Најекономично греење (затоплување)

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Во Скопје на оваа магла од денеска, дома сум последниве 2ипол саати, Хансолот нема направено дефрост.
Потрошувачката овие денови се движи околи 1.2-1.4кв, не ја глеам многу, ама наместена на 26 ајфил, 50м2 греам.
Лошо ми е што под мене нема никој, до мене едниот стан исто така мислам, поткровје... Што знам, све си повлеквиТ.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
20200118_093037.jpg
Автоматски споено мислење:

Нормално ли е ова или не?Вивакс он оф
 
Член од
17 март 2017
Мислења
93
Поени од реакции
176
Koliko često ide u defrost zavisi i od opterećenja klime. Kod mene Fujitsu LT je grejao 40kvm, kad je krenula magla smanjio sam joj prostor na 30kvm. Uključen EKO mod (ograničen na 1400W max). Klima troši 400-470W i jako retko ide u defrost, ali kad ode potraje 15min. Zvuči neverovatno, ali juče sam ceo dan bio kod kuće, i uhvatio sam je samo tri puta da je radila defrost. Kad izađe iz defrosta ne zalepi inje na izmenjivač jer povuče tek 1200W i onda brzo smanjuje. Kad je bez EKO moda, povuče 2000W odmah posle defrosta i odmah nalepi inje na izmenjivač, pa češće ide u defrost. Sa druge strane kod mojih roditelja klime su ušle u krug greje/defrostira. Oni imaju 3kom Fujitsu 12LMCE u 100kvm, defrosti su dosta brži nego kod mene, ali mnogo češći, ne sastavi klima ni sat vremena grejanja. Kod njih nije eko mod uključen, i nakon defrosta povuku 1500-1700W i izmenjivač odmah kreće da se beli. Nevolja je i što nemaju izolaciju (samo plafon 10cm) pa klima ne smanjuje brzo snagu. Nagovarao sam tatu da stavi na EKO mod radi probe, ali neće, tvrdoglav čovek. Iz svega ovoga nameće se zaključak da ako je klima PREDIMENZIONISANA kao kod mene retko ide u defrost. A ako su kljme knap za grejanje, magla ih ubija. Da se razumemo, toplo je i kod mene i kod roditelja, ali je kod mene potrošnja tek malo veća, dok je kod njih prilično skočila jer taman kad se smanji potrošnja na nekih 700W i kad treba da se održava temperatura, eto opet defrost. Dodatna razlika je dosta veći izmenjivač kod mene, spoljašnja ima 41kg, dok je kod njih isto dvoredni, ali spoljašnja 26kg.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2019
Мислења
420
Поени од реакции
665
Koliko često ide u defrost zavisi i od opterećenja klime. Kod mene Fujitsu LT je grejao 40kvm, kad je krenula magla smanjio sam joj prostor na 30kvm. Uključen EKO mod (ograničen na 1400W max). Klima troši 400-470W i jako retko ide u defrost, ali kad ode potraje 15min. Zvuči neverovatno, ali juče sam ceo dan bio kod kuće, i uhvatio sam je samo tri puta da je radila defrost. Kad izađe iz defrosta ne zalepi inje na izmenjivač jer povuče tek 1200W i onda brzo smanjuje. Kad je bez EKO moda, povuče 2000W odmah posle defrosta i odmah nalepi inje na izmenjivač, pa češće ide u defrost. Sa druge strane kod mojih roditelja klime su ušle u krug greje/defrostira. Oni imaju 3kom Fujitsu 12LMCE u 100kvm, defrosti su dosta brži nego kod mene, ali mnogo češći, ne sastavi klima ni sat vremena grejanja. Kod njih nije eko mod uključen, i nakon defrosta povuku 1500-1700W i izmenjivač odmah kreće da se beli. Nevolja je i što nemaju izolaciju (samo plafon 10cm) pa klima ne smanjuje brzo snagu. Nagovarao sam tatu da stavi na EKO mod radi probe, ali neće, tvrdoglav čovek. Iz svega ovoga nameće se zaključak da ako je klima PREDIMENZIONISANA kao kod mene retko ide u defrost. A ako su kljme knap za grejanje, magla ih ubija. Da se razumemo, toplo je i kod mene i kod roditelja, ali je kod mene potrošnja tek malo veća, dok je kod njih prilično skočila jer taman kad se smanji potrošnja na nekih 700W i kad treba da se održava temperatura, eto opet defrost. Dodatna razlika je dosta veći izmenjivač kod mene, spoljašnja ima 41kg, dok je kod njih isto dvoredni, ali spoljašnja 26kg.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Koliko često ide u defrost zavisi i od opterećenja klime. Kod mene Fujitsu LT je grejao 40kvm, kad je krenula magla smanjio sam joj prostor na 30kvm. Uključen EKO mod (ograničen na 1400W max). Klima troši 400-470W i jako retko ide u defrost, ali kad ode potraje 15min. Zvuči neverovatno, ali juče sam ceo dan bio kod kuće, i uhvatio sam je samo tri puta da je radila defrost. Kad izađe iz defrosta ne zalepi inje na izmenjivač jer povuče tek 1200W i onda brzo smanjuje. Kad je bez EKO moda, povuče 2000W odmah posle defrosta i odmah nalepi inje na izmenjivač, pa češće ide u defrost. Sa druge strane kod mojih roditelja klime su ušle u krug greje/defrostira. Oni imaju 3kom Fujitsu 12LMCE u 100kvm, defrosti su dosta brži nego kod mene, ali mnogo češći, ne sastavi klima ni sat vremena grejanja. Kod njih nije eko mod uključen, i nakon defrosta povuku 1500-1700W i izmenjivač odmah kreće da se beli. Nevolja je i što nemaju izolaciju (samo plafon 10cm) pa klima ne smanjuje brzo snagu. Nagovarao sam tatu da stavi na EKO mod radi probe, ali neće, tvrdoglav čovek. Iz svega ovoga nameće se zaključak da ako je klima PREDIMENZIONISANA kao kod mene retko ide u defrost. A ako su kljme knap za grejanje, magla ih ubija. Da se razumemo, toplo je i kod mene i kod roditelja, ali je kod mene potrošnja tek malo veća, dok je kod njih prilično skočila jer taman kad se smanji potrošnja na nekih 700W i kad treba da se održava temperatura, eto opet defrost. Dodatna razlika je dosta veći izmenjivač kod mene, spoljašnja ima 41kg, dok je kod njih isto dvoredni, ali spoljašnja 26kg.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Mozes da objansiti kad je najbolje ovog economic mode da radi...meni su mi rekli kad je minus van da ne uklucujem jer je neadekvatno. Ili ima drugi opcii za njega
 
Член од
9 ноември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
24
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Што е разликата помеѓу оваа тундра и тиде греен за 23к? Што се добива за тие 2 илјади повеќе?

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Razlikata pomegu tundra green i tundra plus e vo display-ot i wi-fi to tundra plus ima display a tundra green namesto display ima 3 led signalni diodi i nema wi-fi dodeka tundra plus ima i wi-fi i display za temperatura.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
93
Поени од реакции
176
Mozes da objansiti kad je najbolje ovog economic mode da radi...meni su mi rekli kad je minus van da ne uklucujem jer je neadekvatno. Ili ima drugi opcii za njega
Eko mod ograniči snagu kompresora na 70%. Ako je klima poddimenzionisana onda je neadekvatno, a ako ima dovoljno snage onda je tako bolje, bar meni. Fujitsu snažno krene da greje i gura kompresor velikom snagom dok ne postigne zadatu temperaturu. Ovako sa Eko modom greje "nežnije" tj ne zaleće se bez potrebe. Probaj pa javi. Stavi eko mod, ako je fan na AUTO, stavi na 3 crte (ionako sam smanji) i povećaj temperaturu za stepen ili dva na daljinskom. Koju klimu imaš, kakva je izolacija, i koliki pristor greješ?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Nema i ne treba da ima.
Кај мене треба. Утринава температурата беше -11°. Во јануари двапати паѓаше под -13°. А да ја извадам луличката и водата да тече директно на климата на подолниот спрат, некако не ми се допаѓа...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Кај мене треба. Утринава температурата беше -11°. Во јануари двапати паѓаше под -13°. А да ја извадам луличката и водата да тече директно на климата на подолниот спрат, некако не ми се допаѓа...
Koga ke go izvadis crevoto i luleto od nadvoresnata edinica nema da tece na podolniot sprat ako napravis vaka LINK
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.676
Поени од реакции
3.966
Razlikata pomegu tundra green i tundra plus e vo display-ot i wi-fi to tundra plus ima display a tundra green namesto display ima 3 led signalni diodi i nema wi-fi dodeka tundra plus ima i wi-fi i display za temperatura.
Sega stvori ušte pogolema zabuna i od ovie dunsteri od SETEC. Tundra grin treba da nosi oznaka TUNDRA GRIN PLUS, jas go imam toj model, voopšto nema kompresor od MITCHUBISHI tuku od HITACHI, nema vgradeno WI FI tuku se kupuva (pisuvav za ova deka zedov modul i go vrativ).... Ovie od SETEC gi izmešale snagite na greenje so TUNDRA TIDE (poevtinata, zatoa e i poevtina od GRIN PLUS).
Inace sum oduševen od nejzinata rabota:
- potrošuvačka vo 26 m2 lošo izoliran prostor za januar po maglive e 580W/m2 so T=23C mereno na 5m od klimata
-posebno me oduševuva inteligentnio defrost, sekogaš na vreme i temelno do kraj čistenje na saćeto
-tivkata rabota na kompresorot i koga ednaš go naterav na 1700 W
-ne se zaletuva poveće od 1250W posle defrost
- ja održuva zadadenata T dosta precizno
-ne modulira pod 400 W ako e vo najgolema brzina i ja spušta samata stepen podolu brzinata (ova e dobro bidejći na 3-4 m toa e vsušnost laden vozduh za čovekot i ako toj bi ja greel prostorijata).
Sekomu bi ja preporačal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom