Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Баталете ги порталите, патетика. Дечкото си остави голем белег во Вардар и нема што повеќе да се дискутира. Веспрем гледам си тера по старо, па така во следнава сезона ќе има дури 6 бекови деснаци (Борозан, Мачковшек, Лауге, Ненадиќ, Мае и Лекаи). Колку му е паметен трансферот, не знам.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Баталете ги порталите, патетика. Дечкото си остави голем белег во Вардар и нема што повеќе да се дискутира. Веспрем гледам си тера по старо, па така во следнава сезона ќе има дури 6 бекови деснаци (Борозан, Мачковшек, Лауге, Ненадиќ, Мае и Лекаи). Колку му е паметен трансферот, не знам.
На Везпрем и фалеше класа лев бек, овие последните четворица се сите средни бекови со тоа што Ненадич игра и на лев.
Момир Илич ептен падна последните две сезони а со играчи како Мачковшек и оној Џамали толку е силата.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Инаку, за неупатените, Борозан даде само една изјава за спортклуб, после раскинот на договорот.

Црногорскиот интернационалец од редовите на Вардар, Вуко Борозан денес е актуелна тема во медиумите. „Спортклуб.мк“ успеа да го контактира лично Борозан кој откри што се случува.

„Јас го известив директорот Давор Стојаноски и имав едно барање кое не беше исполнето, па поради тоа секој понеделник бев приморан да одам за Црна Гора. Тоа во клубот го знаеја и имав дозвола за тоа. Па така и овој понеделник го прескокнав тренингот, и се појавив во вторник“, започна Вуко и продолжи:

„Точно на мојот роденден, во вторник пред да излезам во салата на тренинг ми пријде директорот Давор и ми соопшти дека повеќе не сум им потребен. Што се однесува до мене Вардар е завршена приказна, а директорот Давор да ја каже цела вистина, “,изјава Борозан за крај во разговорот за „Спортклуб.мк“.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Gol.mk вика Глеб отишол во Мотор.
Рускиот репрезентативец Глеб Калараш го напушти Вардар и се пресели во Украина каде ќе го носи дресот на Мотор Запорожје.

Пивотот е потврден како ново засилување на украинскиот тим, а со екипата потпиша тригодишен договор. Прашање на време беше кога Калараш ќе го напушти Вардар, затоа што неговото заминување се најави уште од поодамна.

28-годишниот Русин двапати веќе има играно за Мотор, во 2015/16 и 2016/17, а покрај за Вардар настапуваше и во Бундеслигата каде го носеше дресот на Магдебург.
Во ист момент ко Chronysync постирав, додуше ме претрка за 0.02 секунди :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Screenshot_20190612-203458_Chrome.jpg
Gol.mk вика Глеб отишол во Мотор.


Во ист момент ко Chronysync постирав, додуше ме претрка за 0.02 секунди :)
чекајте,ништо не е готово,мутат вода за да извлечат пари од Вардар.Сликава е од 2015 година,Глеб е во Москва.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Прегледај го приврзокот 210671
чекајте,ништо не е готово,мутат вода за да извлечат пари од Вардар.Сликава е од 2015 година,Глеб е во Москва.

Па ова нели е официјална страница на клубот?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Па ова нели е официјална страница на клубот?
инсинуации за да извлечат некоја пара.Договорот е подпишан 21.03,зашто баш денес пбкавуваат за тоа? хм?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
инсинуации за да извлечат некоја пара.Договорот е подпишан 21.03,зашто баш денес пбкавуваат за тоа? хм?
A, има шанси денес да пропаднале преговорите меѓу Вардар и Мотор, па овие го објавиле ова?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Последните 15 минути од финалето ги закачив само, нема како поинаку
[DOUBLEPOST=1560368893][/DOUBLEPOST]Одма го блокираа, крв им е.ем
Поарно да утепаш човек отколку ЕХФ материјал да ставиш на нет -. - многу замараат
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Последните 15 минути од финалето ги закачив само, нема како поинаку
[DOUBLEPOST=1560368893][/DOUBLEPOST]Одма го блокираа, крв им е.ем
Мора да му направиш нешто на видеото за да не го познае алгоритмот. Да го flip-неш, намалиш или зголемиш, да му фукнеш некој филтер, ставиш во рамка, се ова заедно. Еве еден пример од UFC како ги прават и остануваат на YT -
https://www.youtube.com/watch?v=JQzHO_4Lf5A

Финалето цело го има стримувано некој на фб и останато е таму, може да се види тука со коментар од арена и дел од студиото со Вујовиќ - https://www.facebook.com/GledajTVmk/videos/881970038814084/

А за на некој од видео сајтовиве, некој од рускиве туб сајтови ваљда не би се замарал со EHF copyright. Пробај таму да го качиш.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Мора да му направиш нешто на видеото за да не го познае алгоритмот. Да го flip-неш, намалиш или зголемиш, да му фукнеш некој филтер, ставиш во рамка, се ова заедно. Еве еден пример од UFC како ги прават и остануваат на YT -
https://www.youtube.com/watch?v=JQzHO_4Lf5A

Финалето цело го има стримувано некој на фб и останато е таму, може да се види тука со коментар од арена и дел од студиото со Вујовиќ - https://www.facebook.com/GledajTVmk/videos/881970038814084/

А за на некој од видео сајтовиве, некој од рускиве туб сајтови ваљда не би се замарал со EHF copyright. Пробај таму да го качиш.
www.rutube.ru
 

Kajgana Shop

На врв Bottom