Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Del Boy
Сам ќе осетиш кога треба да престанеш. Ама претпоставувам дека одамна требало да осетиш :D
Зависи каква е девојката, дали е поштена и мирна, дали има можност да се врие со други во меѓувреме и уште еден друг куп околности.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.937
Поени од реакции
35.328
@Del Boy
Сам ќе осетиш кога треба да престанеш. Ама претпоставувам дека одамна требало да осетиш :D
Зависи каква е девојката, дали е поштена и мирна, дали има можност да се врие со други во меѓувреме и уште еден друг куп околности.
Брат носи гаќи од тие плетените старите баби шо носат, и се секса строго во мисионерка. Има над 35, и чука јако биолошкиот саат, ја мава тешка нервоза по тоа питање, и пак несака да преминеме на посериозно ниво. :toe: ...

Се осеќам како тој вицот за србинот шо бил кај курва, истурил еден куп пари и оваа му кажала ај да останеме само пријатели. :pos::pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Колку време е "доволно време" да се трудиш по некоја? Значи се бориш се бориш се бориш со месеци веќе, ти игра топло-ладно и пак незнаеш на што си, а несакаш да се откажиш бидејки уствари ти значи нешто?

Толкава фрустрација немам осетено оддамна, буквално ми врие мозокот. :mad: Дајте бројка да видиме вие колку би играле во ваква ситуација.
Нема врска каква е девојката, дали била поштена, мирна или немирна.
Овде игра улога колку си и ти битен и што намерава со тебе. А тебе одамна те пишале во група "можеби, ако немам подобра опција".
Да сака да е со тебе досега ќе сте разјаснеле на што сте. Мислам дека ти е јасно, не си мал, си ги играл и ти ваљда овие игри, стави се на нејзино место и ќе видиш колку е саат.
Твое е после дали сакаш да глумиш мазохист.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
2-3 дена Макс, и чим си игра топло ладно, батали. Има уште еден куп риби во морето.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.628
Поени од реакции
34.881
Брат носи гаќи од тие плетените старите баби шо носат, и се секса строго во мисионерка. Има над 35, и чука јако биолошкиот саат, ја мава тешка нервоза по тоа питање, и пак несака да преминеме на посериозно ниво. :toe: ...

Се осеќам како тој вицот за србинот шо бил кај курва, истурил еден куп пари и оваа му кажала ај да останеме само пријатели. :pos::pos:
Оф топик троа, не ти е глупо да пишуваш вакви детали на форум, а утре може и ќе ја земиш за жена? :confused:
Инаку ако дочекала до таа возраст има многу фактори, или брка кариера, или бара „совршен“ како што има намислено, може и да е или апла повлечена или пак апла по шетање и не сака да се врзува со фамилија и да си прави промени во животот.
Така да ти најдобро може да ја процениш во кој од овие типови влегува, опипај ја работата од околу, ако видиш дека те држи за резерва или и си колку да ја задоволуваш моли се на друго место, ако видиш дека кога и нафрлаш муабети за посериозно чека на тебе, тогаш преземај потег и тоа е тоа.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.553
Колку време е "доволно време" да се трудиш по некоја? Значи се бориш се бориш се бориш со месеци веќе, ти игра топло-ладно и пак незнаеш на што си, а несакаш да се откажиш бидејки уствари ти значи нешто?

Толкава фрустрација немам осетено оддамна, буквално ми врие мозокот. :mad: Дајте бројка да видиме вие колку би играле во ваква ситуација.
1564095878944.png

Иако најверојатно 99% од девојките ако не и 100% не ни знаат кој е Шенкли, сите функционираат на ист начин, или си му прва опција, или си му ништо па само си играат додека не излези првата опција.

Дури и да бидни некогаш работа со некоја девојка (многу често знае да бидни затоа што голем дел влегуваат во врски за да не бидат сами или од досада), ако не почувствуваш дека си прва опција кај неа, прашање на време ќе биде кога ќе се скини конецот.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Брат носи гаќи од тие плетените старите баби шо носат, и се секса строго во мисионерка. Има над 35, и чука јако биолошкиот саат, ја мава тешка нервоза по тоа питање, и пак несака да преминеме на посериозно ниво. :toe: ...

Се осеќам како тој вицот за србинот шо бил кај курва, истурил еден куп пари и оваа му кажала ај да останеме само пријатели. :pos::pos:
Не дека сум некој си Казанова, ама од мое искуство можам да ти кажам дека СЕКОГАШ би сакал посериозно со тие што се затрескани во мене (нормално ако ми се бендисува), отколку со некоја што сака многу молење и цело време си како во подредена улога.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Чим она е таква што ја опиша сигурно ти си бетер.
Чекај ја цел живот.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2013
Мислења
16
Поени од реакции
33
ај помогнете ми да најдам некое НЗС... со познаничка се договараме пола година да се видиме, се е некако речено ама не до речено... од една страна таа е премногу зафатена, работи по 10 саати, најчесто и во сабота, од друга страна јас работам во друг град, се враќам прилично често, ама во викенд што побрзо... ова може да се даде како “алиби“ зашто не сме се виделе толку време, ама факт е дека во два дена викенд може да се најдат час-два за едно кафе.... е сега, дојде лето, годишни одмори... јас се вратив во родниот крај и по неколку дена ја сретнувам на улица, па правиме некој неврзан муабет 5-6 минути, па пошто јас брзав, ја прашувам кога да се видиме? Ми вика барај ме кога сакаш, сега ми е полабаво на работа, после 4 сум слободна, ми кажа и кога оди на годишен одмор... “Малер мој“ се погоди баш наредниот ден да морам да одам на хитно службено патување, па не можам да ја договорам веднаш и и викам одам таму и таму, се враќам и те барам... И пишувам во петокот, нормално прво здраво како си... ми враќа тек денес на пладне, не вртев многу муабет од страна, одма ја прашувам кога и одговара да се видиме? и ете помина одново речиси цел ден, од неа одговор нема, само 'seen', а во меѓу време јас се мачам и барам НЗС од таа нејзина игра “топло - ладно“, денес расположена сака да се видиме, утре ладна камен...
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
ај помогнете ми да најдам некое НЗС... со познаничка се договараме пола година да се видиме, се е некако речено ама не до речено... од една страна таа е премногу зафатена, работи по 10 саати, најчесто и во сабота, од друга страна јас работам во друг град, се враќам прилично често, ама во викенд што побрзо... ова може да се даде како “алиби“ зашто не сме се виделе толку време, ама факт е дека во два дена викенд може да се најдат час-два за едно кафе.... е сега, дојде лето, годишни одмори... јас се вратив во родниот крај и по неколку дена ја сретнувам на улица, па правиме некој неврзан муабет 5-6 минути, па пошто јас брзав, ја прашувам кога да се видиме? Ми вика барај ме кога сакаш, сега ми е полабаво на работа, после 4 сум слободна, ми кажа и кога оди на годишен одмор... “Малер мој“ се погоди баш наредниот ден да морам да одам на хитно службено патување, па не можам да ја договорам веднаш и и викам одам таму и таму, се враќам и те барам... И пишувам во петокот, нормално прво здраво како си... ми враќа тек денес на пладне, не вртев многу муабет од страна, одма ја прашувам кога и одговара да се видиме? и ете помина одново речиси цел ден, од неа одговор нема, само 'seen', а во меѓу време јас се мачам и барам НЗС од таа нејзина игра “топло - ладно“, денес расположена сака да се видиме, утре ладна камен...
ako mozeh sega iskontaktiraj kaj e i dogovori se odma sega vecer znaci da se vidite ako te otkaci batali ja. sega ili nikad so bi se reklo.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
ај помогнете ми да најдам некое НЗС... со познаничка се договараме пола година да се видиме, се е некако речено ама не до речено... од една страна таа е премногу зафатена, работи по 10 саати, најчесто и во сабота, од друга страна јас работам во друг град, се враќам прилично често, ама во викенд што побрзо... ова може да се даде како “алиби“ зашто не сме се виделе толку време, ама факт е дека во два дена викенд може да се најдат час-два за едно кафе.... е сега, дојде лето, годишни одмори... јас се вратив во родниот крај и по неколку дена ја сретнувам на улица, па правиме некој неврзан муабет 5-6 минути, па пошто јас брзав, ја прашувам кога да се видиме? Ми вика барај ме кога сакаш, сега ми е полабаво на работа, после 4 сум слободна, ми кажа и кога оди на годишен одмор... “Малер мој“ се погоди баш наредниот ден да морам да одам на хитно службено патување, па не можам да ја договорам веднаш и и викам одам таму и таму, се враќам и те барам... И пишувам во петокот, нормално прво здраво како си... ми враќа тек денес на пладне, не вртев многу муабет од страна, одма ја прашувам кога и одговара да се видиме? и ете помина одново речиси цел ден, од неа одговор нема, само 'seen', а во меѓу време јас се мачам и барам НЗС од таа нејзина игра “топло - ладно“, денес расположена сака да се видиме, утре ладна камен...
Не за џабе тајмингот во животот игра голема улога во се.
Заеби човек, знам ситуација каде година, две вака се договараат и ништо не испаѓа. Не знам како не си дигнал раце досега, мене би ми било чиста тортура без никаков резултат.
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
5
Kako da zaboravam edna devojka. Ne mi iskaca od glava. A znam i sum svesen deka ne mozam da ja imam. Ne mozam ednostavno, mi ide da se ubijam, pomos.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.541
Kako da zaboravam edna devojka. Ne mi iskaca od glava. A znam i sum svesen deka ne mozam da ja imam. Ne mozam ednostavno, mi ide da se ubijam, pomos.

Замисли, дали на светот би имало луѓе ако би се убивале за се нешто што не можат да го имаат!?
:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom