Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
tuka ima mnogu nepismena raja ako si osuduvan i si bes potvrda ni sv. Petar nema da ti pomogne kaj ILIJANA JOTOVA
А ако си преку родители и немаш никакви осудувања има шанси да те одбијат или сигурно се добива?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Убаво ја кажа реалноста Борис Вангелов пред две недели. Во првото полугодие од 2019 г., значи за шест месеци потпишани се само 2500 државјанства по основ бугарско потекло, а одбиени се 1390 од Совет за државјанство во МП. Значи дупло повеќе откази спрема 2018г. Кога ќе ги додадеме и отказите од Јотова бројката е 1635 одбиени од почетокот на годинава. Отказите се главно на македонци.
Значи човеков е пратеник од ВМРОбнд, член на Комисијата по политиките за блгарите в чужбина во бг парламент, бивш претседател на ДАБЧ итн. Иначе бројките можете да си ги проверете сами на веб страната на претседателот на бугарија.

https://m.president.bg/bg/cat106/Mesechni-otcheti-grajdanstvo
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
@stefanBG95 - бан од тема 10 дена. (Провокации, оф-топик, тешки навреди)
@pepsgvg - бан од тема 3 дена. (Оф-топик, навреди и непријавување на навредливо мислење)
@goldfinger - само опомена.

Следниот пат, казните ќе бидат драстично поголеми.
ПОУКА: Кога некој ќе започне со оф-топик и навреди.. ПРИЈАВЕТЕ ГО!
А не, ај прво 2-3 поста ќе се истушам ќе се искарам па после ќе пријавам. Не. Директно ќе го пријавите членот, а во меѓувреме ќе го игнорирате неговото несоодветно однесување.

Мерси :)
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
@stefanBG95 - бан од тема 10 дена. (Провокации, оф-топик, тешки навреди)
@pepsgvg - бан од тема 3 дена. (Оф-топик, навреди и непријавување на навредливо мислење)
@goldfinger - само опомена.

Следниот пат, казните ќе бидат драстично поголеми.
ПОУКА: Кога некој ќе започне со оф-топик и навреди.. ПРИЈАВЕТЕ ГО!
А не, ај прво 2-3 поста ќе се истушам ќе се искарам па после ќе пријавам. Не. Директно ќе го пријавите членот, а во меѓувреме ќе го игнорирате неговото несоодветно однесување.

Мерси :)
Се извинувам ако навредив некого, ама некој ја претераа ептен.
Поздрав

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Се извинувам ако навредив некого, ама некој ја претераа ептен.
Поздрав

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Нема потреба од извинување, овде сме за да си помогниме.

Сите сме нервозни, очајни, итн итн... имам разбирање за се тоа.
Ама повеќе од јасно е дека тоа нема да ни помогне пасошот да излезе побрзо. Само џабе си ја нервираме душата и џабе правиме драми на форумов сосем безпотребно.

Се што барам е да се почитуваат правилата кои колку-толку ја држат темата во рамките на тоа за што е предвидена.

Солидарност и помош меѓусебно, зошто никој не дошол на темава од убавини. Сите си имаме различни причини но во основа се работи за индивидуални проблеми со кои се соочуваме последниве 10тина години при процесот на апликација за бугарско државјанство.

Како одговорно лице знам да толерирам, да прогледам низ прсти, ама се си има граница.

Поздрав.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
210
Другари сите сме на иста мака,сите чекаме пасош за подобар живот,подобро да си помагаме отколку да си одмагаме.Знаеме дека целава ситуација е фрустирачка чекајќи позитивна промена на статусите,но да се воздржиме од навреди и остри коментари.
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Убаво ја кажа реалноста Борис Вангелов пред две недели. Во првото полугодие од 2019 г., значи за шест месеци потпишани се само 2500 државјанства по основ бугарско потекло, а одбиени се 1390 од Совет за државјанство во МП. Значи дупло повеќе откази спрема 2018г. Кога ќе ги додадеме и отказите од Јотова бројката е 1635 одбиени од почетокот на годинава. Отказите се главно на македонци.
Значи човеков е пратеник од ВМРОбнд, член на Комисијата по политиките за блгарите в чужбина во бг парламент, бивш претседател на ДАБЧ итн. Иначе бројките можете да си ги проверете сами на веб страната на претседателот на бугарија.

https://m.president.bg/bg/cat106/Mesechni-otcheti-grajdanstvo
Ova dali se odnesuva za tie so
Убаво ја кажа реалноста Борис Вангелов пред две недели. Во првото полугодие од 2019 г., значи за шест месеци потпишани се само 2500 државјанства по основ бугарско потекло, а одбиени се 1390 од Совет за државјанство во МП. Значи дупло повеќе откази спрема 2018г. Кога ќе ги додадеме и отказите од Јотова бројката е 1635 одбиени од почетокот на годинава. Отказите се главно на македонци.
Значи човеков е пратеник од ВМРОбнд, член на Комисијата по политиките за блгарите в чужбина во бг парламент, бивш претседател на ДАБЧ итн. Иначе бројките можете да си ги проверете сами на веб страната на претседателот на бугарија.

https://m.president.bg/bg/cat106/Mesechni-otcheti-grajdanstvo
Ova linkov dali e za tie so "proverka od viceprezident"?
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Zdr do site, ima li nekoj info posle (proverka od viceprezidenta) ukazot za kolku vreme iskaca?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Убаво ја кажа реалноста Борис Вангелов пред две недели. Во првото полугодие од 2019 г., значи за шест месеци потпишани се само 2500 државјанства по основ бугарско потекло, а одбиени се 1390 од Совет за државјанство во МП. Значи дупло повеќе откази спрема 2018г. Кога ќе ги додадеме и отказите од Јотова бројката е 1635 одбиени од почетокот на годинава. Отказите се главно на македонци.
Значи човеков е пратеник од ВМРОбнд, член на Комисијата по политиките за блгарите в чужбина во бг парламент, бивш претседател на ДАБЧ итн. Иначе бројките можете да си ги проверете сами на веб страната на претседателот на бугарија.

https://m.president.bg/bg/cat106/Mesechni-otcheti-grajdanstvo
Otvori go dokladot i procitaj za poslednoto tromesecie deka ima izdadeno 3200 pasosi. Pozz
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
Cisto radi info plus do grupava, na tatkomi na 08.08.2019 mu iskoci ukazot br 126 (prepiska od 30. 06.2014)jas jas sum od sovet za grazdanstvo na polozitelno od Juli... Dali da pojdam do Sofija da dostavam kopija od negoviot BG pas?
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2019
Мислења
41
Поени од реакции
51
So original bg izvod na rodeni od baba mi/majka mu..Ali da ne stvaram panika vo grupava so podatokov (po osnov na roditel roden vo BG) deka se ceka 5 god...
Автоматски споено мислење:

So sto dok bese tatko ti?
So original bg izvod na rodeni od babami/majkamu
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom