ATP тенис - општа дискусија

L

Löwe

Гостин
Goffin ili Agut.
Inace Zverev ne samo sto napravi 20, nego vo 2 servis gema izede brejk taka sto imakji gem topka, on 3 pati po red dupla. 2 PATI X3 PO RED ZNACI, Grigor gomna da jade. A ovoj Kecman e strava od igrac, kompleten, maksimalno posveten. Ke gi ebe i Viktor i Janko, Roger e za niv 2ca, ama nekako 2-3 pati sum go primetil fizicki da padne vo maratonski mec. Uste toa ako go sredi i top 10 ne mu gine.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Повеќе од 50% на поените на сервис на Зверев биле двојна сервис грешка изгледа...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Отиден е овој дефинитивно, чекав вчера викам ќе глеам гарант драми ќе се дешаваат и се издесија многу јасно. Откако ги скрши рекетите, стааше grip на ручката од новиот, судијава му вика немаш време за тоа треба да почне гејмот дека Качанов веќе спремен беше да сервира, овој лагано си иде си чека сервис и си го врзуе тоа у успорена снимка, нормално, јадеше time violation а чекаше сервис, и му вика на судијата, бро, си чекам ја бе нека сервира овој шо е битно како ќе враќам сервис моја работа е тоа, ако сакам вака ќе враќам, и покажуе на ручката, обратно држејќи го рекетот. Технички, у право беше. :pos:

Стандард пола расправии ги помина и за Надал, му вика на судијава, бро, најди ми еден меч каде Надал помеѓу поени сервира побрзо од мене, ќе се пензионирам инстантно, ќе баталам тенис, зашо цело вриење му беше иницирано од тоа што многу брзо му почињаше одбројувањето за сервис.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Секоја чест за Медведев, каков тенис игра моментално. Се надевам дека ќе го победи Гофин утре, жално ќе биде и трето финале на 3 турнири по ред да го изгуби. Заслужува да си пише една 1000рка.
Ако добро го разбрав коментаторот на СК, доколку победи утре ќе биде 5тти на АТП листа.:aplauz:
 
L

Löwe

Гостин
Го гледаше некој мечот? Регуларно си изгуби Ноле или имаше некои фрки со зглобот како со Пуј? Вишко беше доста забринут денес коментирајќи го Гофан.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Го гледаше некој мечот? Регуларно си изгуби Ноле или имаше некои фрки со зглобот како со Пуј? Вишко беше доста забринут денес коментирајќи го Гофан.
Poise od regularno,servisot i forhendot na Medvedev otidoa na next level posle 3 3 i 0 30 za Nole u vtor set.Duri na kraj mu cestitase od srce Nole i mu vika im very proud of you great performance.Ima 2 nedeli Nole da se spremi za USO,znaejki go kakva budala e na GS ne me cudi pak da zbesne tamu...Sepak vise motivot spored mene mu e poslab na ATP turniri ko da ne ja dava maksimalnata igra,maksimalen fokus ke udri na GS i Tokyo 2020....A inace vcera mislam deka ne se pozali na zglobot,laktot nemase ni MTO
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Го гледаше некој мечот? Регуларно си изгуби Ноле или имаше некои фрки со зглобот како со Пуј? Вишко беше доста забринут денес коментирајќи го Гофан.
Не изгледаше дека има некакви проблеми Ноле. Од кога го изгуби прв сет влезе ол ин Даниил, се живо и диво враќа Медведот, ко зид е. Сервисот ебење, пукаше асови на втор сервис од шала. Чим добиваш thumbs up од Новак, знаеш дека си изиграл прејако.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Уште кога играа годинава на Аустралиан опен во меѓусебен меч двајцата, се виде дека Медведев има јака игра од основна линија, силни и моќни удари упатува од основната линија, и коментаторот на Еуроспорт самиот спомна дека во иднина Џокович ќе има проблеми наредни натпревари со Медведев.

Претходната недела во финале со Надал неочекувано Медведев прелесно изгуби, сега веројатно ќе биде повеќе опуштен и ќе пружи добра игра, ја заслужи титулата.
 
L

Löwe

Гостин
Нз зашто ама некој глас ми вели дека Медведев нема да пројде 3то коло на УСО
 

Kajgana Shop

На врв Bottom