Охрид

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ќе ве замолам за неколку одговори во врска со паркирањето во Охрид. Имам резервација за 31ви во Хотел Royal View Vila на кејот покрај Охридското езеро, па ме интересира за паркинг. Веројатно би стигнал околу пладне 12:00 часот а би заминал попладне на 1ви Јануари. Колку ќе ме чини паркинг, дали има врска зонско па да не може да ја оставам колата цело време таму и дали на 1ви (дека е неработен ден) се плаќа паркинг? Или да ми предложите подобра солуција каде поефтино и побезбедно да ја паркирам колата.
Однапред Ви благодарам :)
Имаат подземна гаража, требаше со нив овај муабет.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Имаат подземна гаража, требаше со нив овај муабет.
Разговарав, резервацијата ми е преку booking. Одговорот е дека доколку имаат место во гаражата не е проблем, ама дека ќе биде гужва можеби нема да има место и треба да се снаоѓам сам. Не сакав овде да пишувам ама еве... Имам преку booking резервации низ огромен број држави, ама толку дрски и безобразни одговори како од овие Royal немам добиено. Ајде да не правам негативна кампања, доколку некој ми одговори околу паркингот ќе ми биде од помош.
 

storm03m

А.К.А Комплексаш
Член од
9 јуни 2018
Мислења
316
Поени од реакции
337
Разговарав, резервацијата ми е преку booking. Одговорот е дека доколку имаат место во гаражата не е проблем, ама дека ќе биде гужва можеби нема да има место и треба да се снаоѓам сам. Не сакав овде да пишувам ама еве... Имам преку booking резервации низ огромен број држави, ама толку дрски и безобразни одговори како од овие Royal немам добиено. Ајде да не правам негативна кампања, доколку некој ми одговори околу паркингот ќе ми биде од помош.
Имаш позади мини-маркет, позади општина, кај гимназијата, тие се океј паркинзи.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Имаш позади мини-маркет, позади општина, кај гимназијата, тие се океј паркинзи.
Дали се наплаќаат, дали на 1ви се плаќа паркинг (нели неработен ден) и колку е од час пример на кејот? До колку навечер се плаќа пример од пладне до вечер колку би платил за 31?
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Дали се наплаќаат, дали на 1ви се плаќа паркинг (нели неработен ден) и колку е од час пример на кејот? До колку навечер се плаќа пример од пладне до вечер колку би платил за 31?
Со СМС се плаќат 20 денари ти е сат. Е сега незнам дали имаш лимит колку време можит колата да седит на исто место то вработените да ги прашаш. Имат обавезно по еден на паркинг.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Дечки некој предлог од кафичиве за вечерта за славење , да не е класична журка у диско а и да не е кафана свадбарска , него нешто по лабаво малце , што знам нешто како Irish pub тој стил?
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Дечки некој предлог од кафичиве за вечерта за славење , да не е класична журка у диско а и да не е кафана свадбарска , него нешто по лабаво малце , што знам нешто како Irish pub тој стил?
Полабаво така би требало паб ,,Five''. Спроти судон . То е едино полабаво и убо место.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Охриѓани ај ве молам да ми помогнете:D Ми треба некое добро место каде што ќе има некоја добра свирка за втора вечер во Охрид (кафич, ресторан).
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Не дека ги сакам многу ориѓани ама ваа слика да беше од кај вас очите ќе ви ги извадеа тоа скопјанчишчата. :D
Не ми стварно јасно од кај извадија цена од 105 денара за Пепса од 0.25л, Ајс кафе 225 денара или на пример Ирско кафе 450 денара?
Btw Маврово е ова.
 

Attachments

Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Не дека ги сакам многу ориѓани ама ваа слика да беше од кај вас очите ќе ви ги извадеа тоа скопјанчишчата. :D
Не ми стварно јасно од кај извадија цена од 105 денара за Пепса од 0.25л, Ајс кафе 225 денара или на пример Ирско кафе 450 денара?
Btw Маврово е ова.
може ставаат Џејмисон Блендер Дог ирско виски у кафето
или оноа Дед Ребит или како и да се викаше
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не е лесно да качиш пијачка на бачило, валда ради то.
Ако размислам подобро со оглед на тоа што пијачката ја носат веројатно со машинеријата а не на раце, и поголем дел е чај, кафе и некоја лименка пијалок, би рекол дека е многу по лесно и поедноставно за рзлика од тоа да снабдиш шанк градиште на пример каде треба да се однесат секакви видови на пијалок вклучуваќи и боци пиво од 30-40 литри и се тоа треба на раце или со кајче.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не дека ги сакам многу ориѓани ама ваа слика да беше од кај вас очите ќе ви ги извадеа тоа скопјанчишчата. :D
Не ми стварно јасно од кај извадија цена од 105 денара за Пепса од 0.25л, Ајс кафе 225 денара или на пример Ирско кафе 450 денара?
Btw Маврово е ова.
Каде е ова?
За да знаеме и ние да отидеме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom