Пријателски натпревари

Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.623
Бриј Ханда интервенција, да го напраеше ова Алисон, Де Геа или Штеген пример, веќе ќе имаше клипови и наслови по весници како го скротиле Роналдо.
Падели брани во второ.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.567
Поени од реакции
17.248
Играчите не ги знаат а ќе се расправаат тука за фудбал :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Падели брани во второ.
Бреј Падели интервенција, да го напраеше ова Ханда ќе имаше постови по форуми као да беше Алисон, Де Геа или Тер Штеген ќе имало наслови по медиуми
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.939
Поени од реакции
24.640
И ти лајна дома на ручек ќе даваш, после мене за сељачизам ќе ми проповедаш.
Јас ќе терам сеир на секој примен гол за Реал а ти цитирај ме слободно, не ми смета
Океј, ти терај сеир на секој примен гол на Реал, а ја на секој таков пост ќе те цитирам со гифов.. не ми смета.

lYQE86.gif
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Uste eden super natprevar na de liht.....dobro potroseni pari od strana na Juventus... (y)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.770
Не го разбирам хајпов за Де Лихт, дефанзивно има уште многу да учи. Гледам вчера Кејн го сврте ко од шала заради збитата конституција, во ЛШ Тотенхем баш него го таргетираа, заради тоа што често искача од позиција, и ствара огромен простор измеѓу него и вториот централен.

Не сум сигурен дека ке биде полн погодок. Впрочем, ако би можел да прогнозирам кој ке има потешкотии сезонава, ми делува дека ке биде Де Лихт и Зизу во Реал.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Precenet igrac e de liht...samo fanovi na juve nema da se soglasat so toa sto e i razbirlivo.
David Luiz na mladi godini e toj, a osobeno vo Italja kade osobeno se obrakja vnimanie na odbranata kje pravi gluposti nazad.....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.567
Поени од реакции
17.248
Не го разбирам хајпов за Де Лихт, дефанзивно има уште многу да учи. Гледам вчера Кејн го сврте ко од шала заради збитата конституција, во ЛШ Тотенхем баш него го таргетираа, заради тоа што често искача од позиција, и ствара огромен простор измеѓу него и вториот централен.

Не сум сигурен дека ке биде полн погодок. Впрочем, ако би можел да прогнозирам кој ке има потешкотии сезонава, ми делува дека ке биде Де Лихт и Зизу во Реал.
Немој за Зизу така ќе те отепат тука
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Precenet igrac e de liht...samo fanovi na juve nema da se soglasat so toa sto e i razbirlivo.
David Luiz na mladi godini e toj, a osobeno vo Italja kade osobeno se obrakja vnimanie na odbranata kje pravi gluposti nazad.....
Од две пријателски по 45 минути после еден ден тренинг со новиот тим го заклучи ова? Браво, секоја чест.

Дека има за учење нема збор, дете е уште. Ама дека станува збор за најперспективен одбранбен играч нема дилема.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-758
Од две пријателски по 45 минути после еден ден тренинг со новиот тим го заклучи ова? Браво, секоја чест.

Дека има за учење нема збор, дете е уште. Ама дека станува збор за најперспективен одбранбен играч нема дилема.
Sezonite vo Ajaks kje gi broeme?
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ништо нека го продадат Де Лихт додека можат,нема да го биде.Чим Кејн го издриблал и си дал автогол на пријателска толку од него,одма се глеа тоа од две пријателски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom