Фудбалски/трансфер дискусии

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
И слепо пиле просо ќе погоди. Другите види ги... Не дупи бар нас за Бепе не ни кажвај и продажбите негови :)
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
Сега очаен е, пред тоа од уста не ги вадеа ратите и како му немало рамен за трансфери. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
zaza, koman, ebaniot lemina, od ovie samo 50m evra ste kjarile, vidal za 12 zemen, za 37 daden, ne deka bil katastrova ili ocaen kako sto go pretstavuvas. Od ovie nabrojani samo, plus pogba, 200m ste zemale, u ogromen profit bile juve od ovie so ogled na toa kolku bile potroseni za istite za da dojdat.
Види колку само без пари се пуштени или цицале од клуб до бескрај. И не ми мешај профит со продажби. Видал како Видал сигурно можеше поќе од 37 да се продаде до неговиот тогашен статус. Лемина е купен 11мил продаен 17, Заза е купен 18 милиони прпдаден 20+3(бонуси) ...итн итн

Мислам алал да тие за нова пронајдената љубов кон Конте и Марота ама дај малце жити се...Џабе ги вртиш муабетите ама ѕаа е реалноста, Марота е лош кога се работи за продажби а и Паратичи не е поарен досега..
Автоматски споено мислење:

Сега очаен е, пред тоа од уста не ги вадеа ратите и како му немало рамен за трансфери. :D
За купувањата да секогаш го величевме и нема збор за тоа што го направи во Јуве. Ај види ги коментарите за продажбите слободно..али ај нека ви биде по ќеф :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Dobro be devi paraziti sekade imas, ne se juve isklucok, ama da go stavis zborot ocaen za bepe e preterano, moze si go kritikuval ti za prodavnaje i slicno ama ocaen go vikas samo zasto momentalno e vo inter, i radi nisto drugo. Ne mozes da zemes 200m za igraci za koi si potrosil preku sila 20-25m evra, i istovremeno da go nareces marota ocaen u kontekst na toa kako prodaval. Too harsh e, glupo e da debatirame sea za toa.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
На памет зборење ти е ова веќе, никад не се сомневај у моќта на бепенаторот, и кога продава и кога купува, а за првото има доста материјал од интер од кој ќе се земат пари, ко икарди на пример, па и перишич, жоао марио, весино и пар други.
Нема сигурно трансфер буџетот да им е 0.
Ако платите 20 милиони евра за Ериксен трансферот нема да го покриете со продажба на Перишич, Жоао и Весино.

Ериксен е топ играч, платата што ја бара мислам дека беше 7 милиони е смешна, сумата за Тотенхем не е голема, но колкава е провизијата?

Јуве, ПСЖ, Реал, Барса, Јунајтед се финансиски помоќни од Интер и имаат потреба од играч како Ериксен а ниту еден од овие тимови не пробува а не да преговара за него, не ти е малце чудно?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Ако платите 20 милиони евра за Ериксен трансферот нема да го покриете со продажба на Перишич, Жоао и Весино.

Ериксен е топ играч, платата што ја бара мислам дека беше 7 милиони е смешна, сумата за Тотенхем не е голема, но колкава е провизијата?

Јуве, ПСЖ, Реал, Барса, Јунајтед се финансиски помоќни од Интер и имаат потреба од играч како Ериксен а ниту еден од овие тимови не пробува а не да преговара за него, не ти е малце чудно?
Зашо да ми биде чудно кога супер плата договори у интер, плус и праен е муабет со конте, не глеам апсолутно ништо чудно да прифати да игра за клуб кој му ветува дека ќе биде една од главните карики од тој долгорочен проект на тренерот а у пакет со тоа му дава и топ плата.
Не знам за какви провизии збориш и бројки ама многу ме интересира како заклучи дека нема да се покрие овој трансфер со продажби на тие тројца, плус тука е и барбоса да не заборавиме кој сигурно си оди. Од тие тројца што се спомнати минимум 40м евра ќе инкасираат, од барбоса минимум 20.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Dobro be devi paraziti sekade imas, ne se juve isklucok, ama da go stavis zborot ocaen za bepe e preterano, moze si go kritikuval ti za prodavnaje i slicno ama ocaen go vikas samo zasto momentalno e vo inter, i radi nisto drugo. Ne mozes da zemes 200m za igraci za koi si potrosil preku sila 20-25m evra, i istovremeno da go nareces marota ocaen u kontekst na toa kako prodaval. Too harsh e, glupo e da debatirame sea za toa.
и Паратичи реков дека е погоре па уште е во Јуве :icon_lol:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
mislam deka problem prai platata, zasto ffp se odnesuva i na vkupnata suma koja klubovite ja plakaat za plati. Vo italija neli donesoa sea nov zakon za danocite koj poveke odgovara za stranski fudbaleri i u toj kontekst se vo prednost pred ostanatite, taka da moze da e ova. PSG imaat pregolemi plati za svoite igraic, verati, nejmar, mbape, ikardi i par drugi, barselona isto, juve isto so ronaldo, periodov ako pratis i oni bea spomnati bas vo toj kontekst so platite i ffp, e sea za real samo ne znam kakva im e situacijata ...

Ali od toa sto go citam, prebogat dogovor dobiva vo inter, zagarantiran status ko glaven igrac, pretpostavuvam i veteno mu e deka ke prodolzat so investicii taka da ne e inter losa sredina za nego voopsto u momentov.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
Буквално како курва му го нудеа на Реал, дури и самиот Леви му се јавувал на Перез за да дискутираат за трансферот. Стварно не ми беше јасно зашто не го земаа летово, со оглед на тоа што добија корпа од Јунајтед за Погба. Се ова што му го нуди Интер ќе му го понудеше и Реал + титули.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

Toa e Marota babus, ne sumnjaj u nego. :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
25 мил. за играч што нема играно фудбал една година. Не ми се верува. Која е поентата да го шитнеш Верди и да донесеш скоро ист играч што ќе му треба до лето да се врати во форма :facepalm:

Ima igrano be, ama za kur ne go bivase, lesno ke vleze u ritam tuka full treninzi si terase so pintus niso ne mu falese osven so dortmund sto se sjeba posle ostar start, sea sto ne e nesto mnogu kvaliteten, i koga e u forma, ne ti garantira igri ko hamsik na vremeto, toa e vise drug muabet. Da ne krckaat nekoja trampa i ovie so elmas :)), lobotka doe u napoli toj sredina gleam e ja mislev krilo igra, inter ima potreba od plus igraci za sredina, a i letovo skoro i da go dogovorija elmas so fener ali napoli vlegoa so bolja ponuda, taka nesto bese ...
Ali i 25m evra za politano se premija momentalno.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Не ми е чудно што Марота вади волкави пари од просеци него Де Лаурентис што ги купува.
Да беше некоја трампа ќе пишеше овој, сигурно планира да продава некој а и Каљехон иде у Кина на крај на сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom