Фудбалски/трансфер дискусии

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.575
Поени од реакции
52.387
Pa poise od dovolna pricina e, narocito ako sea se operira. Praime muabet za nad 100m evra inevsticija samo za klubot, i grdni pari za igracot.
3-4 meseci ne se zaebancija, plus cekanje da fati forma i fizicki da zajakne, toa znaci deka i LS ke propusti prva faza, sto pravime ako tamu baern ima grupa slicna na liverpul lani ili inter, zaso realno postoi golema verojatnost u edna grupa da ima 3 golemi klubovi, ili 3 jaki ko psg, liverpul i napoli.

Imaat golema osnova tuka baern da udrat rucna, a so tie pari namesto 1, da donesat 2 dobri igraci, vo slucaj da gi pogodat iminjata.

Stoznam, toa i mi bese poentata vcera tuka, kolku e pametno u edna vakva situacija da se napravi vakva investicija, inace izmislen e za kaj niv, narocito u ovaa post roben-ribery era, realno ocajno im fali nesto vakvko.
Мене ми беше дека и без тоа тешко дека ќе се случеше трансферот. Во ниеден момент немаше вести дека е блиску до остварување. Демек го чекаа Сане два месеци да одлучи, па он демек одлучи дека сака да си оди, а уствари потешкото е да се договорат со Сити, кои во ниеден момент не покажаа желба да го пуштат.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
So go napraivte Sane be bolje Coutinho i Ziech da si gi zemat posebno ako ima zaebana povreda...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
So go napraivte Sane be bolje Coutinho i Ziech da si gi zemat posebno ako ima zaebana povreda...
Сане со оваа повреда, и по пут накај болница да скрши една нога, е подобар играч од Кутињо и Зијеч заедно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492

Eден вид на pay as you play договор, минималец плата со повеќе бонуси
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Dybala?
Ceballos?
Coutinho?
Saliba?
Hahahahahaha
ХАХАХАХАХХАХА КОМПЛЕКСИ ХАХАХАХХАХАХ
Автоматски споено мислење:

Го вбројува Кутињо кој што беше поврзан со цел свет па дури и со нив, Дибала со неговиот image right, Себаљос кој беше поврзуван само како трампа со Ериксен и некој си Салиба кој што за 2 сезони никој нема да знае кај е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom