Фан клуб: РК Пелистер

Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Goran, a ima li kontakt opstina, navivaci, eurofarm? Imat li voopsto strategija za toa?
Ili ke si terame so plavi dresovi pa koj dosol, dosol?
A i za sreda, nisto cudno da bidi, ne ovaa sreda idniot petok...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Goran, a ima li kontakt opstina, navivaci, eurofarm? Imat li voopsto strategija za toa?
Ili ke si terame so plavi dresovi pa koj dosol, dosol?
A i za sreda, nisto cudno da bidi, ne ovaa sreda idniot petok...
За повеќе детали и контакти ќе треба друг да прашаш на форумот...
ZelenoBel ili Nikucremo...
Од тоа што се знај тие се дресовите што беа порано објавени за следната сезона се знај упте едни зелени а за сегашниот Пелистер најверојатно остануваат сегашните

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
За повеќе детали и контакти ќе треба друг да прашаш на форумот...
ZelenoBel ili Nikucremo...
Од тоа што се знај тие се дресовите што беа порано објавени за следната сезона се знај упте едни зелени а за сегашниот Пелистер најверојатно остануваат сегашните

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ovie duri se dogovorat, EU ke bidime vlezeni :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
Najverojatno ovaa Sreda ke bidi oficilano potpisan dogovorot napres so objavuvanje na detali od platformata, novoto ime, dresot, kancelariite itn...
A dali e pravilno ili gresno ke pokazi vremeto kako i da e so sreka neka bidi oti vaka kako so odese rabotata mozese i poloso da izlezi no da potensiram za mene sekogas Pelister ke ostani ovaj segasen vtor tim koj se nadevam deka ke opstani vo prva liga za bilo sto da se sluci vo idnina da bidi tuka cist za prevzemanje od bilo koj

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Da se samo citiram izgleda nisto od ovaa Sreda nateto zafatena bese so toj cakalot pokraj tumbe kafe beter od dvojce ovaa izleze ne znaj kaj tera

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Ubo si praj nateto barem za rk Pelister spored mene. Ne e budala da potpisi nesto stetno so ke bidi za da gi spasi od upravata na Pelister site zaradi glupostite so gi praele so eden kup pari spickani...
p.s. ne znam dali ima forum za zrk Pelister ama samo edno znam obekaja silen zenski klub na kraj ispadna si pionerki 80% od timot da se...
pozdrav
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Jas ne znam, zosto,koj, kako ama Pelister toni...
Go gledam Pelister nad 30 godini, i ne pamtam da sme izgubile od Radovish? Alo, Radovish?
 
П

Пљампач

Гостин
Остајте ги децата нека играт ракомет.
Побитно е клубот да ја избегни та срамна платформа која ќе го збриши од ракометната карта засекогаш а дали сме изгубиле или победиле со Радовиш е сеедно, пошо посекако ќе обезбедиме опстанок ова сезона. Струга е веќе отпишана од прва лига,.
Поголем пораз ќе биди ако му поклониме на дебелио 250к наши пари, за да не напрај втор клуб со деца младинци и некој полуаматери шо се вишок во Работник.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Nie sme veke vtor tim koga ja prifativme pozajmicata, posto igraci nasi imavme dva ili tri... ako sme klub da bidime klub, ne vaka, ova na nisto ne lici...
Klub znaci 15-16 rakometari pod dogovor makar po 100 evra zemale...
Klub znaci imanje mladinska skola...
Klub znaci plakjanje na tekovni trosoci...
Ova znaci muvi bez glavi, fuzijata i se okolu nea bese tolku loso izvedeno,jas ne znam, kako dvete strani da ne sakaja da uspee...
Dvete strani, mozea da go postignat toa sto go sakaja, ama za da uspej nekoja rabota, treba dobra reklama i marketing, koi ke go dolovat vistinskiot moment.
Od Rabotnik go propustija momentot so Eurofarm pred Pelister, i so plavite dresovi...
A od Pelister go propustija momentot so uzasnoto menagiranje na klubot vo minatata sezona, so sto klubot go dovedoja vo podredena sostojba vo odnos na Rabotnik...
Pelister ja izbubi ulogata na ramnopraven partner vo pregovorite, posto imas trojca luge pod dogovor, a Rabotnik se ispozanese deka ke bidat nov Pelister...
Rezultat liga na sampioni so 500 luge vo sala, a Pelister se bori za opstanok...
Samounistuvacki, "makedonski" sindrom!
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Nie sme veke vtor tim koga ja prifativme pozajmicata, posto igraci nasi imavme dva ili tri... ako sme klub da bidime klub, ne vaka, ova na nisto ne lici...
Klub znaci 15-16 rakometari pod dogovor makar po 100 evra zemale...
Klub znaci imanje mladinska skola...
Klub znaci plakjanje na tekovni trosoci...
Ova znaci muvi bez glavi, fuzijata i se okolu nea bese tolku loso izvedeno,jas ne znam, kako dvete strani da ne sakaja da uspee...
Dvete strani, mozea da go postignat toa sto go sakaja, ama za da uspej nekoja rabota, treba dobra reklama i marketing, koi ke go dolovat vistinskiot moment.
Od Rabotnik go propustija momentot so Eurofarm pred Pelister, i so plavite dresovi...
A od Pelister go propustija momentot so uzasnoto menagiranje na klubot vo minatata sezona, so sto klubot go dovedoja vo podredena sostojba vo odnos na Rabotnik...
Pelister ja izbubi ulogata na ramnopraven partner vo pregovorite, posto imas trojca luge pod dogovor, a Rabotnik se ispozanese deka ke bidat nov Pelister...
Rezultat liga na sampioni so 500 luge vo sala, a Pelister se bori za opstanok...
Samounistuvacki, "makedonski" sindrom!
Epa ova se ubo so go napisa objasni mu go na tie od upravata ako gi ima uste gi znajs garant koj se site nemora da ti brojam ili sega pred izbori ke bidi prejako mislam ednite ke obekat prejako nesto drugite uste pojako i na krajot se znaj so ke dobieme.......
Plus od ovie sega so igrat nikoj nemat zemeno plata osven tie 3-4 kolku bea so se dojdeni od rabotnik tie si zemat ama od toj klub plata... nasive siraci od ljubov si igrat onaka izgleda za zal..
 
Член од
25 август 2019
Мислења
279
Поени од реакции
356
Ostaj poarno so ne se spojvat Pelister so rabotnik po so gledam od koj stignaja go krkaja i tie ;)
Imalo i polosi vreminja za Pelister pa sme izdrzale najbitno e da ne si go dajme gazot.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Вардар Јуниор со Кизиќ, Ќосевски и Кукуловски прокнижи бодови со Пелистер

значи Кизиќ Кокошкарев намерно не го форсирал со Војводина, го одмарал за Пелистер:D
----
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Клајте го катанецот, доста е ајде :)
Шала на страна, до толку нема некој играч што се издвојува? Нели тој Буторац беше солиден играч за негова возраст (17 години мислам дека има)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom