Зошто сте сами?

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Некои луѓе едноставно се родени да живеат сами. И во природата кај останатите живи суштества може да забележиме такви изолирани случаи.

@ma4792 јас одговорив. Со среќа во одбраната на магистерскиот труд.
 
Член од
9 октомври 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
@ma4792 јас одговорив. Со среќа во одбраната на магистерскиот труд.
[/QUOTE]
Ти благодарам
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Доколку еден или двајцата родители се починати, се мисли дали пред да настане смртта истите биле во брак.
Истражувањето е наменето за популација од рана зрелост, односно за лица од 18 до 40 години.
Значи дека и децата од домот без родители нема да ја имаат таа можност да одговорат!?
 
Член од
9 октомври 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Значи дека и децата од домот без родители нема да ја имаат таа можност да одговорат!?
За жал нема да можат, можеби за наредното истражување темата ќе се прошири и ќе бидат вклучени и децата од домот без родители.
 
Член од
24 јуни 2015
Мислења
22
Поени од реакции
35
Интересна тема, прочитав дел од темава па реков ај ќе напишам, зошто сум сам? Не можам да најдам женска ни за секс, имам 24 години, не знам дали очај преовладуват во мене или нешто друго, патувам, се впуштам во авантури, сум излегувал на дејтој и све, не можам никако да искоренам зошто не можам да најдам ни за секс? Отворен сум, не сум срамежлив, физички активен и све то, активен по соц. Мрежи ама и таму чоек, одбиен скоро секој ден, не добивам повратен фидбек. Чаре? Совет?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ne mozes da najdes zenska ni za seks? Probaj prvo da pomuabetis malce so nekoja, tesko deka na prva odma kje se soblece..
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Интересна тема, прочитав дел од темава па реков ај ќе напишам, зошто сум сам? Не можам да најдам женска ни за секс, имам 24 години, не знам дали очај преовладуват во мене или нешто друго, патувам, се впуштам во авантури, сум излегувал на дејтој и све, не можам никако да искоренам зошто не можам да најдам ни за секс? Отворен сум, не сум срамежлив, физички активен и све то, активен по соц. Мрежи ама и таму чоек, одбиен скоро секој ден, не добивам повратен фидбек. Чаре? Совет?
Социјални Медиуми ти е најлошото поле да пробаш да фатиш нешто. Денес социјалните мрежи посебно IG го има издигнато женското его на ново ниво (ако е 6 по сексуална вредност автоматси IG и додава +2 со), исто така им отвори поле во глобалната сексуална селекција каде само ако си топ 5-10% од најактривните машки ќе се скине од ебење. Женската сексуална стратегија да се ебат само со најдобрите машки на социјалната и финансиска скала доаѓа до израз преку овие платформи зошто сега имаат пристап до машки од цел свет и локалните дечки како тебе немаат шанса.

Мој совет е да работиш на себе не се откажувај и обрни вниманите на твојата игра во живо да си пробуваш барем еднаш неделно, евалуираш и станувај подобар со секој обид. Не си само ти голем дел од денешните машки го имаат овој проблем.
 
Член од
18 септември 2013
Мислења
16
Поени од реакции
33
ги прочитав првите 7-8 страни, доста интересна тема и интересни мислења... па сега, зошто сум сам и се каам за тоа? Главната причина е што сум бил многу пребирлив и сум одбил многу девојки кои ми се пуштале, затоа што не исполнувале некои мои ајде да ги речам каприци (околу физичкиот изглед, карактерот, материјалната состојба...) и се држев до тоа подобро да сум сам, отколку во врска која не ме прави среќен. Исто така како средношколец и студент, сум уживал во самотијата и попрво би преферирал вечерта да ја поминам сам дома да гледам некој филм, серија или утакмица, отколку ради реда да излезам со пријателите на пијачка, потоа да одам 1-2 часа во ноќен клуб, а и кога излегував, тоа беше исклучиво со одреден круг на луѓе... потоа се посветив на работата, можам да кажам дека сум прилично успешен во кариерата и тоа што го имам постигнато во овие 28 години...

но и покрај се, тек последниве година-две, ги гледам последиците од тој мој начин на живот и се чувствувам длабоко во себе многу празен.. како што е онаа народната, одозгора мазно, одоздола празно... Животот ми е сведен работа-дома, колегите и соработниците се доста постари од мене и 95% од муабетот ни е сведен само за работа, со оглед на тоа дека се фамилијарни луѓе нема многу дружби после работа, каде би ширел познанства и круг на пријатели... тие малку пријатели од детството или од средно, кои нели остануваат за цел живот или се оженети или веќе имаат долги и стабилни врски, па дружбата и со нив ми е сведена на минимум, на некое што би се рекло кафе од нога, не повеќе од 1 час на не знам колку време.. и се почести ми се моментите кога ми недостасува муабет и дружба со врсници... и во таа самотија која уживав пред 7,8, 10 години, сега ми се создава се повеќе депресија... доаѓа викенд а јас немам со кој да излезам, па потоа Нова Година, летување... сите пријатели се договараат да одат на зимување, летување некаде во парови, па јас останувам сам дома и внатрешната празнина пробувам да ја пополнам со разни материјални добра...
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
#meToo, феминизам и Tinder си го прават своето. Ќе продолжи оваа тенденција додека го имаме овој gender conflict меѓу нас додека еден не се предаде, моментално трендот е sex dolls, sad.

1571315909548.png

% of 18-30 year olds reporting no sex in the past year
2008
Women: 8%
Men: 10%

2018
Women: 18%
Men: 28%
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
#meToo, феминизам и Tinder си го прават своето. Ќе продолжи оваа тенденција додека го имаме овој gender conflict меѓу нас додека еден не се предаде, моментално трендот е sex dolls, sad.

Прегледај го приврзокот 219655

% of 18-30 year olds reporting no sex in the past year
2008
Women: 8%
Men: 10%

2018
Women: 18%
Men: 28%
Звучиш како бившиот мој. :)
Да, феминизмот е крив што жената сака да ја третираш како човечко битие, затоа секс куклите се излезени од рајот...уште да ви чисти и сѐ ќе биде во ред.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.824
Звучиш како бившиот мој. :)
Да, феминизмот е крив што жената сака да ја третираш како човечко битие, затоа секс куклите се излезени од рајот...уште да ви чисти и сѐ ќе биде во ред.
Демек жената нема задоволство? Само мажите ги искористуваат кутрите жени да си го направат меракот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Демек жената нема задоволство? Само мажите ги искористуваат кутрите жени да си го направат меракот.
Задоволство? Хах! Не знаете ни клиторисот каде е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.824
Задоволство? Хах! Не знаете ни клиторисот каде е.
Па ти ќе го научиш ако не знае да ти го најде што да ти речам, чим си го одбрала, никој не ви е крив што бирате неспособни. Иначе погрешната работа е што вие жените више ја гледате пичката како алатка за манипулација него како алатка за деца праење и секс.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.824
Минута молк за уште една жртва на пичкината магија.
Сите сме жртви at one point in our lives. Некои тоа го сфаќаат, а некои се жртви целиот свој живот. А на аргументот мој ништо немаш да вратиш, класик феминистка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom