Балкански филмови

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Можеби и не спаѓа во Балкански филмови но ќе пишам тука.

Излезен е филмот Балканска Меѓа со Бикович, Радојчиќ, Кустурица... но мора да се плати за гледање


https://cinesseum.com/sr/film/balkanska-medja

Ќе почекаме да го извади некој од таму ако е тоа можно. Според трејлерот филмов е примамлив за гледање.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Можеби и не спаѓа во Балкански филмови но ќе пишам тука.

Излезен е филмот Балканска Меѓа со Бикович, Радојчиќ, Кустурица... но мора да се плати за гледање


https://cinesseum.com/sr/film/balkanska-medja

Ќе почекаме да го извади некој од таму ако е тоа можно. Според трејлерот филмов е примамлив за гледање.
Едвај чекам да го гледам. Чекам на торент да излезе, ако излезе некогаш.
На кино не ми се верува да го даваат, исто како со Македонскиот филм на Јани Бојаџи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Едвај чекам да го гледам. Чекам на торент да излезе, ако излезе некогаш.
На кино не ми се верува да го даваат, исто како со Македонскиот филм на Јани Бојаџи.
На линкот што го ставив може да се гледа ама треба да се плати. Сајтот е онлајн кино купуваш карта и го гледаш филмот на сајтот од дома.
Јас исто ќе чекам да излезе некаде без плаќање, не ми се даваат пари :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На линкот што го ставив може да се гледа ама треба да се плати. Сајтот е онлајн кино купуваш карта и го гледаш филмот на сајтот од дома.
Ги симнувам во највисока резолуција што го има на замунда и го ставам на усб и го гледам на тв.
Вака од сајтови да ми кочи, па лоша резолуција, па ќекај да се наполни...не.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Ги симнувам во највисока резолуција што го има на замунда и го ставам на усб и го гледам на тв.
Вака од сајтови да ми кочи, па лоша резолуција, па ќекај да се наполни...не.
Јас имам на телевизорот Kodi со инсталирано на него Balkan Green и таму си ги гледам балканските филмови и серии. До сега не сум чекал да се наполни или да кочи.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас имам на телевизорот Kodi со инсталирано на него Balkan Green и таму си ги гледам балканските филмови и серии. До сега не сум чекал да се наполни или да кочи.
Ќе си чекам и ќе се надевам на торент. :D
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
.Досега од филмовите во темата сум гледал Јужни ветар Не ми се допадна филмот Гомора+Под Прикритие и на моменти са претерали со .бруталност..Балканот не е само Србија ,уклучете и филмови од Бугарија, Романија Грција.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
.Досега од филмовите во темата сум гледал Јужни ветар Не ми се допадна филмот Гомора+Под Прикритие и на моменти са претерали со .бруталност..Балканот не е само Србија ,уклучете и филмови од Бугарија, Романија Грција.
Па што не вклучат Бугарите филмови од Србија, Македонија...?
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Па што не вклучат Бугарите филмови од Србија, Македонија...?
Браво за одговорот , голем интелект носиш ЕВАЛА :) Има теми на бугарските форуми за Српски и Македонски филмови.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Браво за одговорот , голем интелект носиш ЕВАЛА :) Има теми на бугарските форуми за Српски и Македонски филмови.
Во Бугарските филмови треба да стават историски Македонски ликови како Цар Самоил, Александар Македонски, Гоце Делчев, Никола Карев и тн...а може и по некој Србин како Васил Левски.

Но такво нешто од Бугарите тешко ќе дојде.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.968
Во Бугарските филмови треба да стават историски Македонски ликови како Цар Самоил, Александар Македонски, Гоце Делчев, Никола Карев и тн...а може и по некој Србин како Васил Левски.

Но такво нешто од Бугарите тешко ќе дојде.
Јас не ја знам бугарската кинематографија и сериозно не можам да зборувам многу. Но, зошто треба да стават ликови од македонската историја? (Да, придавки се пишуваат со мала буква, веројатно си патриот и се надевам дека не си бил спречен да посетуваш основно училиште и средно и дека условите и животните околности ти дозволиле да посветиш барем малку внимание на основни јазични правила на својот јазик. Доколку, условите и животните околности не ти дозволиле да посветиш внимание на јазичните правила, тогаш се извинувам.) Мислам дека тие филмови треба да бидат веќе зад нас. Веројатно, ние на светот можеме повеќе да им дадеме од уште еден филм за мерење курови за Даме Груев, Гоце Делчев, Александар Велики, Васил Левски и така натаму.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Балканска меѓа е нарачан политички филм. За ширење национализам, омраза, паника. Анти-НАТО кампања. За зајакнување на пријателските односи со Русија. Путин учествувал во операцијата :pos:патем е ова е комерцијален филм кој добро ќе оди кај четниците и македонските тврдокорни војводи.:facepalm:
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
37
Поени од реакции
9
Балканска меѓа е нарачан политички филм. За ширење национализам, омраза, паника. Анти-НАТО кампања. За зајакнување на пријателските односи со Русија. Путин учествувал во операцијата :pos:патем е ова е комерцијален филм кој добро ќе оди кај четниците и македонските тврдокорни војводи.:facepalm:
ДА ,до четвртата сезона, а потоа го ставивме американското знаме за извинување :) А инаку македонските тврдокорни војводи го гледа но не си признава .:facepalm: како и да е тоа е серија не е филм .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Интересен филм овој Балканска меѓа. Настрана тоа дали бил или не бил намерно направен за ширење национализам мене ми се допадна како е изработен.

Го има веќе достапен во HD низ доста балкански торент сајтови а и на Kodi Balkan Green Build.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom