Струмица

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Тоа е за градот ама имаш посебна тема за политики и такви срања, отвори си таму тема и пиши си колко сакаш. А за бан нема причина.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.749
Доста политика на темата бе, уреле.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
хаха коњак со кока кола , келн хахахахаха

црвено вино и кока кола бе...Бамбус тава беше на мода....ама и тама беше гужва, немаше дека да се заврташ
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Јас така како поголем од повеќето членови ќе питам!? Шо правиите у саботата бе...
Јас бех шо бех у глобал на кафе и накај 12 саато тргнах да одам накај селект и шо да видам по центаро...
Една момичка не дрво, не земја, не знам шо.... не може да стое, еден чекор неможе да даде ни на пред ни на зад, едни другаре там ја макнат по центаро, а дожд колко врнаше лом ја праваше... прв пат да видам такво нешто... Одам накај горе и кај тии продавничките шо се гледам на едно дете го макнат и го носат дома а тава НЕЈЌААААМ ДОМАААА, НЕ МЕ НОСЕЈТЕЕЕЕ... Плаче детето... и он дупка пијан. Качувам се по скалите накај селект и гледам уш едно дете макнат го другарите, и он не да беше пијааан тавааа незнам, пее песни, паѓе...
Како алкохол да не се виделе сите... еден ден ного ќе жалат за тава.
И јас пијам ама до толко тава треба да си без мозок толко секој викенд да си пијан, и да не знааш колко е доста. :uvo:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Јас така како поголем од повеќето членови ќе питам!? Шо правиите у саботата бе...
Јас бех шо бех у глобал на кафе и накај 12 саато тргнах да одам накај селект и шо да видам по центаро...
Една момичка не дрво, не земја, не знам шо.... не може да стое, еден чекор неможе да даде ни на пред ни на зад, едни другаре там ја макнат по центаро, а дожд колко врнаше лом ја праваше... прв пат да видам такво нешто... Одам накај горе и кај тии продавничките шо се гледам на едно дете го макнат и го носат дома а тава НЕЈЌААААМ ДОМАААА, НЕ МЕ НОСЕЈТЕЕЕЕ... Плаче детето... и он дупка пијан. Качувам се по скалите накај селект и гледам уш едно дете макнат го другарите, и он не да беше пијааан тавааа незнам, пее песни, паѓе...
Како алкохол да не се виделе сите... еден ден ного ќе жалат за тава.
И јас пијам ама до толко тава треба да си без мозок толко секој викенд да си пијан, и да не знааш колко е доста. :uvo:

абе има си ги, посебно тии се помаленките деца шо тек почнуват да излеват, и интересно и е да се пукат....а за момичките тава е стварно срамно, јас пред 2год, кај гламур тама на скаалте гледам едни 2 така постари бее, повраќат шприце алкохол.....за машките ај така и така, секој 3човек по центаро е нацицан, ама момичка здрвана пијана :uvo:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Јас така како поголем од повеќето членови ќе питам!? Шо правиите у саботата бе...
Јас бех шо бех у глобал на кафе и накај 12 саато тргнах да одам накај селект и шо да видам по центаро...
Една момичка не дрво, не земја, не знам шо.... не може да стое, еден чекор неможе да даде ни на пред ни на зад, едни другаре там ја макнат по центаро, а дожд колко врнаше лом ја праваше... прв пат да видам такво нешто... Одам накај горе и кај тии продавничките шо се гледам на едно дете го макнат и го носат дома а тава НЕЈЌААААМ ДОМАААА, НЕ МЕ НОСЕЈТЕЕЕЕ... Плаче детето... и он дупка пијан. Качувам се по скалите накај селект и гледам уш едно дете макнат го другарите, и он не да беше пијааан тавааа незнам, пее песни, паѓе...
Како алкохол да не се виделе сите... еден ден ного ќе жалат за тава.
И јас пијам ама до толко тава треба да си без мозок толко секој викенд да си пијан, и да не знааш колко е доста. :uvo:
Тоа е...Деца на моја возраст и 1 година постари се здрвуват.
Само незнам шо и е финтата.:tapp:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
И јас пијам ама до толко тава треба да си без мозок толко секој викенд да си пијан, и да не знааш колко е доста. :uvo:
Заврши мојата кариера на пијанството. :pos: Веќе скоро 2 месеци немам се ни поднапиино... Пред тва.. ноу комент, скоро секоја сабота илузии и халуцинации имаах дома кога ќе си дојдаах. :pos: Саа...

Archers (80-100 денари)... :back:

Ама, the kids these days... Се прават Џекови кој повеќе ќе испијал. Најжално е кога некој малечкар ќе ти ѕипне, жал ти е да го удраш, а може да те запезе пред ного народ. Ама на некое некој ден ќе му се издушам па до тама нека е...
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Тоа е...Деца на моја возраст и 1 година постари се здрвуват.
Само незнам шо и е финтата.:tapp:

А јас незнам шо е финтата и на децата на твои години и политиката :))))
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А јас незнам шо е финтата и на децата на твои години и политиката :))))
Ај да не одиме многу во офтопик,тоа нека биде последно.
Не ме интересира политика,ме интересира само оптштина Стрмица.Најдоброто во моментот несомнено е Зоран Заев и толку:back:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Јас така како поголем од повеќето членови ќе питам!? Шо правиите у саботата бе...
Јас бех шо бех у глобал на кафе и накај 12 саато тргнах да одам накај селект и шо да видам по центаро...
Една момичка не дрво, не земја, не знам шо.... не може да стое, еден чекор неможе да даде ни на пред ни на зад, едни другаре там ја макнат по центаро, а дожд колко врнаше лом ја праваше... прв пат да видам такво нешто... Одам накај горе и кај тии продавничките шо се гледам на едно дете го макнат и го носат дома а тава НЕЈЌААААМ ДОМАААА, НЕ МЕ НОСЕЈТЕЕЕЕ... Плаче детето... и он дупка пијан. Качувам се по скалите накај селект и гледам уш едно дете макнат го другарите, и он не да беше пијааан тавааа незнам, пее песни, паѓе...
Како алкохол да не се виделе сите... еден ден ного ќе жалат за тава.
И јас пијам ама до толко тава треба да си без мозок толко секој викенд да си пијан, и да не знааш колко е доста. :uvo:
Аабе братче, за тава треба едно комбе тама пред вељо и друго горе пред маф маф, та видее ли некој закцан прао у комбето и капут дома пред мајка му и татко му та да вииш дали ке се праат мајмуне друг пат,(мислам за малечкаарто)до чера шо се вика на млеко мирисаа саа ке се праат видејте ме кој сам.

Иначе за мене веке не пиим, можда некој пат да се напиим ама малко, по тава шо го доживејах у скоро минато. Последен пат бех напраан кокл и тава саламски, до дома се ме носиле и тава едвај едвај, а после колко мее било лошо мислаах ме умрам.
Така да акл у главата ка пиите:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom