Исчезнати лица

Член од
26 декември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
192
Стварно била ставена на полиграф и поминала?
Ниту Ангела не е викната на полиграф, а зошто, не знам. Само ми кажаа дека ја испрашале и толку, а таа е единствена што не е викната на полиграф. За полицијата доволно било тоа што го кажала во исказот. Не е доволно тоа што го кажала. Мене самите полицајци ми кажа дека Анегла веќе имала криминално досие во полиција. А единствени од сите другари што ја познаваа е братучетка му на Пино и еден од тие двајцата што му се правеа другари, вели Маја.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/majkata-na-ischeznatiot-pino-ochajno-bara-pomosh-tri-meseci-go-nema-a-policijata-ne-prezema-nishto-za-pronaogjanje-na-nejziniot-sin/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Стварно била ставена на полиграф и поминала?
Кај некои медиуми гледам дека била викната, некои медиуми викаат дека не. Помешани информации, но како и да е, тој тест може да те направи невин и да си крив и да те направи крив и да си невин, затоа многу ретко каде се зема како доказ. Најчесто се користи како алатка за дополнителен притисок за да осомничениот потклекне.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Мене ми е јако зошто има зачудени како тоа девојка му го прошла полиграфот. Едноставно е, кај психопата народ ништо емотивно не работи а и и да го поминеш и да го паднеш, не е доказ за на суд.
Ништо чудно за кај нас, сигурно полиграфот е од Кралство СХС..штеди 'елитата' за јастози и шеткање по свет....

Иначе еве ја дотичната... Мутант
20374349_1546563982033379_2926050207431317144_n.jpg

Интересно совпаѓање е што има лајкови од браќата, а убиството се десило у Арачиново на клучка, баш ме интересира дали ќе го фатат и убиецот....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.647
Поени од реакции
81.687
Да бе веднаш ќе објават во јавност без никакви докази и ќе ги уапсат осомничените. Пред месец дена е пронајдено тело известена е и мајката, а повикани сите и други фамилии кои имале изчезнати лица,
Според ова мајката појма немала за Пино дека е најден...

IMG_20190531_214913.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Ништо чудно за кај нас, сигурно полиграфот е од Кралство СХС..штеди 'елитата' за јастози и шеткање по свет....

Иначе еве ја дотичната... Мутант
Прегледај го приврзокот 209835

Интересно совпаѓање е што има лајкови од браќата, а убиството се десило у Арачиново на клучка, баш ме интересира дали ќе го фатат и убиецот....
Абе оваа мислам кај Европската Очна живее,неколку пати сум ја видел :shook:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ништо чудно за кај нас, сигурно полиграфот е од Кралство СХС..штеди 'елитата' за јастози и шеткање по свет....
Јок другар, кај психопата човек се е сеедно, никаква емоција нема, каков сака нека е полиграфот. И по сликава што ми ја покажа јасно ми е, види го само погледон... Не ја познавам девојкава ни на лик иако живеев во населбата до неодамна, сигурно е некое избегитис створење што ни светлината на денот не ја сака.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Абе оваа мислам кај Европската Очна живее,неколку пати сум ја видел :shook:
Еее тоа ти е творевинава.. којзнае од колку батаљони на исис сум купил петарди на битпазар ко мал...

Јок другар, кај психопата човек се е сеедно, никаква емоција нема, каков сака нека е полиграфот. И по сликава што ми ја покажа јасно ми е, види го само погледон... Не ја познавам девојкава ни на лик иако живеев во населбата до неодамна, сигурно е некое избегитис створење што ни светлината на денот не ја сака.
Точно, многу вакви има низ Скопјево.... Според мене би требало и мајка ѝ да се затвори пошто како прво она ја воспитала, а и очигледно знаела за убиствово и криела пола година.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Има шанси да се превари полиграфот, тоа е докажано, а и како што е пишано погоре не е полиграфот некој релевантен доказ за на суд.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Според ова мајката појма немала за Пино дека е најден...

Прегледај го приврзокот 209837
Па не за него дека е пронајдено тело во таа околина каде последен пат е лоциран. 27 април тоа, а после 2 мај е повикана за испитување на скелетот кој е пронајден. Значи на 27 мај таа чекала резултати од судска медицина.

Во врска со онаа изјавата од мајката и не мора да се земе за точна кога истата пишуваше на Фејсбук дека од МВР ништо не работат и кријат, а сега точно знае кој бил ставен на полиграф, а кој не.

И да не е ставена таа како последна што се има сретнато со него е под сомнение. Таква фаца милион посто ќе го помине и тоа не е доказ дека не е виновна.

Него оние што многу гледаат серии и мислат дека за 2 дена ќе се дознае идентитет од скелет со 99% сигурност.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Абе убиството се десило во Арачиново а телото пронајдено во Љуботен. Значи до детал има се полицијата.
Тоа сигурен сум е заради девојката.
Што има потреба од полиграф ако кажала се.
Другиот е во бегство...

Мајката што да видиш, само мвр ги напаѓа што до некаде ја разбирам зашто емоции се во прашање, ама неможе они се тоа да го сработат во месец дена. Ипак успешно завршена работа на полицијата.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Се гледа оваа психопат дека е инаку поише има шанса некој емотивен и емпатичен а невин да падне на полиграф отколку психопат кој не чувствува никаква грижа на совест така да не е тоа никаков релевантен доказ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има право и Форца Милан, целосна ДНК анализа си фаќа подолго време, не само кај нас.

Жално за дечкото меѓутоа поука за сите нас, барем колку што може очите ширум отворени и нема потреба со плеткање со дискутабилни партнери или партнерки. Подобро сингл ќе седам отколку со ваков некој маж како оваа. Една познаничка мораше да кидне во странство за да се отараси од еден сличен :гомце:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ај малку повеќе емпатија да се покаже за мајката може ли? Повеќето од вас никогаш не биле во ситуација дете, брат/сестра или родител да им се исчезнати со месеци и да поминуваат секој ден во агонија дали се живи или не, и секоја ноќ помината да значи намалени шанси тие да се живи. Така да, никој не може да суди како се однесувала мајката кога не знае каде е нејзиното дете со месеци, детето што го родила, дали бришела статуси, како и што пишувала, не може никој ништо да и замери, човек во таква ситуација права среќа е ако не полуди. На никоја фамилија не и го посакувам ова, бидејќи ова е нешто најлошо што може да се случи, единствено полошо од самата смрт, е ако исчезне, страдаш и се држиш за 1% некоја надеж додека во себе се ти кажува дека треба да се навикнеш на животот без твоето дете, за на крај да се помириш. Не си поминал низ смрт на близок еднаш, си поминувал секој ден со месеци... Жално, се надевам дека брзо ќе се разреши целава оваа работа.

И апел за сите, колку и да звучи клише, па и смешно. Држете се настрана од сомнителни ликови, од ликови кои ви нудат многу без да бараат ништо за возврат, од брзи заработки, немојте да се потпирате на некој за кого ништо не знаете, почнувајќи од најбазични работи како влагање во кола кај непознат, споделување битни податоци на некој што не го знаеш доволно добро... Можеби ќе си речеш возрасен сум јас ништо не ми можат, ова се прикаски за мали деца, но не секој ги има научено овие лекции уште од мал, а и да ги има, секој може да направи грешка што може многу да го чини. Внимавајте.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ај малку повеќе емпатија да се покаже за мајката може ли? Повеќето од вас никогаш не биле во ситуација дете, брат/сестра или родител да им се исчезнати со месеци и да поминуваат секој ден во агонија дали се живи или не,
Мене уште од почеток пологичен ми беше исказот на мајката, тоа што беше вознемирена е нормална реакција за родител али целата ситуација што ја опиша на емисијана КОД укажуваше на сомнеж дека девојката е вмешана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom