Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
30
da ne slusna nekoj sto potocno se desava so VMROVCIVE poso slusnav neso im e u plan da napraat od 16 da moze da se polaga !!!! so kao ako znae nekoj
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Mi treba (seto ova e za yugo):
-kederi za vratite i za gepekot
-farovi .. ama da ne se od tie turskite so vleguva voda
-osiguraci za tapaciri

Ako nekoj znae kaj mozam da najdam ova i po koja cena .. neka mi pishe fala ! :))
+ imam prashanje ... dali moze na yugoto da se stavat od onie sho se brisacite ko na novite koli ? Fala
За ствариве за југито незнам ама бришачите тие искривени пасуваат на сите имаат со нив 5-6 адаптери за разни типови, гледав јас за мене ќе си ставам на корсата, 250 ден е еден во лукоил бензинскиве
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
me interesira dali se skapi za odrzavaje BMW 520i i 525i do 1995 sto se proizveduvaa ? pisete pOZdrav. :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Ме интересира што може да се добие со појака искра на свекиците и како би делувало тоа на моторот?
Дали би се заштедило на бензин и дали би можела да се добие поголема моќност?

--- надополнето ---

За ствариве за југито незнам ама бришачите тие искривени пасуваат на сите имаат со нив 5-6 адаптери за разни типови, гледав јас за мене ќе си ставам на корсата, 250 ден е еден во лукоил бензинскиве
Јас имам такви силиконски и веке втор месец ги користам ама почнуваат помалку на средината да не забришуваат добро. Прашав уште двајца истото ми го рекоа дека не се квалитетни.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ме интересира што може да се добие со појака искра на свекиците и како би делувало тоа на моторот?
Дали би се заштедило на бензин и дали би можела да се добие поголема моќност?

--- надополнето ---



Јас имам такви силиконски и веке втор месец ги користам ама почнуваат помалку на средината да не забришуваат добро. Прашав уште двајца истото ми го рекоа дека не се квалитетни.
Хммм шо пари беа твоите? испаѓа на крај класичниве се најдобри, можно е да не фаќаат на средина ради тоа што се извиткани
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Јас имам графитни бришачи веќе 5 години и сум презадоволен, ги купив од бапчор и мислам не беа повеќе од 300 ден.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Татко ми ги купи брисачите од бувли пазар, 150 денари пар.

Некој дали знае што се добива ако се стават свекици што фрлаат појака искра во комората за согорување?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Уште нешто да ве прашам...дали се исплаќа поефтино да си донесеш сам кола, од Словенија да речеме, да ја легализраш сам се тоа или пак да ја купиш на готово од трговец-преродавач и само да си ја регистрираш?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некој некаде што има делови за Ibiza 1995? Или па расклопува ибици?
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Татко ми ги купи брисачите од бувли пазар, 150 денари пар.

Некој дали знае што се добива ако се стават свекици што фрлаат појака искра во комората за согорување?
Добиваш подобро и навремено палење на смесата а тоа резултира со помирна работа на моторот. Ама не е некја значителна разлика.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Уште нешто да ве прашам...дали се исплаќа поефтино да си донесеш сам кола, од Словенија да речеме, да ја легализраш сам се тоа или пак да ја купиш на готово од трговец-преродавач и само да си ја регистрираш?
За поевтино, иди поевтино, нормално ко ќе ја одбијаш заработката на тој шо ти ја продава колата. Ама најбитно според мене е што, сам ќе си одбериш кола и ќе видиш горе-долу каква е, а со прекупциве не си начисто. Ги земаат најевтините шо ќе ги најдат, ги шминкаат полираат дуздисуваат премотуваат километрите и ќе ти продадат мачка во вреќа, се’ со цел што е можно поголем профит.
Единствена маана би рекол е што ќе треба сам да се малтретираш со бирократски процедури, трчање по царини, шалтери и плус идење до Словенија/Германија и акање по плацеви.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мака ти со Ибицата а? Претпоставувам дека уште не најде решение за маките :(
Па немам нешто баш мака за да се рече, него имам постари работи што сакам да ги подновам. Пример, фаровите веќе немаат ни сјај нити рефлексија внатре, па
ако најдам посочувани, поубави.... да си ги сменам. Моторот сега за сега си е топ. Ми требаат ситници, пластики, капаци, такви работи :)
 
П

Пепси_

Гостин
фиат пунто од 1500-2000 евра колку пари ќе кошта да се донесе од словенија до македонија т.е. за преведување се до регистрација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom