Rabota od doma

Член од
2 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
3
Dokolku nekoj saka da zaraboti dopolnitelno vi nudam mn lesna rabota preku internet. Se sto treba da napravite e na vlezete vo linkot podolu i da se registrirate. Rabotata e lesna i ednostavna samo treba da pisuvate kodovi i na sekoj napisan kod dobivate po 0.10$ kolku poveke pisuvate tolku poveke ke zarabotite.
 
Последно уредено од модератор:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
A, Zivanka,moze li da se zivee od ova...(stop za polnite avtobusi kon zapad,ostanete tuka eve go resenieto od Zivanka)
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
346
Поени од реакции
424
Каков е овој домен xyz? Овој ни за хост ни за домен нема платено, а нуди некаква заработка.
Rabotata e lesna i ednostavna samo treba da pisuvate kodovi i na sekoj napisan kod dobivate po 0.10$ kolku poveke pisuvate tolku poveke ke zarabotite.
Kакво е тоа пишување кодови? Какви кодови?
Ајде за реклами сум слушнал, ова со кодови не.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Каков е овој домен xyz? Овој ни за хост ни за домен нема платено, а нуди некаква заработка.

Kакво е тоа пишување кодови? Какви кодови?
Ајде за реклами сум слушнал, ова со кодови не.
Ја колку што видов на сајтот, се работи за гледање реклами.
Амааа...во листа на заработувачки можеш да видиш само некакви индо-палестински имиња на кој треба да им дадеш твоја картица за они да ти плаќаат.
Изгледа многу сомнително.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Имаш ли доказ дека ти платиле ? Освен тоа referral линкови не се дозволени на форумов
Автоматски споено мислење:

И ова е лажно еве ви доказ, сајтот е иста реплика, исто срање различно пакување. Така да следен пат немој да ги лажеш другите. Се моли админот на темата да ја избрише.

 
Последно уредено:

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Изненаден сум од бројот на реплики на темава во 2019 година. Вакви теми палеа во времето на bux.to, neobux и слични пред некои добри 10-15 години.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Изненаден сум од бројот на реплики на темава во 2019 година. Вакви теми палеа во времето на bux.to, neobux и слични пред некои добри 10-15 години.
Оскудација е брат, мора да се вади денар за леб од негде.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
813
Поени од реакции
1.295
Изненаден сум од бројот на реплики на темава во 2019 година. Вакви теми палеа во времето на bux.to, neobux и слични пред некои добри 10-15 години.
Па тоа е што да се прави, ова не излегува од мода затоа што не им се работе и премногу прост народ сме и сите веруват дека од кликови се заработува некој денар без труд и капка под. Реалноста е дека со вакво нешто неможеш да заработеш ниту за еден леб да си купеш не па една мала плата ама тоа е прост народ силна држава.

На креаторот на темата очигледно стигнал е до 150 долари лимит и мозокот му го испрале дека ако покани 40 referrals ќе му ги иплатат парите а потоа пак следно ќе биде друго нешто превара како дека ќе му побарат лично податоци од лична картка/кредитна картичка и така и така на крајо само време ќе губе со кодови и лажење народ а исто така и ќе му земат лични податоци и кредитна картичка и ќе има голема штета.

Размислувајте што правете зарем некој би ви дал пари само ради куцање на кодови ? Логично ли ви излгеда тоа ?
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
5
Dokolku nekoj saka da zaraboti dopolnitelno vi nudam mn lesna rabota preku internet. Se sto treba da napravite e na vlezete vo linkot podolu i da se registrirate. Rabotata e lesna i ednostavna samo treba da pisuvate kodovi i na sekoj napisan kod dobivate po 0.10$ kolku poveke pisuvate tolku poveke ke zarabotite.
Да бе, да ми помине младоста додека да ги искеширам тие пари хаха смешничко
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Изненаден сум од бројот на реплики на темава во 2019 година. Вакви теми палеа во времето на bux.to, neobux и слични пред некои добри 10-15 години.
Говнарите од Neobux ме банираа оти демек сум пробал нелегално да влезам во моојт акаунт,каква врхунска глупост оправдание од нивна страна! А требаше минималец да ми исплатат,некоја сума за кино и семки,уште тогаш ми стана јасно дека таквите сајтови се чиста измама!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom