетки, или не знам што. Онака еден монотоно глуп хумор, шо им скурчи на многу луѓе и не им беше више интересно да читаат или да пишуваат ништо више на ниедна тема.

Тогаш се чинеше дека форумот е најблизок и најактивен, али уствари беа истиве луѓе шо истово дно го ширеа. Коа тоа прекина, имаше вакуум простор шо се напуни од наркоманине шо сеа спамаат на сите теми со тешки наркомански муабети.

И првиве луѓе го баталија форумот, вторите прекинаа да се замараат со истиот, си отидоа, или олабавија (чесен исклучок на стекот шо 6 години мисли дека е интересен со мизерните кладионица пцовки), и се напуни со луѓе шо или не се заинтересирани за дружба, или се наркомани.

Као да направиш асална собиранка со тоа :D

Моја анализа дур сум 5 минути на пауза од работа ова. Бидете поздравени.
Фросиран хумор само и само во спортските теми. Никаде во Историја, образование, политика неам начекано вакви коментари. Еднаш уствари сунгерот еба матер на некој у филм и тв и инстант беше избришан. Да накалемуваш пропаст и намалена активност на два члена е тажно, кои и да се. Исто, можеме да додадеме дека оној подфорум каде што никна тоа однесување и каде што беше најзастапено е сеуште најјактивен подфорум. Затоа, 5те минути на пауза боље да ги потрошеше на дркање додека мислиш како Хендо за кратко крева трофеј у ПЛ нешто што патем јас го праам задњиве пар месеца и ептен ми е јако.


Да надополнам, дркам и зошто девојка ми не ми дава.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
pa taka bese budi , me znaes deka sum iskren
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.923
Поени од реакции
39.419
Фросиран хумор само и само во спортските теми. Никаде во Историја, образование, политика неам начекано вакви коментари. Еднаш уствари сунгерот еба матер на некој у филм и тв и инстант беше избришан. Да накалемуваш пропаст и намалена активност на два члена е тажно, кои и да се. Исто, можеме да додадеме дека оној подфорум каде што никна тоа однесување и каде што беше најзастапено е сеуште најјактивен подфорум. Затоа, 5те минути на пауза боље да ги потрошеше на дркање додека мислиш како Хендо за кратко крева трофеј у ПЛ нешто што патем јас го праам задњиве пар месеца и ептен ми е јако.


Да надополнам, дркам и зошто девојка ми не ми дава.
Пеја, форумов беше доста попријатно место пред ти со другарчињата ставро џонтра и кобе да одредувате кој е глуп а кој паметен. Али нажалост е превише отидена работата за да се врати назад.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Пази, проблемот во негативноста биле собиранките.
Собиранка немаше 4 години.
А корисниците на форумов, сепак, се најнегативни до сега.

Не драга, проблемот во негативноста е недостатокот на собиранки и дружба.
По дружба во живо, никогаш немало cicrclejerk или како и да го нарекуваш, туку имало создавање на нови пријателства и почитување.

Еве, како некој што е тука од 2005-та, можам да ти потврдам дека кога собиранките беа редовни, корисниците беа најпозитивни и највеќе се почитуваат меѓу себе. Анонимни, недружељубиви и неебени, секогаш може да си останете по ваша желба. Тоа е свето и никој не ви го одзима со сила.
Не само на форумов, општо во мкд народот станува таков, апатичен. Искочи во дискотека, сите со носовите до горе, никој со никого не денса, не се смее а искочени се само за на стори на Инстаграм. Прави просечна македонска фирма тим билдинг, на билдингот само четвртина ги играат игрите, останатите се тука само за љокањето.

Друго, пола членови сеа заминаа да се главни на твитер со Влатко Васиљ хумор и хехехе доскочици, фала богу, на Твитер репликите се хехе брат се кинам од смеење и во таа смисла. На форум некој може да те цитира и да треба да помислиш што да му вратиш.

Дека било до собиранките, малце морген тоа. Баш напротив на собиранки луѓе се запознаваа и потоа се опуштаа на форум кога ќе видеа дека никој нема да ги изеде ако пишат нешто. Конкретно јас дојдов на првата собиранка во период кога се карав со Mac)) и со Дивајн па еве никому ништо.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пеја, форумов беше доста попријатно место пред ти со другарчињата ставро џонтра и кобе да одредувате кој е глуп а кој паметен. Али нажалост е превише отидена работата за да се врати назад.
За тебе оддамна е одредено braddddddd.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.871
Поени од реакции
9.629
сигурно сакаш да знаеш?
Можеш ли еднаш, ко за промена на твоето однесување, на прашање да одговориш а не да поставиш ти друго..или да поедноставам, да бидеш културен а не ......а си знаеш и самиот каков си, дрзок итд...
Дадов предлог а вие одлучувате.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Можеш ли еднаш, ко за промена на твоето однесување, на прашање да одговориш а не да поставиш ти друго..или да поедноставам, да бидеш културен а не ......а си знаеш и самиот каков си, дрзок итд...
Дадов предлог а вие одлучувате.
Имаме закажано седница, ќе ти пренесеме никад што сме одлучиле.

Поштуеш арогантност?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Затоа, 5те минути на пауза боље да ги потрошеше на дркање додека мислиш како Хендо за кратко крева трофеј у ПЛ нешто што патем јас го праам задњиве пар месеца и ептен ми е јако.


Да надополнам, дркам и зошто девојка ми не ми дава.
Глуп, глеаш дека сакам да истакнам како сум вработен и праам кеш за да се напали некоја. Да се истакнам од џаболебариве пропаднати.

Затоа дркаш, пошто немаш game.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Глуп, глеаш дека сакам да истакнам како сум вработен и праам кеш за да се напали некоја. Да се истакнам од џаболебариве пропаднати.

Затоа дркаш, пошто немаш game.
Не му успеа на Стелт, нема да ти успее ни тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom