Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
:)

Еве пак и оваа година :)

Honeyland не доби номинација, туику е дел од шортлист

Со таа разлика што Ханиленд е влезен чекор повеќе од Исцелител лани

Цел фејсбук ми е полн со линкови и хајпови за ова, а големи се шансите дека нема да добие номинација за најдобар странски филм

Ама еве бе, од лани до сега барем ќе се научеа луѓево...

Како и да е... (y) Добар успех е и што на топ 10 шортлиста влегол (y)

@Zlatikevichius Кои се фаворитите тука?
Паразит освојува сигурно, Алмодовар второ место а после? Францускиот чинам трето? Кои други филмови се фаворити за номинација?
Инаку годинава на Манаки ги даваа и Алмодовар и францускиот. Уште еден доказ колку добар фестивал имаме а колку слабо го посетуваме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.990
@whatto, не сакам да форсирам ама ако она не е глума далеку над просекот, не знам што е. Очигледно по коментариве филмот влегува во оние ги-сакаш/ги-нејќеш филмови. На дел од нас ни легна, на дел не. Искрено очекував ова да е еден од филмовите за кои генерално се согласуваме ама што е тука е :)

Инаку дали може или не може да се спореди глумата со Џокерот ќе видиш по наградите и номинациите. Јас престанав да ги следам тие работи ама сигурен сум дека се тука некаде.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.684
Бред Пит Мет Пит нов филм ово оно... 6.8 на имдб и не е баш така високо, иако за овој е високо :D
Ja od letterboxd se vodev so ocenive...

Izgleda slicen e i ovoj lucy in the sky, gledam sabajle iskoci na torent, ama mora sci fi blokbaster fixot da si go zemam ko sekoja godina

Screenshot_20191217_151218_com.letterboxd.letterboxd.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.643
Ja od letterboxd se vodev so ocenive...

Izgleda slicen e i ovoj lucy in the sky, gledam sabajle iskoci na torent, ama mora sci fi blokbaster fixot da si go zemam ko sekoja godina

Прегледај го приврзокот 225501
Ова Летербокс се кренале доста, нема лабаво. Јас мислев многу помалку гласаат, тие да ти биле нешто помалку од ИМДБ
1576595512677.png
Глупо ми е што треба да отидеш со маусот врз тоа за да видиш колку гласале
1576595548306.png
Мене ме бунеше ова фанс и мислев толку гласале, лол.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
По Њујорк и Бостон, Honeyland со трета награда - најдобар документарец за 2019, овојпат од критиката во Ванкувер.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Не успеав да го најдам на добра снимка, имаше нешто демек ХД на торенти ама веројатно имаше некоја лоша компресија
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.957
Поени од реакции
34.328
Еве каква е состојбата до сега: кој филм колку награди има земено. Фали само најновата, од Феникс, ја зеде One Child Nation, прва за него.
Screenshot_20191218-101354_Chrome.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom