Најекономично греење и ладење

Член од
9 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
140
Super e brendot, sekoja cest, ama za nalepnica da platam jok.
Donesete proizvodi made in Japan, ne lazete narod so nalepnica samo.
Kako niknavte vo posledno vreme, kako pecurki....ste se frlile na gerila marketing...ama kasno....plus I exluziven salon vo Vizbegovo....hahaha....uste malce Sutka.
Se grejam veke dve zimi so Daisekaito.ako bese samo nalepnica nemase da bidam tolku zadovolen,si topli Daisekaito bes nikakov problem i opteretuvanje uklucena 24/7 vo kuka so bebe,a smetkite za struja se smeshni
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Насабајле од зелените,вечер од црвените апчиња.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Si go kazuvam pozitivnoto mislenje za Daisekaito od sopstveno iskustvo,a ne gi napagam ostanatite proizvoditeli kako sto pravat ostanatite na forumov.pozzz
Ti si kao iskren ama nesto ne ti se pokazuva kolku trosi Daiseksito koga nadvor e 37c.....samo koga e 26 nadvor ti se snimaat videa...ili na odmor si sega u najtoplovo? :)
Vidis toa e isto kako da snimis video u mod greenje vo Mart ili Oktomvri na +12.
Sekoj nemoze da ja ima taa klima, i ako e tolku dobra kako sto kazuvas, ke pokazese kolku trosi koga nadvor e +37 za da vnatre imas 26.
Eve i utre vikaat ke bide toplo, pa moze da se pokazes...
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.482
Поени од реакции
3.824
Ti si kao iskren ama nesto ne ti se pokazuva kolku trosi Daiseksito koga nadvor e 37c.....samo koga e 26 nadvor ti se snimaat videa...ili na odmor si sega u najtoplovo? :)
Vidis toa e isto kako da snimis video u mod greenje vo Mart ili Oktomvri na +12.
Sekoj nemoze da ja ima taa klima, i ako e tolku dobra kako sto kazuvas, ke pokazese kolku trosi koga nadvor e +37 za da vnatre imas 26.
Eve i utre vikaat ke bide toplo, pa moze da se pokazes...
ke tera vo 12/16h so +500w zatoa nema video .....
eve i ovoj lg dualinverter cepi 500~600w i povejke*

 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
140
Ti si kao iskren ama nesto ne ti se pokazuva kolku trosi Daiseksito koga nadvor e 37c.....samo koga e 26 nadvor ti se snimaat videa...ili na odmor si sega u najtoplovo? :)
Vidis toa e isto kako da snimis video u mod greenje vo Mart ili Oktomvri na +12.
Sekoj nemoze da ja ima taa klima, i ako e tolku dobra kako sto kazuvas, ke pokazese kolku trosi koga nadvor e +37 za da vnatre imas 26.
Eve i utre vikaat ke bide toplo, pa moze da se pokazes...
Zdravje ponedelnik ili vtornik ke sum doma pa ke vi snimam- sekako ke e mn. toplo vo narednite 10na denovi.sum ja sledel i na 37 i 38° nadvoresna a vnatre 26°modulira ispod 200w.samo da bidam jasen-mojata kuka e so solidna izolacija vnatre i na tavan tervol-gips,nadvoresno 8sm grafiten stiropor VEKA-pvc 6 komori so dupol termopan ili 3 stakla"najdobroto od VEKA".50+ kvadrata po sprat,,,poslednoto video sto go pustiv e 37°nadvoresna,,,ke vi snimam pak ne e problem
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.482
Поени од реакции
3.824
Zdravje ponedelnik ili vtornik ke sum doma pa ke vi snimam- sekako ke e toplo vo narednite 10na denovi.sum ja sledel i na 37 i 38° nadvoresna a vnatre 26°modulira ispod 200w.samo da bidam jasen-mojata kuka e so solidna izolacija vnatre i na tavan tervol-gips,nadvoresno 8sm grafiten stiropor VEKA-pvc 6 komori so dupol termopan ili 3 stakla"najdobroto od VEKA".50+ kvadrata po sprat,,,poslednoto video sto go pustiv e 37°nadvoresna,,,ke vi snimam pak ne e problem
uba klima , Bravo za tebe,toa so izolacijata e a+++ e odlicna rabota sto si energetski efikasen ...no 200w na +40 tesko *
a isto taka znam deka pred daja kupi evn togasno esm bez nikakvi efikasnosti energetski mislam plajkavme max 1000/1200den, kvarcna so 3kw , kalorifer 2kw, i bojler non stop , sega se a++ efikasnost ova/ona smetka min 3500mkd,= mafija* da kupis novi elementi vo kujna demek mn, efikasni da vlozuvas pari vo kujkata za da ne znam kolku bila efikasna da smenis prozori seto toa = da vrtat parite samo ,
 
Член од
9 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
140
Ne go falam Daisekaito za da dobijam na prodazba na Toshiba go falam bidejki mi shtedi na greenje i ladenje a i normalno e da shtedi oti i takva mi bese i celta,da ulozam na start pa da mi se vraka so pomali smetki.inaku rabotam so transport nemam nikakvi dopirni tocki so klimatizeri
Автоматски споено мислење:

uba klima , Bravo za tebe,toa so izolacijata e a+++ e odlicna rabota sto si energetski efikasen ...no 200w na +40 tesko *
a isto taka znam deka pred daja kupi evn togasno esm bez nikakvi efikasnosti energetski mislam plajkavme max 1000/1200den, kvarcna so 3kw , kalorifer 2kw, i bojler non stop , sega se a++ efikasnost ova/ona smetka min 3500mkd,= mafija* da kupis novi elementi vo kujna demek mn, efikasni da vlozuvas pari vo kujkata za da ne znam kolku bila efikasna da smenis prozori seto toa = da vrtat parite samo ,
Poslednata smetka od EVN mi e 1434den za avgust ke dojde minimalno poveke,cela kuka mi e so led osvetluvanje peralna Samsung so inverter motor-znaci pojakite potrosuvaci mi se so A *** i sum zadovolem od smetkite.dekemvri 4900den januari 5200den"klimata 24/7 on"ostanatite smetki ne gi spomnuvam bidejki se drasticno pomali.Dekemvri i januari plus ja diga smetkata koristenjeto na susharata za alishta mislam deka taa e najgolemiot potrosuvac vo domakinstvoto""izbegavme malku od temata""ama dobro namerno.sekoe iskustvo e dobredojdeno
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Една година фаќање уплав
Една година иновативност во постови
Една година "корисни информации"
Една година болки
Една година читање не научување
Една година чекање новости, побрзо Годо ќе го дочекаме

Ох мајко кој се не е вклучен во продажба, тешко на тие што треба да купат!!!
Vie prodavachite napravivte da imaat lugjeto tuka odbivnost kon Gree. Znaete zoshto? Zashto najdovte platforma da mozete da shitkate klimi, a pritoa nelojalno kon konkurencijata da se odnesuvate. Na sekoj nekoj shto ke dojde tuka i ke prasha tuka za klima vednash go preplavuvate so privatni poraki, mu go matite umot, lugjeto ne znaat deka ne se informirani i vi veruvaat iako pogolem del od muabetite se laga pa ima situacii kako mojata koga strelec mi pishe vo pp da mi ja smenel WNot so Hansol kao demek se sekiral deka sum so malo bebe i deka Hansolot isporachuval 3,5kw na -10. Ili mesec dena pred da go napravite popustot na U-Crown mi go pisha vo pp deka za 50000 ke mi go dade. Ako mene mi pishal taka, koj sum aktiven na forumov i gore dolu gi znam vekje clenovive tuka koi se i shto se, koj znae na drugite clenovi shto im pravite. Voopshto ne bi me chudelo ako istoto i na prijatelov ts1 mu go imate toa napraveno, mu imate nekoja ponuda prateno za Amberot i sega vi e lichno mileniche. Ova e shpekulacija, ama nikako ne bi bil iznenaden da e vistina.
Ako e ova vsitina a nema zosto da ne e, mnogu ste otideni. vakov mizeren pristap ne sum sretnal. zemi si od galickite zasto da davas plus pari za drugi ili ''nalepnica'' nesto botov svb fura. mnogu loso i dolno, teska mizerija. ubavo vi vika covekov si go rusite i galickoto ke stanete sega evtino mesano. stvarno ne ve razbiram sto ste tolku napadni, tolku li vi e daleku targetot ?/
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Ne go falam Daisekaito za da dobijam na prodazba na Toshiba go falam bidejki mi shtedi na greenje i ladenje a i normalno e da shtedi oti i takva mi bese i celta,da ulozam na start pa da mi se vraka so pomali smetki.inaku rabotam so transport nemam nikakvi dopirni tocki so klimatizeri
Автоматски споено мислење:


Poslednata smetka od EVN mi e 1434den za avgust ke dojde minimalno poveke,cela kuka mi e so led osvetluvanje peralna Samsung so inverter motor-znaci pojakite potrosuvaci mi se so A *** i sum zadovolem od smetkite.dekemvri 4900den januari 5200den"klimata 24/7 on"ostanatite smetki ne gi spomnuvam bidejki se drasticno pomali.Dekemvri i januari plus ja diga smetkata koristenjeto na susharata za alishta mislam deka taa e najgolemiot potrosuvac vo domakinstvoto""izbegavme malku od temata""ama dobro namerno.sekoe iskustvo e dobredojdeno

Штипјанец,

еднаш ти кажав дека ја имаш една од најдобрите клими на нашиот пазар и дека не треба тоа на никој да му го докажуваш.

Еве пак ќе ти повторам.

Тој што може да си дозволи клима од висока класа ќе си ја купи.

А за тоа што ќе напишеле продавачи на бренд кој е испод твојата баш те брига :)

Освен ако не сакаш да те доведат до нивно ниво, па да те победат со искуство.

Твој избор :)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Nikoj nisto ne napisa za manipulacijata deka odreden model ima Eurovent, a takvo nesto ne postoi. Konkretno se raboti za Haier, koj sto postojano se reklamira deka ima Eurovent, a NEMA.
Ajde "baterija" i ostanati lajkadzii negovi kazete nesto za toa....
Vakva manipulacija treba da se prijavi vo Eurovent i pazarna inspekcija, a ne da se premolcuva.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.908
Поени од реакции
8.015
Nikoj nisto ne napisa za manipulacijata deka odreden model ima Eurovent, a takvo nesto ne postoi. Konkretno se raboti za Haier, koj sto postojano se reklamira deka ima Eurovent, a NEMA.
Ajde "baterija" i ostanati lajkadzii negovi kazete nesto za toa....
Vakva manipulacija treba da se prijavi vo Eurovent i pazarna inspekcija, a ne da se premolcuva.

Државен пазарен инспекторат
Контакт
Адреса:
ул. Луј Пастер бр. 1, кат 3
Скопје
Телефон:
++ 389 (0)2 3220 547
Факс:
++ 389 (0)2 3229 934

Зш да ги тераш другите да пријавуваат, биди ти тој кој ќе ги превземи работите во свои раце
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726

Државен пазарен инспекторат
Контакт
Адреса:
ул. Луј Пастер бр. 1, кат 3
Скопје
Телефон:
++ 389 (0)2 3220 547
Факс:
++ 389 (0)2 3229 934

Зш да ги тераш другите да пријавуваат, биди ти тој кој ќе ги превземи работите во свои раце
Jas nemam namera da kupuvam takvo nesto NIKOGAS.
Ke si prijavi toj sto e izmanipuliran.
Samo ne mi e jasno zosto tie kako tebe, ne komentiraat nisto za takva manipulacija, tuku molcite kako .....
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.908
Поени од реакции
8.015
Jas nemam namera da kupuvam takvo nesto NIKOGAS.
Ke si prijavi toj sto e izmanipuliran.
Samo ne mi e jasno zosto tie kako tebe, ne komentiraat nisto za takva manipulacija, tuku molcite kako .....
Впрочем кога знаеш дека се случила некоја неправда, а не превземаш ништо и оставаш другите да настрадаат излегуваш најголема (едитирано од админ поради навреда)
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom