La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Во секој друг офанзивен клуб ќе имаше 30+ гола и 20+ асистенции, но во Барса незнам... Баерн, Јунајтед, Јуве, Челси, се измислени за него.
Не си нешто добар со бројки а
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.617
Јас би имал 8 гола во Челзи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Кај ги најде Јунајтед и Челзи кога станва збор за офанзива па и Јувентус :)
Измислен е за Барса Гризман и реално страв ме фаќа за сезоната која шо следи
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Кај ги најде Јунајтед и Челзи кога станва збор за офанзива па и Јувентус :)
Измислен е за Барса Гризман и реално страв ме фаќа за сезоната која шо следи
Немора да те фаќа страв, со Валверде на клупа 1-0 2-0 и доста им е
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Кај ги најде Јунајтед и Челзи кога станва збор за офанзива па и Јувентус :)
Измислен е за Барса Гризман и реално страв ме фаќа за сезоната која шо следи
За што е измислен за Барса? Игра на позиција на Меси, или ќе го лупнат крило, или резерва ќе му биде на Меси. На Суки тешко да му земе место, бар дур Меси се прашува. А ако дојде и Нејмар, тогаш ќе биде најинтересно, Барса ќе стане најтоксичен клуб у свет.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Немора да те фаќа страв, со Валверде на клупа 1-0 2-0 и доста им е
Реално надеж ми дава одбраната и средината, ако се појачаат тука ... е тогаш ел финито ќе биди[DOUBLEPOST=1563144222][/DOUBLEPOST]
За што е измислен за Барса? Игра на позиција на Меси, или ќе го лупнат крило, или резерва ќе му биде на Меси. На Суки тешко да му земе место, бар дур Меси се прашува. А ако дојде и Нејмар, тогаш ќе биде најинтересно, Барса ќе стане најтоксичен клуб у свет.
Не знам колку го имаш гледано Гризман, ама можи да игра и лево крило и десно крило, и како лажна деветка и како класичен напаѓач, така да ...[DOUBLEPOST=1563144525][/DOUBLEPOST]Гризман Суарез Меси ќе биди триото напред, Дембеле ќе влегува од клупа и најверојатно ќе биди продаен заедно со Кутињо, Нејмар ако се продај Суарез заедно со Кутињо и Дембеле можи да се оствари трансферот инаку тешко, ама пак ќе пишам мора да пазарат одбрана и замена за Бускетс и Ракитиќ иначе џабе и 5 Гризмани да дојдат
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Реално надеж ми дава одбраната и средината, ако се појачаат тука ... е тогаш ел финито ќе биди[DOUBLEPOST=1563144222][/DOUBLEPOST]
Не знам колку го имаш гледано Гризман, ама можи да игра и лево крило и десно крило, и како лажна деветка и како класичен напаѓач, така да ...[DOUBLEPOST=1563144525][/DOUBLEPOST]Гризман Суарез Меси ќе биди триото напред, Дембеле ќе влегува од клупа и најверојатно ќе биди продаен заедно со Кутињо, Нејмар ако се продај Суарез заедно со Кутињо и Дембеле можи да се оствари трансферот инаку тешко, ама пак ќе пишам мора да пазарат одбрана и замена за Бускетс и Ракитиќ иначе џабе и 5 Гризмани да дојдат
Ќе видиме како ќе се снајде ко крило во Барселона. Особено што бара простор на истиот дел од теренот на кој и Меси тоа го прави. Иначе ова продажбиве вака теоретски и на хартија држат и изгледаат лесно, во пракса е малку поинаку.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ќе видиме како ќе се снајде ко крило во Барселона. Особено што бара простор на истиот дел од теренот на кој и Меси тоа го прави. Иначе ова продажбиве вака теоретски и на хартија држат и изгледаат лесно, во пракса е малку поинаку.
Знам шо сакаш да кажиш, ама мислам дека позицијата е најмал проблем за него, кај и да го стават ќе игра, во Атлетико барем беше така
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.136
Знам шо сакаш да кажиш, ама мислам дека позицијата е најмал проблем за него, кај и да го стават ќе игра, во Атлетико барем беше така
И Хазард кај и да го стават ќе игра, ама лево крило ќе кине кичми, кај е најпродуктивен најбоље е да си игра. Гризман не сум го прател секоја утакмица али на место на Меси игра најдобро. Шпиц незнам дека играл у Атлетико пошто и така 5 шпица имате класични :)
Ја мислам ако го земете Хамес и Мората втора сезона се уклопи подобро, плус со малиов од Бенфика поопасни ќе бидете каде каде догодина
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не знам што мислат нашиве ама најдобро ќе е да се шитнат Суарез и Ракитич ако дојде Нејмар, а Кутињо средина и тоа е тоа. Сите среќни и задоволни.
9 топ играчи за 6 позиции кои ке ротираат цело време.

Нејмар/Кутињо - Меси/Гризман - Гризман/Дембеле
Кутињо/Артур - Бускетс/Артур - Де Јон
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Не знам што мислат нашиве ама најдобро ќе е да се шитнат Суарез и Ракитич ако дојде Нејмар, а Кутињо средина и тоа е тоа. Сите среќни и задоволни.
9 топ играчи за 6 позиции кои ке ротираат цело време.

Нејмар/Кутињо - Меси/Гризман - Гризман/Дембеле
Кутињо/Артур - Бускетс/Артур - Де Јон
Абе не е ова фудбал менаџер другар, пак ќе спомнам платите се проблем, ете и да заминат Суарез и Ракитиќ, пак грдна пара ќе треба вашите да даваат за играчи кои ќе бидат резерви, зборам за Дембеле и Кутињо, нема шанса овие двајца да останат ако дојди Нејмар.
Друга работа, треба да се болни од умот вашите од управа да лупнат богатство за двајца играчи од нападот а средината и одбраната да не ја појачаат, Де Јонг е супер засилување ама ќе видиме како ќе се покажи во Шпанија, Валверде е несалам и можи со Ракитиќ и Бускетс пак да тера во средина.
Не знам стварно шо сте се запнале за ѓуптинот да се врати, како можи да сакате онаков шлајм во клубот не ми е јасно.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Што и фали на одбраната?

Средината ќе е топ ако покрај Бускетс играат двајца од Артур, Кутињо и Де Јонг.

Нападот со Меси, Гризман неможе да е лош, кој и да е третиот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Што и фали на одбраната?

Средината ќе е топ ако покрај Бускетс играат двајца од Артур, Кутињо и Де Јонг.

Нападот со Меси, Гризман неможе да е лош, кој и да е третиот.
До кога мислите Бускетс да игра, дури да умри ? :)
Онаков карактер како Нејмар можи само раздор да напрај во екипата, со она понашање Балотели ќе
го заеби, па како шо нема авторитет Валверде ќе му се моча над гла на секое.
Која е логита да го враќате назад за истата сума шо го продадовте, после сите пиздарии кои ви ги приреди кога си бегаше
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.617
Суарез да се шитне е поголемо засилување за тимот отколку да ги купиш Гризман и Нејмар заедно во пакет. Е толку е лош ликот.[DOUBLEPOST=1563227580][/DOUBLEPOST]
Која е логита да го враќате назад за истата сума шо го продадовте, после сите пиздарии кои ви ги приреди кога си бегаше
Ако го вратат за истата сума би било премија, ама знаејки ја нашата управа се некако ми стои дека ќе ни го начукат за 300 милиони. А искрено со моменталната форма вреди најмногу 150 со цените на пазарот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Суарез да се шитне е поголемо засилување за тимот отколку да ги купиш Гризман и Нејмар заедно во пакет. Е толку е лош ликот.[DOUBLEPOST=1563227580][/DOUBLEPOST]

Ако го вратат за истата сума би било премија, ама знаејки ја нашата управа се некако ми стои дека ќе ни го начукат за 300 милиони. А искрено со моменталната форма вреди најмногу 150 со цените на пазарот.
Абе без пари да ви го дат не треба ни да помислите после она срање шо го напрај кога си замина од кај вас ама вие си знаете, не сте тенки во нападот па да пекате по него, доволен ви е само Меси и да бегате по 10 бода на полусезона ама ај :)
Наместо Де Лигт да го соберите Бартомеу се замара со Нејмар, пред очи Јуве ви го собра
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom