Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.645
Ибра беше тивок лидер у раскантан Јунајтед, и не знам како би било лошо за Интер ако го имаат во тим, може да реши меч со еден потег. Еготрипер е, и не знам дали би се сложил да седи на клупа, ама пак, си ги има и годинките. За Лукаку е Роналдо дебелиот.

Патем, Санчез го оперирале.

 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Ибра беше тивок лидер у раскантан Јунајтед, и не знам како би било лошо за Интер ако го имаат во тим, може да реши меч со еден потег. Еготрипер е, и не знам дали би се сложил да седи на клупа, ама пак, си ги има и годинките. За Лукаку е Роналдо дебелиот.
Не зафркавај, добар е апгрејднатиот Бентеке.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Ибра е во поодминати фудбалски години, ама без да трча со к... голови ке давва.

Не може да очекуваме големи инвестиции во Јануари. Веке се потрошени 75м на Лукаку.
Сенси и Барела се околу 80, за Лазаро околу 25.
Изборот е некој слободен играч, играчи од Емполи, Удинезе... Или некој како Журу за кој 99% од фудбалската јавност се чудат како воопшто игра во големи тимови....

Факт е дека ни недостига шпиц и уште еден во среден ред, а реалноста е дека тоа ке бидат имиња кои ке дојдат на позајмица или многу ниска сума.

За во лето, доколку имаме срека да се продадат Перо, Икарди, Марио, Барбоса па и од овие кои останаа како Гаљардини и компанија, може да се надеваме на големи вложувања и некое големо име.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.517
Поени од реакции
4.337
1571401435886.png

:LOL:

Паралела со Императорот, кое дупе, браво! :aplauz:(Без разлика на головите)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.552
Поени од реакции
21.575
Ќе биде тнко против Сасуоло. Како и обично...
Ама се надевам на Лазаро и Гаљардини во прв тим.
Пред неполна година не сакава да го видам Гаљардини ниту на клупа, ама моментално за Весино е играчиште.
Плус тоа што Гаљардини кога и да играл со екипи од долниот дел на табелата, секогаш давал гол.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Ако ги гледавте вечерва криминалците од торино како ја победија Болоња, ке ви биде јасно дека немаме шанса за скудето.

Де Лихт мисли дека игра ракомет, судијата глуми дека гледа ВАР ама се премисли и не досуди ништо...
Болоња имаше и статива, па супер парада на Буфон, и наместо корнер судијата свири крај. Не смее да се дозволи нива шанса за Болоња...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Ние за да го стигниме Јувентус и да се носиме со нив требаше да ги добиеме на дербито и да покажиме дека сме кадарни за сами да ги турниме од тронот, а не да чекаме Болоња да ни брка работа....наместо тоа ние добивме лекција по фудбал и демонстрација на сила т.е. покажвање кај ни е местото.

Како прво немаме доволно квалитет и контиунитет за да можиме да бркаме титула.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Ако ги гледавте вечерва криминалците од торино како ја победија Болоња, ке ви биде јасно дека немаме шанса за скудето.

Де Лихт мисли дека игра ракомет, судијата глуми дека гледа ВАР ама се премисли и не досуди ништо...
Болоња имаше и статива, па супер парада на Буфон, и наместо корнер судијата свири крај. Не смее да се дозволи нива шанса за Болоња...
Нас ни е јасно дека немаме шанси за титула, но ти изгледа си влегол во некој филм како сме прејаки, па имаме некакви шанси...

Како прво Јувентус секад добивал и ќе добива такви поклони, кога им е најпотребно. На пример денеска доби поклон 2 бода од судиите, наредната недела, ќе свират непосточки пенал против нив на 3-0 само да си го исперат гомното демек грешки се прават без разлика за кој клуб се работи, а реалноста е друга...

Но освен тоа, ние и по фудбалски квалитет не сме ни блиску нив, така да тури му курац.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.795
Ние за да го стигниме Јувентус и да се носиме со нив требаше да ги добиеме на дербито и да покажиме дека сме кадарни за сами да ги турниме од тронот, а не да чекаме Болоња да ни брка работа....наместо тоа ние добивме лекција по фудбал и демонстрација на сила т.е. покажвање кај ни е местото.

Како прво немаме доволно квалитет и контиунитет за да можиме да бркаме титула.
Ne zamaraj.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.552
Поени од реакции
21.575
Ние за да го стигниме Јувентус и да се носиме со нив требаше да ги добиеме на дербито и да покажиме дека сме кадарни за сами да ги турниме од тронот, а не да чекаме Болоња да ни брка работа....наместо тоа ние добивме лекција по фудбал и демонстрација на сила т.е. покажвање кај ни е местото.

Како прво немаме доволно квалитет и контиунитет за да можиме да бркаме титула.
А ако ги добиевме демек одма титулата ќе ни ја дадеа?
Нормално дека треба да очекуваме други да ја завршат работата, па дури и Лече да е тоа. Многу шампиони станале со губење од директниот конкурент и дома и гости., не ти ја сфаќам поентава.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.182
Поени од реакции
107.795
А ако ги добиевме демек одма титулата ќе ни ја дадеа?
Нормално дека треба да очекуваме други да ја завршат работата, па дури и Лече да е тоа. Многу шампиони станале со губење од директниот конкурент и дома и гости., не ти ја сфаќам поентава.
Nema poenta, sega ke zamara se dodeka ne go simne nekoj Juventus od tronot. Do lani zamarase deka Roma zavrsuvala 15 boda pred nas, sega ne go gledam da pisuva za mnogu jakite Roma. Mislam deka i za Liverpul istovo go pisuvase do lani, demek 40 boda bil City pred niv i prvo trebalo Totenhem i Utd da gi stignat pa posle City, za na kraj da ispadne santimetri da resavaat za titulata vo posledno kolo.

Ne sfakja Dzoni deka hartijata ne igra sekogas uloga, jak stap ako sme izgubile u derbito koga do sega malite ekipi gi dobivame prilicno lesno. Konte vo Celzi nemase najdobar sostav na hartija koga na Murdzo i Pep im sobra titula, ama verojatno i togas trebalo Celzi prvo Totenhem da go stignat...

Boli vakvoto dobivanje na bodovi od strana na Juventus, zaso na krajot moze ova i klucni bodovi da bidat vo bitkata za titulata. Cisto za primer, lani ona sto ni go dosudija protiv Fiorentina mozese da ne kosta LS, bas tie dva boda izgubeni i nepostoeckiot penal dosuden za niv.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.552
Поени од реакции
21.575
Nema poenta, sega ke zamara se dodeka ne go simne nekoj Juventus od tronot. Do lani zamarase deka Roma zavrsuvala 15 boda pred nas, sega ne go gledam da pisuva za mnogu jakite Roma. Mislam deka i za Liverpul istovo go pisuvase do lani, demek 40 boda bil City pred niv i prvo trebalo Totenhem i Utd da gi stignat pa posle City, za na kraj da ispadne santimetri da resavaat za titulata vo posledno kolo.

Ne sfakja Dzoni deka hartijata ne igra sekogas uloga, jak stap ako sme izgubile u derbito koga do sega malite ekipi gi dobivame prilicno lesno. Konte vo Celzi nemase najdobar sostav na hartija koga na Murdzo i Pep im sobra titula, ama verojatno i togas trebalo Celzi prvo Totenhem da go stignat...

Boli vakvoto dobivanje na bodovi od strana na Juventus, zaso na krajot moze ova i klucni bodovi da bidat vo bitkata za titulata. Cisto za primer, lani ona sto ni go dosudija protiv Fiorentina mozese da ne kosta LS, bas tie dva boda izgubeni i nepostoeckiot penal dosuden za niv.
Затоа и е битно утре мирно да победиме со Сасуоло да не се падне во мини криза.

Иначе на ова со Фиорентина/Болоња си комплетно во право, ама и ние од сто бода предност, на крај испадна Дамброзио да не носи во ЛШ.

Интер е променет, и сигурен сум дека во последните кола ќе се одлучува за титула.
Иаме неповолен распоред на крај, ама и Јуве не е силен како претходно па очекувам оваа сезона да е поинтересна од претходните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom