Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Izvini ne sum te razbrala ,mislev edna godina i mesec.

NE se sekiraj normalno e ,kaj i da e ke ti se smeni ,so vakov status ima i do 2 meseci.
Me uplasi :D:D:D
Si vikam kaj imav problemi so proishodot pa i sega problemi i ke se otkazam i od pasos i od se.
Posto na intervjuto nosev kopii od se sto podadov za proishod (izvodi, uverenie, prevodi, zaverki na notar) dalida gi dostavam pak vo original ikogatoa treba da go napravam.
Posrednikot mi vika nema potreba
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Me uplasi :D:D:D
Si vikam kaj imav problemi so proishodot pa i sega problemi i ke se otkazam i od pasos i od se.
Posto na intervjuto nosev kopii od se sto podadov za proishod (izvodi, uverenie, prevodi, zaverki na notar) dalida gi dostavam pak vo original ikogatoa treba da go napravam.
Posrednikot mi vika nema potreba
Остај го ти посредникот,копии не се официјален документ и не ги прифаќаат!!!
После кога ќе те стават на дополнителна ќе ти рече епа дај сега да ги доставиме,и ќе скапеш 1 година на дополнителна,а он веруј нема да превземе никаква одговорност.
Значи ќе си доставиш ОРИГИНАЛ изводи со превод и заверки,ако имаш стар документ и Тој во ОРИГИНАЛ со превод и заверка.И после си раат.
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Остај го ти посредникот,копии не се официјален документ и не ги прифаќаат!!!
После кога ќе те стават на дополнителна ќе ти рече епа дај сега да ги доставиме,и ќе скапеш 1 година на дополнителна,а он веруј нема да превземе никаква одговорност.
Значи ќе си доставиш ОРИГИНАЛ изводи со превод и заверки,ако имаш стар документ и Тој во ОРИГИНАЛ со превод и заверка.И после си раат.
Koga ke mi se smene na zadolzitelna ili koga ke dojde na finalna da dostavuvam dokumenti.
Kolku od prilika kosta prevod i zaverka na notar eden list dokument dali znaes
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Koga ke mi se smene na zadolzitelna ili koga ke dojde na finalna da dostavuvam dokumenti.
Kolku od prilika kosta prevod i zaverka na notar eden list dokument dali znaes
Една страна 10-15 евра со заверка.
Кога сакаш ,но најубаво е пред да ти се смени во финална.значи имаш рок 11 м од интервју да доставиш.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdavo na site.
Me interesira kako odi postapkata za vadenje na bg pasosh?
Imam bg krshtenica od baba mi.
Kolku vreme se ceka odprilika, kolku pari koshta itn?
Isto bi ve zamolila dali imate da mi preporacate posrednici od doverba i koja e razlikata megju odenje preku posrednik ili ambasada?
Fala vi mnogu
 
Член од
27 март 2019
Мислења
10
Поени од реакции
24
Zdravo. Na intervju bev noemvri 2018 godina. Dokumenti preku bugarsko drustvo, izvodi tatko dedo pradedo roden 1900 godina.

Denes mojot posrednik se javi i mi rece nanovo da izvam izvodi moj od tatko dedo i pradedo.
Mi rece kao demek moralo da dostavime dokumenti pred da me staet na dopolnitelna proverka.

Dali negoviot muabet drzit voda ili me mamit? Nekoj so slicno iskustvo?

Sekako, za ova pobara i ekstra pari.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo. Na intervju bev noemvri 2018 godina. Dokumenti preku bugarsko drustvo, izvodi tatko dedo pradedo roden 1900 godina.

Denes mojot posrednik se javi i mi rece nanovo da izvam izvodi moj od tatko dedo i pradedo.
Mi rece kao demek moralo da dostavime dokumenti pred da me staet na dopolnitelna proverka.

Dali negoviot muabet drzit voda ili me mamit? Nekoj so slicno iskustvo?

Sekako, za ova pobara i ekstra pari.
Погоре два поста имав пишано баш за ова,погледни објаснето е.
Инаку мора да однесеш,точно е.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Еве јас можам да кажам дека не сум дел од указ 56. На положително од 25 септември 2018.
Дали можеш да го споделиш отприлика бројот на Преписка-ако го знаеш?
 
Член од
15 мај 2019
Мислења
6
Поени од реакции
21
Ekipo da vi se pofalam dennes dobiv potpis , site da ssi docekate , intervju bev 25.07.2017 na polozitelno od 07.082018 so dokumenti so potvrda od klubot , i dda vi kazam vodete se spored data na inyervju kogabste bilee naajtocno e toa a ne na polozitelno Golem Pozdrav site da si docekate
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Ekipo da vi se pofalam dennes dobiv potpis , site da ssi docekate , intervju bev 25.07.2017 na polozitelno od 07.082018 so dokumenti so potvrda od klubot , i dda vi kazam vodete se spored data na inyervju kogabste bilee naajtocno e toa a ne na polozitelno Golem Pozdrav site da si docekate
Честитки другар.

Сакаш да кажеш дека стигнати се до 7 ми месец 2017 та што биле на интервју по тој пат да се водиме не по положително ако добро разбрав?

Фала ти и со среќа уште еднаш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom