Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Чив е тој, на Жито Лукс ли е??
не ми текнува фирмата како се вика не е жито лукс, го имаш у кам, личи на цигла, но е прав интегрален леб без фарби и срања, нема ни квасец, ептен лесен за стомак и не ти треба многу леб да се најадеш.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
не ми текнува фирмата како се вика не е жито лукс, го имаш у кам, личи на цигла, но е прав интегрален леб без фарби и срања, нема ни квасец, ептен лесен за стомак и не ти треба многу леб да се најадеш.
Прогуглај малку, пред да го рекламираш
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прогуглај малку, пред да го рекламираш
Добро де, одговори, место вака загонетно да поентираш, еве праша погоре еден член, друг одговори, дај и ти некој предлог, кажи зошто овој е лош, и мене ме интересира.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Ја го јадам секој ден една година скоро, јас ако не знам што зборам сигурно ти не знаеш више од мене.
Јас го имам јадено кога ме фаќа гастрит, и знам дека сум можел да го јадам ( ако е тој Тонус, од КАМ, има две паковања, едното е како на коцки сечен ).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Јас го имам јадено кога ме фаќа гастрит, и знам дека сум можел да го јадам ( ако е тој Тонус, од КАМ, има две паковања, едното е како на коцки сечен ).
Едниот е зелен другиот е плав, и двете се сечени на кришки. Добар е за стомак зошто нема квасци и разни други работи што ги ставаат во другите лебови, него лебот е направен од цели зрна згмечени. Исто така и вишок килажа ако имаш ќе симнеш со овој леб, ја симнав може 7-8 кг. Белиот леб ти е исто ко џанк фуд да јадеш, ништо хранливо и корисно за дигестија, може само проблеми да му направи на човек и да го здебели.
У Србија нешто тонусот го рекламирале ко лековит па затоа овој погоре замара нешто, али не значи тоа дека производот не е добар.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
Каде може да се најде кандиран ѓумбир?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Прогуглај малку, пред да го рекламираш
Лебот е врв, џабе хејтот. Од палетата на сите достапни интегрални лебови што сум ги пробал, Тонусот и еден германски што го има во КАМ издвојуваат од другите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.553
Каде можат да се купат кинески стапчиња, и колку одприлика коштаат?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Дaли и кaде вo Скoпје мoже дa се купи гoтoвo,купечкo Гвaкaмoле?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Каде можат да се купат кинески стапчиња, и колку одприлика коштаат?
Не знам каде може да се купат ама ако јадеш во кинески ресторан побарај, ќе ти дадат. Мене ми фалеа, ги замолив им кажав дека ќе платам колку треба не сакаа да ми земат пари.
Автоматски споено мислење:

Дaли и кaде вo Скoпје мoже дa се купи гoтoвo,купечкo Гвaкaмoле?
Го има по поголемиве маркети во мали теглички. Последно во Веро гледав.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Не знам каде може да се купат ама ако јадеш во кинески ресторан побарај, ќе ти дадат. Мене ми фалеа, ги замолив им кажав дека ќе платам колку треба не сакаа да ми земат пари.
Автоматски споено мислење:


Го има по поголемиве маркети во мали теглички. Последно во Веро гледав.
Имaм бaрaнo пo мaркетиве aмa ме сум сретнaл,aјде пaк ке прoверaм,фaлa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom