Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Валда некој се спрда со ова Ешли Јанг договорен?
Ве молам кажете дека е заебанција !
Ве молам!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Не ме сфаќајте погрешно ама ова со Јанг е истиот муабет како за Лукаку, базиран на мемиња. :) Јанг е супер играч со огромно искуство за да замени некого од клупа и солиден изведувач на прекини. За тие маскотите како Дамбо, Мамбо е Маикон. Паметно игра Конте.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.678
Не ме сфаќајте погрешно ама ова со Јанг е истиот муабет како за Лукаку, базиран на мемиња. :) Јанг е супер играч со огромно искуство за да замени некого од клупа и солиден изведувач на прекини. За тие маскотите како Дамбо, Мамбо е Маикон. Паметно игра Конте.
Gubi mi go da ne go gledam. Na 35 godini ke mi doagja vo Italija, ne znae jazik, ocaen igrac, apsolutno nepotreben za timov. Ima eden takov vekje, Dambrozio, nema potreba da gi trupame bez potreba. Se tropaat gluposti, Darmian bil dogovoren, pa sea Jang, a ne mi se veruva da se pazari desen bek so ogled na toa deka gi imame Toto, Lazaro i Dambo. Barem ne zimovo.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Gubi mi go da ne go gledam. Na 35 godini ke mi doagja vo Italija, ne znae jazik, ocaen igrac, apsolutno nepotreben za timov. Ima eden takov vekje, Dambrozio, nema potreba da gi trupame bez potreba. Se tropaat gluposti, Darmian bil dogovoren, pa sea Jang, a ne mi se veruva da se pazari desen bek so ogled na toa deka gi imame Toto, Lazaro i Dambo. Barem ne zimovo.
Зошто само десен, Јанг може и лево и десно да игра и како бек и како вингбек. Во 3-5-2 на Ван Гал супер се снајде како вингбек.
Што има врска што има 35 години и јазик не знае, физички е релативно спремен за таа возраст, еднаш во неделата може да игра без проблем.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.678
Зошто само десен, Јанг може и лево и десно да игра и како бек и како вингбек. Во 3-5-2 на Ван Гал супер се снајде како вингбек.
Pa vingbekovi se kaj Konte de, 3 5 2 igra celo vreme. Ne be ne zezaj Frose kakov Jang, begaj taman se opraivme nemoj so vakvi transferi ke zbesnam od nervoza.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Pa vingbekovi se kaj Konte de, 3 5 2 igra celo vreme. Ne be ne zezaj Frose kakov Jang, begaj taman se opraivme nemoj so vakvi transferi ke zbesnam od nervoza.
Знам дека се вингбекови, затоа и ми е логичен трансферов. Ќе видиш дека ќе ви се најде, џабе хејташ :) огромен професионалец и голем работник е Јанг.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.565
razbiram deka konte saka igraci so iskustvo, ama uredu e druze, zaso jang : )))
neka go, ako u megjuvreme dojde alonso, vidal, i ako go dogovorat eriksen za naredna sezona. U takva situacija i lingard neka go zemat, seedno.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Предпостаувам дека имаме ограничен буџет за Јануари. Доколку има вистина за Ериксен, можно е да се пренаменат парите за него и да не се купува лев бек.
Со тоа останува само некое вакво решение, или слободен играч или некој пензионер.
Исто и за Видал е доста комплицирана работата. Желбата на играчот е очигленда, Конте го сака уште сега, ама на Марота не му се даваат 20м евра за играч од 32 години.

Тешко се наоѓа квалитетен бек денес, јас би го форсирал Лазаро. Кај него проблемот е психички, му треба повеќе минутажа и да се ослободи од притискот. Секако и останатите на таа позиција се инвалиди, Лазаро има потенцијал да биде нешто.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Предпостаувам дека имаме ограничен буџет за Јануари. Доколку има вистина за Ериксен, можно е да се пренаменат парите за него и да не се купува лев бек.
Со тоа останува само некое вакво решение, или слободен играч или некој пензионер.
Исто и за Видал е доста комплицирана работата. Желбата на играчот е очигленда, Конте го сака уште сега, ама на Марота не му се даваат 20м евра за играч од 32 години.

Тешко се наоѓа квалитетен бек денес, јас би го форсирал Лазаро. Кај него проблемот е психички, му треба повеќе минутажа и да се ослободи од притискот. Секако и останатите на таа позиција се инвалиди, Лазаро има потенцијал да биде нешто.
Лазаро со неговите дефанзивни бравури не смее да припари од центар поназад. Затоа и никад нема да е wingback кај Конте.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Апла ни треба среден играч на ниво на Сенси и Барела...не знам како не забележваат дека секој натпревар сме издоминирани на средина и се молиме на Лаутаро и Лукаку да не извадат..неможам повеќе да ги гледам Гаљардини и Весино ..мора да има уште еден играч што знае да ја задржи топката.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Апла ни треба среден играч на ниво на Сенси и Барела...не знам како не забележваат дека секој натпревар сме издоминирани на средина и се молиме на Лаутаро и Лукаку да не извадат..неможам повеќе да ги гледам Гаљардини и Весино ..мора да има уште еден играч што знае да ја задржи топката.

Кој не издоминирал на средина кога играле Сенси и Барела? Чак што више и на Јуве им париравме некое време а Сари го изеде Конте на тактички план таа утакмица.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Кој не издоминирал на средина кога играле Сенси и Барела? Чак што више и на Јуве им париравме некое време а Сари го изеде Конте на тактички план таа утакмица.
Премногу сме зависни од нив..еден ако не игра бродолом ни се случва на средина..друго е кога имаш четврт играч во тимот со сличен квалитет и фудбалско знаење за да можиш да ги ротираш..иначе со онаква напаѓачка и бековска артилерија што ја има Јувентус не беше многу тешко да ја поставиш играта..Квадрадо и Сандро против Асамоа и Ди Амброзио/Кандрева....многу тешко за Сари навистина...и плус уникатен играч како Дибала кој со потег решава натпревар...прејак тим има Јувентус..на оние играчи лесно е да ја поставиш играта
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Ако се адаптира брзо лево ќе кини. Марсело е за сите бекови што ги имате по таа страна ако сме објективни. Кај нас, а и глобално е многу потценат играч, а реално е голем работник со доста квалитети.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Јас сум за трансферот, пошто не можам да ги гледам оние слепци уште пола сезона, а изгледа ни Конте не може.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Подобро Ешли него ли нов скап експеримент, доста е.
Ако може Алонсо да се земе на лето ќе биде топ.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Не ме сфаќајте погрешно ама ова со Јанг е истиот муабет како за Лукаку, базиран на мемиња. :) Јанг е супер играч со огромно искуство за да замени некого од клупа и солиден изведувач на прекини. За тие маскотите како Дамбо, Мамбо е Маикон. Паметно игра Конте.
Да беше докај 31/2 години се трпеше,вака мн ме потсеќа на трансферот на Видич на кој ја многу се израдував во тоа време,за после да биде разочарувањето огромно.
Исто мислам дека ќе биде и сеа.
Плус таа улога си бара орање,гинење на терен.
35 годишен играч ќе биде греота за гледање,сем ако не го планира за едно полувреме само...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom