La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Абе без пари да ви го дат не треба ни да помислите после она срање шо го напрај кога си замина од кај вас ама вие си знаете, не сте тенки во нападот па да пекате по него, доволен ви е само Меси и да бегате по 10 бода на полусезона ама ај :)
Наместо Де Лигт да го соберите Бартомеу се замара со Нејмар, пред очи Јуве ви го собра
Да беше преоритет Де Лигт ќе отидеше Бартомеу у пакет ќе ги собереше со Де Јонг.
Нападот е и треба да е преоритет.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Да беше преоритет Де Лигт ќе отидеше Бартомеу у пакет ќе ги собереше со Де Јонг.
Нападот е и треба да е преоритет.
Епа после немој да го кривите тренерот кога ќе ве испадни некоја екипа во ЛШ со 3/4 гола :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Епа после немој да го кривите тренерот кога ќе ве испадни некоја екипа во ЛШ со 3/4 гола :)
Зошто трескаш глупости. Што им фали на Пиќе, Умтити и Ленгле?
Моментално најдобро покриена позиција ни е штоперската. Зошто да лупаат 75 мил. кога нема да игра?
Боље 200 за Нејмар и да де реши нападот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нека си оди во реал, ич не ни треба таков нечовек како Нејмар. Се излакоми за пари, го остави клубот и отиде во ПСЖ.[DOUBLEPOST=1563273868][/DOUBLEPOST]
Зошто трескаш глупости. Што им фали на Пиќе, Умтити и Ленгле?
Моментално најдобро покриена позиција ни е штоперската. Зошто да лупаат 75 мил. кога нема да игра?
Боље 200 за Нејмар и да де реши нападот.
Решен е нападот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.089
Зошто трескаш глупости. Што им фали на Пиќе, Умтити и Ленгле?
Моментално најдобро покриена позиција ни е штоперската. Зошто да лупаат 75 мил. кога нема да игра?
Боље 200 за Нејмар и да де реши нападот.
Да се реши нападот? :)

Која формација ќе играте бе другар?

4-2-4?

На страна што доаѓањето на Нејмар би значело заминување на неколку играчи од средина/одбрана...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Зошто трескаш глупости. Што им фали на Пиќе, Умтити и Ленгле?
Моментално најдобро покриена позиција ни е штоперската. Зошто да лупаат 75 мил. кога нема да игра?
Боље 200 за Нејмар и да де реши нападот.
Е ете ви го Гризман, го имате и Меси, Суарез ваков таков трпа по 20 гола како ништо во сезона, Дембеле за шо го купивте бе другар 120 мил за на клупа да седи ? Нападот ви е најмал проблем, ајде за штоперите си во право, заборавив дека Ленгле го зедовте лани, ама бекови ? Серхи Роберто пак ќе игра бек ? Замени бекови немате за лек, да се повреди Алба или Семедо кој ќе игра место нив Гризман ? Средината е за ремонт, на Бускетс му помина мандатот, Ракитиќ е побавен од желка, а Видал е пијаница.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ниеден од напаѓачите не е лево крило, прашајте ги од Јунајтед како е без десно крило, џабе имаат и тие 5 играчи во напад. Кога можеш само од една страна да напаѓаш е ептен лошо, цела одбрана ќе се насочи таму и толку е.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Ја богами не бе го убедувал батево NeymarJunior да не го враќаат Нејмар :D

Иначе Нејмар за мене од увек бил играчиште, а и ќе си остане таков и има уште бааги време за играње. Не би сакал да се врати у Барса.

А најјако ми е кога ќе прочитам ќе се одкажел Нејмар од пола плата да идел у Барса... тој се потепа за пари, за другарите да патувале на сметка на ПСЖ и сл, сеа ќе се откажувал од 30 и кусур плата. Сигурно
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.665
Иначе Нејмар за мене од увек бил играчиште, а и ќе си остане таков и има уште бааги време за играње. Не би сакал да се врати у Барса.
Нејмар е играчиште, проблем е неговиот карактер и неговата несериозност. Кога е во зона е ненадминлив, во клапата со Роналдо и Меси.

Барса има голем проблем со средниот ред, особено по заминувањето на Иниеста. Ете го земаа Артур кој е добар играч, ама Бускетс веќе го стигаат годинките, а треба и играч место Ракитиќ да се земе кој мене барем ми изгледа како истрошен, односно истрошен за неговиот мандат во Барса. Немаше да биде лошо по Ериксен да тргнат, пишав во темата за трансфери дека не ми е јасно зошто Реал рецимо не тргнат по него, еве тука ќе пишам и за Барса. Ако останат со оваа средина пак може да бидат ишљакани од некоја екипа што игра добро на контри и игра висок пресинг.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Нејмар е играчиште, проблем е неговиот карактер и неговата несериозност. Кога е во зона е ненадминлив, во клапата со Роналдо и Меси.

Барса има голем проблем со средниот ред, особено по заминувањето на Иниеста. Ете го земаа Артур кој е добар играч, ама Бускетс веќе го стигаат годинките, а треба и играч место Ракитиќ да се земе кој мене барем ми изгледа како истрошен, односно истрошен за неговиот мандат во Барса. Немаше да биде лошо по Ериксен да тргнат, пишав во темата за трансфери дека не ми е јасно зошто Реал рецимо не тргнат по него, еве тука ќе пишам и за Барса. Ако останат со оваа средина пак може да бидат ишљакани од некоја екипа што игра добро на контри и игра висок пресинг.
Фали играч место Ракитиќ, јасно е тоа. Де Јонг е заден везен, со нормален тренер Бускетс ќе седи на клупа, а Де Јонг ќе игра прва. Артур треба прва исто. Овие двајца заедно со Ериксен што викаш ќе беше добра средина.

Јас цело време трубам дека заради средината јадеме дебакли, најголем проблем со години е тоа. Втор проблем е нападот со свињата Суарез и немањето лево крило. Одбраната на крај, ама тие го јадат најголемиот хејт од навивачите, неоправдано, зошто без среден ред одбрана не може да има.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ниеден од напаѓачите не е лево крило, прашајте ги од Јунајтед како е без десно крило, џабе имаат и тие 5 играчи во напад. Кога можеш само од една страна да напаѓаш е ептен лошо, цела одбрана ќе се насочи таму и толку е.
Гризман можи да игра како крило
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.665
Фали играч место Ракитиќ, јасно е тоа. Де Јонг е заден везен, со нормален тренер Бускетс ќе седи на клупа, а Де Јонг ќе игра прва. Артур треба прва исто. Овие двајца заедно со Ериксен што викаш ќе беше добра средина.

Јас цело време трубам дека заради средината јадеме дебакли, најголем проблем со години е тоа. Втор проблем е нападот со свињата Суарез и немањето лево крило. Одбраната на крај, ама тие го јадат најголемиот хејт од навивачите, неоправдано, зошто без среден ред одбрана не може да има.
Еј Френки скроз го заборавив, тој им е многу јака инвестиција на Барса. Само не знам што ќе прават Нејмар ако го донесат, он, Меси, Суарез, Гризман, не ми е некако складно ова. Тешко според мене Нејмар да дојде, барем не сега.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Има место за сите, нема простор за паника :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Гризман можи да игра како крило
Може и Пике, ама не е негова позиција.[DOUBLEPOST=1563294890][/DOUBLEPOST]
Еј Френки скроз го заборавив, тој им е многу јака инвестиција на Барса. Само не знам што ќе прават Нејмар ако го донесат, он, Меси, Суарез, Гризман, не ми е некако складно ова. Тешко според мене Нејмар да дојде, барем не сега.
4-2-3-1

Суарез

Нејмар - Гризман - Меси

Артур - Де Јонг

Алба - Умтити - Пике - Семедо

Тер Штеген​
[DOUBLEPOST=1563294994][/DOUBLEPOST]Шо е до мене Суарез ќе биде залепен за клупа :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Може и Пике, ама не е негова позиција.
Штеген
Семедо Пиќе Умтити Алба
Френки Бускетс Артур
Меси Суарез Гризман

Штеген
Семедо Пиќе Умтити Алба
Френки Бускетс
Дембеле Меси Гризман
Суарез
Или пак друга алтернатива
Дембеле Меси Гризман
Не гледам проблем во составот, Гризман сигурна сум дека како крило ќе се снајди подобро од било кој друг, во Атлетико играше како втор напаѓач затоа што немаа мн опции во нападот, а го имаше и и како крило на теренот, Дембеле исто ми е повеќе како крило одколку напаѓач, брз, пробивен, добар дриблинг
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom