K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Адесања би бил совладан само од добар граплер, во стендап борба не гледам кој би го победил (или можеби Витејкер).

Дечкото има добра техника, дистанс менаџмент а и голема самодоверба, поготово после борбата со Силва.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Адесања би бил совладан само од добар граплер, во стендап борба не гледам кој би го победил (или можеби Витејкер).

Дечкото има добра техника, дистанс менаџмент а и голема самодоверба, поготово после борбата со Силва.
Не го потценувај Гастелум :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Следната борба може и против Ортега да му биде, а ако го добие, да се бори за појас. Едгар подолго време бара борба против Холовеј...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Волкановски се бореше доста паметно синоќа. Не сакаше премногу да форсира, и го чекаше Алдо на нешто повеќе, ама не доби. Алдо статичен, исплашен ама и реално направи онолку колку што му дозволи Алекс. Иначе после втората рунда Алдо доби инфо (барем така кажаа во преносот на Fight Channel) од својот тренер дека има водство од 2-0 во рунди, или во најмала рука е 1-1. Мада не верувам дека баш поради тоа беше така статичен. Пред борбата изјави дека ќе биде многу полесна победа од тоа што сите мислат, ама на крај он се заеба. Некако премногу го потценуваат Алекс кој е јак као бик и одлично кондициски спремен.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Браво, ме изненади.
Не ја гледав со Мендез, али оваа против Алдо му беше прав тест во секоја смисла.

Не знам дали приметивте, али премногу провиден беше со тактиката, нонстоп со оверхенд пробуваше да го дофати (лева па десна оверхенд), али алдо не стори ништо во контра.

Како и да е, одлична борба и од двајцата.

Btw одличен слем-нокаут од Адраде!
Кој brawler човече, ја солупи од удари Роуз и не се откажа од тактиката, одеше само напред сѐ со цел да ја нокаутира.

Роуз со одличен дистанс менаџмент, полека но сигирно ја добиваше на поени али јбг...
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Значи Роуз е очигледно подобра од Џесика ама јебига, никад ништо не се знае у мма.
Алдо е веќе на крај на кариерата и не верувам дека ќе се бори пак. Изгледаше демотивирано
и некако без желба да победи. Дефинитивно класи разлика од стариот Алдо.
Волкановски нормално дека го сакам, али мислам дека на Макс ептен му одговара оваа борба.
Низок, без некоја ненормална сила у рацете, добар, оштар ама не посебно елитен на нозе или на земја.
Макс у 145 може да изгуби само од Ортега, никој друг.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Холовеј против Едгар ќе биде изгледа. Волкановски со Ортега или Моикано. Screenshot_20190514-092640_Instagram.jpg
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ракич со хај кик нокаут за 42 секунди. Дечкото е мноооогу добар и бара борба со било кој у топ 10 следно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
Браво за момакот. Не ја гледав цела борба но дечкото во тие неколку секунди ми се виде доста агилен и технички поткован. Спектакуларно го прати Џими на спиење. Џими е weak chin али од онаков хај кик секој би задремал.

Исто така пофалби за "Лајонхард" Ентони Смит! Густафсон е поголем техничар и покрај се, морам да признаам дека сум фан и ми се допаѓа неговит стил на борење но исто така и неговиот карактер надвор од рингот, но ете, направи грешка и тргна со тејкдаун против физички посилен противник и го загуби обидот кој резултираше со сабмишн на крајот.
Гус е преслаб на подот, во многу наврати се виде тоа (против Џонс, Ентони Џоснон, Кормиер... )
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Браво за момакот. Не ја гледав цела борба но дечкото во тие неколку секунди ми се виде доста агилен и технички поткован. Спектакуларно го прати Џими на спиење. Џими е weak chin али од онаков хај кик секој би задремал.

Исто така пофалби за "Лајонхард" Ентони Смит! Густафсон е поголем техничар и покрај се, морам да признаам дека сум фан и ми се допаѓа неговит стил на борење но исто така и неговиот карактер надвор од рингот, но ете, направи грешка и тргна со тејкдаун против физички посилен противник и го загуби обидот кој резултираше со сабмишн на крајот.
Гус е преслаб на подот, во многу наврати се виде тоа (против Џонс, Ентони Џоснон, Кормиер... )
42 секунди беше цела :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
42 секунди беше цела :D
Многу сум пропуштил. :LOL:
Неколку секунди пред нокаутот само видов, и тоа случајно на фб ми излезе.

Пред малку ја гледав Гус-Смит.
А само што ги излгедав и интрервјуата после борбата, Алекс ги фрли нараквиците, жал ми е но претпоставувам дека стави крај на карирерата.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.831
Поени од реакции
24.231
Ќе биде јака, дали конечно ќе видиме прв пораз на Нурмагомедов?

62102606_2238268466209091_2330521530519257088_n.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom