Фан клуб - РК Вардар

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Наум уши кур да пуши....
Му ебам тоа гробарот за 500 евра плус што отиде у Металург ќе се радува сега.
Многу мрзам вакви јебиветри..
И не кур ми постирајте слики од политичари на вака убава вечер
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695


А неопеан момент на утакмицата, судијата кога му направи I am watching you на педерчето Ненадиќ што сакаше да изглуми пробивање, колку ги имам замрзено него, му ебам фацата крагуевска одбивна.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Во Македонија има моќни АД кои без проблем можат да го финансираат клубот и да биде со чисти македонски влог.

Вардар е македонски бренд, етаблиран уште од години нанзад и без никакво лутење кон останатите клубови од Македонија објективно е да се признае дека има капацитет да игра во континентални натпреварувања од аспект на историја, традиција, навивачи. Не е пластичен клуб кој од кога ќе му помине славен период да не може ни 1/10 да собере во сала.

Парондо ќе останува или сеуште не се знае?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дечки натпреварите од Ф4 дали ги има некаде постирано да ги гледам? По можност од АренаСпорт
 
S

staycalm

Гостин
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.394
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Oд истите причини заради кои нема Македонско знаме во Гостивар, Тетово, Арачиново итн...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите Албанци, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Кога тие осудиле нешто бе? Тие се понашаат ко да се во друга држава, што треба ние да правиме? Не ти смета на утакмици од искра и слога, сега најде. Оди слави таму (ако сакаш) ако не, не замарај со вакви работи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
http://www.balkan-handball.com/evropa/milosavljev-gledam-i-ne-verujem-karacic-ovaj-ponos-drzave-i-regiona-mora-da-opstane/

Видеово од прееска го глеам 50 пати... Наклон до под за овие двајца дечки.
Воопшто не им се лутам што си одат, секој би го направил тоа во таква ситуација, дечките изгинаа за себе, за Вардар и ни ја донесоа оваа неизмерна радост !!
:cujte:Наш е Вардар шампион шампион :vozbud::vozbud::drk::drk::sekcza:
Незнам за вас али ја отидов ептен:ајнапиво::pivo2::pijanco:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Ова го читаше на ФБ-страната „Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ“? Тука пред малце постираа. Туку да те прашам се бунеше кога Албанциве, пример навивачи на Шкендија, пееја против Македонците, ги тепаа и утепуваа? Не? Епа тука прво почни па после прашувај глупости.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.596
Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Да му донираме по еден лубрикант сите за коментаров. :kuracc:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Decki, ne znam sto da kazam, nemam zborovi, drhtam od emocii, trneam, se tresam, panicam, doslo mi zlo.

Samo edna zelba imam, Stole da ne im podade raka na Zaev i na kompanija, majkata da im ja iznaebe igracot so broj 5, neka idat Skendija neka ja bodrat, VARDAR IMA KOJ DA GO BODRI.

POZDRAV I DO VUKO BOROZAN, SE SLUSAME UTRE SINE MOJ SO LINK OD STREAM U TVOJOT INSTAGRAM INBOX OD DOCEKOT U SKOPJE, U USTA CRNOGORSKA TE GAGJAM JA TEBE.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Иако не следам спорт многу, големо браво за РК Вардар, по втор пат стануваат шампиони, значи стварно се квалитет! :bravobe:

Инаку, зашо никој не ги осудува пеењата за клетите шиптаpи, убивањата и не знам што, шо се повторуваат нонстоп по плоштад?
Јас искрено никаде не слушнав денеска такви скандирања но не велам и дека ги нема.Не е дотолку страшно кога некој посакува смрт на некого преку песна а сигурно и самиот си свесен дека ниеден Македонец нема да тргне кон чаршија да убива некој Албанец.Еве на пример навивачите на Слога(клуб од Чаир) не скандираат веќе некое време националистички и не пеат такви песни но пред скоро една година истите тие убија дете навивач на Вардар од 21 година само затоа што е Македонец.Па сега види кое од овие две е поголемо зло.

ПС:Оваа титула нека биде посветена за Саздо зошто го заслужи тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom