Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2013
Мислења
63
Поени од реакции
26
jas sum 2017 uste nema nisto . nitu na dopolnitelna nitu nisto se odese ko sto treba

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
kako be iscistena,ja sum 2017 na finalna sum uste nisto nema so e rabotava
Автоматски споено мислење:

Mislam deka 90posto se iscisteni, ostana del od tie sto bea na dopolnitelna...
e kako ja ne sum na dopolnitelna od 2017 sum intervju avgust
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Znaci sekoja pretpostavka i sekoja matematika pagja vo voda, nema nikakov Red.. Nz so da kazam osven toa so ke si cekame, dr nema
dzabe samo poveke nervozi , ne e fer ne odat so red , zaedno sto bevme na intervju so edna drugarka ona go zema ukazot 2019 dekemvri mesec a isto vreme bevme na intervju isti dokumenti se . zosto pravav vaka nz

Sent from my TA-1032 using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Notarski zavereni izjavi za lica sto se vo rodstvena vrska a se so razlicnl preziminja,dokazano so izjavi na dvajca svedoci,izjavite napisani na advokat i zavereni kaj notar kako dokaz deka stanuva zbor za isto lice ne gi smetale vo MPza validni jas toa go pravev i me kostase okolu 2500denari posrednikot prvo mi kaza deka moze no posle Lazar odBKK mi kaza deka ne biva,pa posle barav preku stranata na zena mi,a i vo maticno ne sakaa da mi dadat prepis bidejki stanuvase zbor za lice koe e veke pocinato,vikaat tia trebalo da go napravat mislam promenata dide ka bile zivi taka da na pocinati lica ne mozelo.
Imam ista situacija prezimeto na dedomi od star dokument i vo umrenica ne se sovpaga i toa go resiv so notarska izjava so dvajca svedoci i pomina vo MP sega sum polozitelno od 19. Septemvri
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
I jas veke na finalna 6 mesec,pa dobro cim si sredil ama mene taka mi kazaa,jas veke gi imav se dok sredeno i ne gi dosaviv,neznaeme koj da slusame a vlogot e golem bug drzavjanstvo vo raka.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom