Каде да наjдам? [Food Edition]

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Preporacajte lut sos. Najlut sto imase niz marketive ovde bese ovoj srpski, sto ne e mnogu mnogu lut.

 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Zdravo na site. Ne e bas hrana ali ne najdov druga tema. Dali nekoj znae kade vo Makedonija moze da kupam kafe diskovi za tassimo mashina za kafe?
Јас колку што знам нема. Имам и јас Bosh Tassimo машина за кафе и капсули нема во МК, нема ни во ЛИДЛ. Последен пат купував од Германија, претходно од Чешка. Искрено не ја користам многу, едно поради немање капсули, друго поради неисплатливоста. Користам машина за еспресо од Сетек во која се става мелено еспресо.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Јас колку што знам нема. Имам и јас Bosh Tassimo машина за кафе и капсули нема во МК, нема ни во ЛИДЛ. Последен пат купував од Германија, претходно од Чешка. Искрено не ја користам многу, едно поради немање капсули, друго поради неисплатливоста. Користам машина за еспресо од Сетек во која се става мелено еспресо.
Fala na odgovorot. Ja ustvari i ne pijam kafe ali imam nova masina tasssimo sho taka mi stoe pa sakav da ja donesam vo mk, ali izglea u cela mk nema kapsuli.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Fala na odgovorot. Ja ustvari i ne pijam kafe ali imam nova masina tasssimo sho taka mi stoe pa sakav da ja donesam vo mk, ali izglea u cela mk nema kapsuli.
Јас ја добив на поклон од пријатели во Чешка. Капсули барем до сега во МК не може да се најдат
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Preporacajte lut sos. Najlut sto imase niz marketive ovde bese ovoj srpski, sto ne e mnogu mnogu lut.

И ја сум у потрага заден период по некој лут лут сос, али слабо кај нас. Ако најдеш нешто сподели тука :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Каде да најдам Копанички кашкавал?
Во големите маркети го нема нигде, проверив.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Квалитетен интегрален леб, со најмалку 70 проценти интегрално брашно?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom