Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.100
Поени од реакции
25.555
Колку ниско? Ти мислиш дека Баерн е од појак од: ПСЖ, Сити, Ливерпул, Барса, Атлетико, Јувентус и еве ајде и Реал иако и они се во некоја транзиција? Јас мислам дека моментално не е ни близу овие екипи, прво немаат добар тренер, второ у управа им се дешаваат срања во врска со трансферите еве второ лето по ред, лани ништо посебно не купија, годинава се сељачат со јавни врбувања на играчи, у стилот на Барса.

Да не се сфатиме погрешно, тоа што притискаат и го сакаат Сане е добар потег, значи сфатиле дека го ебаа ежот лани и дека мора да менуваат нешто, ама ќе треба малце и време да помине и нормално асален тренер да си најдат. Ковач го спаси титулата во Бундес лигата, инаку ќе беше шутнат гарант. Си отидоа Робен и Рибери ама има уште за средување Баерн.
Престанав да читам до "не е ни близу овие екипи"
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Колку ниско? Ти мислиш дека Баерн е од појак од: ПСЖ, Сити, Ливерпул, Барса, Атлетико, Јувентус и еве ајде и Реал иако и они се во некоја транзиција? Јас мислам дека моментално не е ни близу овие екипи, прво немаат добар тренер, второ у управа им се дешаваат срања во врска со трансферите еве второ лето по ред, лани ништо посебно не купија, годинава се сељачат со јавни врбувања на играчи, у стилот на Барса.

Да не се сфатиме погрешно, тоа што притискаат и го сакаат Сане е добар потег, значи сфатиле дека го ебаа ежот лани и дека мора да менуваат нешто, ама ќе треба малце и време да помине и нормално асален тренер да си најдат. Ковач го спаси титулата во Бундес лигата, инаку ќе беше шутнат гарант. Си отидоа Робен и Рибери ама има уште за средување Баерн.
Автоматски споено мислење:


Моментално според некои кладилници вака идат по редослед: Сити, Ливерпул, Барса, ПСЖ, Реал, Јуве па тек Баерн. (Јуве и Реал се со исти шанси/квоти)
Мада ок ова е се уште првично, не е комплетиран трансфер пазарот, рецимо трансфер на Погба и уште една ѕвезда во Реал би смениле многу работи (ова пример давам колку да доловам).

Бог да чува еј, и ја сакам Интер да освои ама малце реалност дајте, факт е дека Баерн е во транзиционен период и треба време да се средат некои работи. Реков и погоре, едино тренерот не ми се допаѓа, другото барем за сега мене ми е ок. Инаку мислам дека летово нема да го земат Сане, касно е јебига Сити нема време да најде замена.


Како бе Атлетико у ова друштво :pos: :pos:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Јас поима немам ни кај да побарам, а ти си знаеш па ај ако не те мрзи кажи ми какви се квотите за шампион во ЛШ за Сити и Баерн. Баш ме заинтересира поради муабетов :D
5-6 за Сити, 11-12 за Баерн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.409
Поени од реакции
109.081
Престанав да читам до "не е ни близу овие екипи"
Па не е бе другар, може глупо звучи ама така е. Не викам ја дека Баерн е на нивото на Вотфорд и дека е светлосни години позади, ама е позади овие клубови, колку и да е тешко да го прифатиш тоа.
Автоматски споено мислење:

Како бе Атлетико у ова друштво :pos: :pos:
Па во кое друштво е Атлетико извини? Со сила сега се правите курнази? Не ве сфаќам најискрено... Константно се у први 3 во Шпанија, ок ајде ете го дадоа Гризман и готово сега од лига ќе испаднат веројатно, а можно е и голема услуга да си направија и она детено Феликс да им се погоди па да бидат пак конкурентни за титула во Шпанија и нормално завршницата од ЛШ.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Па во кое друштво е Атлетико извини? Со сила сега се правите курнази? Не ве сфаќам најискрено... Константно се у први 3 во Шпанија, ок ајде ете го дадоа Гризман и готово сега од лига ќе испаднат веројатно, а можно е и голема услуга да си направија и она детено Феликс да им се погоди па да бидат пак конкурентни за титула во Шпанија и нормално завршницата од ЛШ.

Брат Атлетико е на ниво на Сити, ПСЖ, Ливерпул, Барса, Реал и Јуве, само за Чолисмо пошто навија за нив и за тебе пошто го дркаш повише на Чоло него ли на Џена Џејмисон.
Не ме јеби, посебно па не сезонава без Годин, Родри, Гризман и компанија. Со Хермосо и Љоренте :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Ми се допаѓа што го потценуваат Баерн и што толку ниско го спуштаат.:) Што се потценуваат играчи како Тиаго, Кимих, Ноер, Суле, Лукас Ернандес, Павар, Алаба, Горецка, Толисо, Коман, Лева и Гнабри како да не постојат.
Па Баерн и во времето на Прањиќ играше клучна улога во ЛШ и не беше потценуван од топ тимовите, не па сега. Добро за фудбалски следачи кои се ограничени како Донев биле и тогаш потценувани. Не викам не.
Кој се бе овие?
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Факт е дека СИти моментално е поквалитетен од Баерн и според мене најквалитетен состав у свет. Скоро секој играч им е трансфер над 50 милиона. Меѓутоа толку потценување не е на арно. Ливерпул ги елиминираше Барселона со ориги и Шакири како крила така да не е се до играчите.

Баерн ќе се засили тоа е ФАКТ е сеа како што рече членот според мене Ковач е најслаба алка едноставно не глеам да извади максимум од овој тим. Имаш тренери ко Клоп што прават систем и дури некои просечни играчи изледаат многу подобри отколку што се. Ковач поима нема реално од напаѓачки фудбал и 90% се фура на индивидуален квалитет.

Моментално баерн не е меѓу првите 3,4 фаворити но да почекаме 2,3 добри трансфер како Сане и компанија и после ништо не се знае

Кој се бе овие?
Ти или си неписмен или не глеаш фудбал и не си глеал светско или глумиш лудило. Изглеа уште те боли цепењето секоја година и примање 10 комада.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Ова е еден од најсрамните постови во историјата на форумот. Значи ќе повторам, ФОРУМОТ, не подфорумот фудбал, него општо цел форум. Сити моментално е класи над Баерн, не тропај глупости да му ебам мајката бе Стелт, ко мало дете да си. Не само Сити, има клубови што се апла над Баерн во моментов, срамота е вакво нешто да кажеш.
Ќе видиме кој пост е срамен, кој не во април/мај.
Само немој и тогаш backpedalling да си фураш како и обично кога днопертизите се на најјако.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Факт е дека СИти моментално е поквалитетен од Баерн и според мене најквалитетен состав у свет. Скоро секој играч им е трансфер над 50 милиона. Меѓутоа толку потценување не е на арно. Ливерпул ги елиминираше Барселона со ориги и Шакири како крила така да не е се до играчите.

Баерн ќе се засили тоа е ФАКТ е сеа како што рече членот според мене Ковач е најслаба алка едноставно не глеам да извади максимум од овој тим. Имаш тренери ко Клоп што прават систем и дури некои просечни играчи изледаат многу подобри отколку што се. Ковач поима нема реално од напаѓачки фудбал и 90% се фура на индивидуален квалитет.

Моментално баерн не е меѓу првите 3,4 фаворити но да почекаме 2,3 добри трансфер како Сане и компанија и после ништо не се знае



Ти или си неписмен или не глеаш фудбал и не си глеал светско или глумиш лудило. Изглеа уште те боли цепењето секоја година и примање 10 комада.
Суле, Гнабри, Толисо, Павард бе :pos:
Вааааууууу кои играчишта, какво е тоа ниво јеботе, Роналдо, Киелини, Рамос, Модрич и Алвес им се поклонуваат на овие легенди на фудбалската игра
Дај ми број од твоите дома да видам што терапија примаш
Автоматски споено мислење:

Каде бе ти меси без светско најдобар на сите времиња а?
download.jpg
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Суле, Гнабри, Толисо, Павард бе :pos:
Вааааууууу кои играчишта, какво е тоа ниво јеботе, Роналдо, Киелини, Рамос, Модрич и Алвес им се поклонуваат на овие легенди на фудбалската игра
Дај ми број од твоите дома да видам што терапија примаш

Ама ти изглеа стварно си неписмен бе. Што ме цитираш мене за тие играчи НЕ ги набројав јас само ти реков дека поима немаш од животот ако не ги знаеш тие играчи разбираш?? Пример не ги пратам арсенал али знам играчи ко Џака,Мустафи,Озил,Лаказет колку и да се просек?? Ме разбираш сеа или си НЕПИСМЕН. Провери прво кого цитираш
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Лукас е супер играч. Овој Павард го исфорсираа максимално ради голот што им го даде на Аргентина, нема покажано ништо за да се смета како добро засилување уште од сега. Коман е талентиран ама у последниве 3 години има изиграно највеќе 1400 минути во една сезона што е рамно на 15 целосни утакмици по 90 минути.
Непостоечки играчи како Толисо, Суле, Гнабри е смешно да се коментираат у ситуација кога се споредува Баерн со тимови како Сити/Ливерпул/Барса/Јуве и Реал.
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Како помалку шанси за европски трофеи? Во никој универзум Сити нема подобри шанси за освојување ЛШ од Баерн.
Двојна негација.
Значи во секој универзум Сити има подобри шанси за освојување ЛШ од Баерн.
Не знам што се расправате тогаш кога сите истото го тврдите. :toe:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.184
Брат Атлетико е на ниво на Сити, ПСЖ, Ливерпул, Барса, Реал и Јуве, само за Чолисмо пошто навија за нив и за тебе пошто го дркаш повише на Чоло него ли на Џена Џејмисон.
Не ме јеби, посебно па не сезонава без Годин, Родри, Гризман и компанија. Со Хермосо и Љоренте :pos:
Знаев дека некој ќе се избаци со ваков пост кога се спомна Атлетико.
Е сега вака, на Атлетико покрај константноста да е топ 3 во Ла Лига кај шо се борат со гиганти како Барселона и Реал му фали титула во лигата, во ЛШ несомнено се во кремот и последниве неколку сезони мислам дека на сите им стана јасно, две финалиња изгубени од Реал, едно на пенали друго со несреќен гол во судиско продолжение, едно полуфинале исто од Реал, ќе дојди и тој ден кога ќе ја освојат, затоа што се веќе сериозна екипа, веќе почнаа да трошат пари на играчи шо беше обратно до пред некоја година кога им ги собираа играчите секоја сезона. Ни една екипа не го посакува Атлетико во нокаут фаза, доволно кажува за нивниот прогрес во Европа.
Му фали титула, не дека не освојуваат ништо, во последните 5 години ЛЕ, супер куп на Шпанија, копа дел реј, супер куп лани со Реал, освоена Ла Лига.
Псж и Баерн доминираат во нивните првенства ама каква е конкуренцијата во тие лиги ? Да играат овие две во Шпанија глаа сечам дека титула нема да мириснат.
Пак ќе речам дискутабилно е да го тераме муабетот каде му е местото на Атлетико оти им фалат титули во лигата инаку несомнено е во топ клубови на Европа дали топ 5 топ 10 небитно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom