Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Ова се 80 рубљи, кои ако не се лажам се исто што и 70-80 МКД.
Колку време ти беа потребни за да ги заработиш тие 80 рубљи?
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Незнам каде да ја сместам темава, па ја ставив овде, каде проценив дека е најсоодветно. Ако има потреба преместете ја

Сакам да членовите на кајгана и сите нејзини посетители да им понудам еден лесен и евтин начин да заработуваат пари онлајн. Имено, се работи за едн Руска веб страна каде што со растење на чај. и потоа негово продавање, Вие можете да направите лесна пара.
Прегледај го приврзокот 206256
слика од страната

Оваа веб страна ми ја препорача еден мој близок пријател од Русија. Јас самиот пред да ви ја предложам вам ја проверив нејзината лигитимност. Среќен сум да кажам дека ја добив мојата исплата.
Прегледај го приврзокот 206258
Заработката континуирано расте како што се зголемува бројот на грмушките

Дококу сте заинтересирани можете да се зачлените на следниов линк (заќленувањето е
БЕСПЛАТНО и нема потреба од никакви влогови и трошоци на ваша сметка)
https://golden-tea.me/?ref=1707757

Доколку имате било какви прашања можете да ги поставите долу во одговор или да ми пишете во порака
[/QUOTE

Ова е нов сајт? Имаше слична страна и во Турција пред 2 години со истиов метод, и девелоперов со сите заработени пари од корисниците избега. Ако не се лажам ова доаѓа некаде околу 50 центи што е и премногу мала заработка за да вложиш минимален труд или пак време...


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk
 

Скејтериште

Компјутеџија
Член од
29 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Ова се 80 рубљи, кои ако не се лажам се исто што и 70-80 МКД.
Колку време ти беа потребни за да ги заработиш тие 80 рубљи?
Точно, денарот и рублата се горе-доле иста вредност. Овие 80 ги направив за ~недела дена. Сепак, земи во предвид дека заработката не е фиксна, доколку јас овие пари наместо да ги повлечам, ги вложев во уште една грмушка, неделната заработка ќе ми се зголемеше, па за пократок период ќе можев да зеам уште една итн,итн.

Јас лично мислам дека е безполезно да се ценкаме за тоа дали одвај 100 денари неделно ( моја моментална заработка, но како што напоменав, може да се стигне до многу повеќе) дека не вредело или незнам што. Имате избор воопштоо да не вложувате пари или да се замарате со реферали како јас сега. Всушност, јас немам ниту еден реферал. Деенс се одлучив да го споделам моето искуство со вас овдека, повеќе од добра воља одкоку од моја лична корист[DOUBLEPOST=1553090375][/DOUBLEPOST]
да бериш чај по полињата и да го продаваш на пазар многу повеќе пари ќе заработиш
смешееннн :ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::ljubove::zver:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Значи сакаш да кажеш сите да ги напуштиме работните места и да се посветиме на виртуелното растење и продавање на чаеви? Пошто нели ако има пари, шо има да се мачам јас на работа...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Zarabotkata se vika STAVELJ.... samo sto izleze i go ima sekade listot od stavelj veke so visina i nad 20 sm.
Za razlika od toj caj sibirski... ova go ima ama bas sekade.
I se prodava mnogu brzo i lesno.I se bere brzo i vo Vilkovo i vo Trubarevo,duri sam te vika aj skinui me.
Opstina Aerodrom.Go beres STAVELJOT bas tamu go ima okolu site zgradi,duri i pred vlezovi,i parkovi i okolu kasarnata.
Tamosnite ili gi mrzi da se navednat ili mislat deka toj sto e tamu na nekoja kutija za prodazba e od Govrlevo.
Pa pocni. Deset listovi STAVELJ 20 denari...denes prodavas 20 kupcinja po tolku i tolki i izlaga tolku...e odi beri sega caj vo vlecki i na tastatura.
A koga ke izleze KOPRIVATA zarabotkata e uste pogolema, odi vidi i prasaj pozadi t.c. Biser kako odi taa rabota.Pa neli treba zdrava hrana.
Najako e pak so listovi od loza za sarma, ne ti begat 20E na den za kratko vreme.Luge kuki napravija od ovie lisja za GRAGANITE.
Ama vie sakate parata sama da vi dojde vo djep. Jas edvaj ja cekam proleta i da izleze STAVELJOT i KOPRIVATA potoa samo meso jadam.
 

Скејтериште

Компјутеџија
Член од
29 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Значи сакаш да кажеш сите да ги напуштиме работните места и да се посветиме на виртуелното растење и продавање на чаеви? Пошто нели ако има пари, шо има да се мачам јас на работа...
Каде точно иам напишано дека е толку голема заработката? чисто и јасно реков дека моето 100ка на недела. ако имате некоја горчина и негативност према целава работа, ве молам празнете ја боксерки вреќи или нешо. Оставете простор на тие што сакаат да ризикуваат 5 минути во животот за да направат некој мал пасивен долив.[DOUBLEPOST=1553093499][/DOUBLEPOST]
Zarabotkata se vika STAVELJ.... samo sto izleze i go ima sekade listot od stavelj veke so visina i nad 20 sm.
Za razlika od toj caj sibirski... ova go ima ama bas sekade.
I se prodava mnogu brzo i lesno.I se bere brzo i vo Vilkovo i vo Trubarevo,duri sam te vika aj skinui me.
Opstina Aerodrom.Go beres STAVELJOT bas tamu go ima okolu site zgradi,duri i pred vlezovi,i parkovi i okolu kasarnata.
Tamosnite ili gi mrzi da se navednat ili mislat deka toj sto e tamu na nekoja kutija za prodazba e od Govrlevo.
Pa pocni. Deset listovi STAVELJ 20 denari...denes prodavas 20 kupcinja po tolku i tolki i izlaga tolku...e odi beri sega caj vo vlecki i na tastatura.
A koga ke izleze KOPRIVATA zarabotkata e uste pogolema, odi vidi i prasaj pozadi t.c. Biser kako odi taa rabota.Pa neli treba zdrava hrana.
Najako e pak so listovi od loza za sarma, ne ti begat 20E na den za kratko vreme.Luge kuki napravija od ovie lisja za GRAGANITE.
Ama vie sakate parata sama da vi dojde vo djep. Jas edvaj ja cekam proleta i da izleze STAVELJOT i KOPRIVATA potoa samo meso jadam.
:oftopik:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Незнам каде да ја сместам темава, па ја ставив овде, каде проценив дека е најсоодветно. Ако има потреба преместете ја

Сакам да членовите на кајгана и сите нејзини посетители да им понудам еден лесен и евтин начин да заработуваат пари онлајн. Имено, се работи за едн Руска веб страна каде што со растење на чај. и потоа негово продавање, Вие можете да направите лесна пара.
Прегледај го приврзокот 206256
слика од страната

Оваа веб страна ми ја препорача еден мој близок пријател од Русија. Јас самиот пред да ви ја предложам вам ја проверив нејзината лигитимност. Среќен сум да кажам дека ја добив мојата исплата.
Прегледај го приврзокот 206258
Заработката континуирано расте како што се зголемува бројот на грмушките

Дококу сте заинтересирани можете да се зачлените на следниов линк (заќленувањето е
БЕСПЛАТНО и нема потреба од никакви влогови и трошоци на ваша сметка)
https://golden-tea.me/?ref=1707757

Доколку имате било какви прашања можете да ги поставите долу во одговор или да ми пишете во порака
Си пишал компјутерџија, а паѓаш (или сакаш други луѓе да паднат) на вакви идиотштини. Па уште и реферал линк постираш. Кого јебеш бре?
 

Скејтериште

Компјутеџија
Член од
29 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Си пишал компјутерџија, а паѓаш (или сакаш други луѓе да паднат) на вакви идиотштини. Па уште и реферал линк постираш. Кого јебеш бре?
Ви благодарам за придонесот во темава. Имајте убав ден <3
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Океј фино. Од некаде мора да излегуваат парите за ова - прашањето е од каде? Реклами не гледам, јаваскрипт копачи за крипто да не пушта? Сигурно нема за гага некој да го хостира ова во најмала рака, а не па уште да плаќа луѓе.
 

Скејтериште

Компјутеџија
Член од
29 март 2018
Мислења
19
Поени од реакции
2
Океј фино. Од некаде мора да излегуваат парите за ова - прашањето е од каде? Реклами не гледам, јаваскрипт копачи за крипто да не пушта? Сигурно нема за гага некој да го хостира ова во најмала рака, а не па уште да плаќа луѓе.
хаха, ме чуди што волку многу време требаше некој да постави вистинско, конструктивно прашање.
За сигурно не знам, но многу веројатно е дека некоја пирамидална/понзи шема, или некоја видоизменета верзија на тоа.
But hey, as long as it works...:toe:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Како може да го сметаш за „заработка“ нешто со кое не можеш да си ја платиш ни сметката за интернетот кој го користиш?

Ова е типична пирамидална шема, интеренет верзија. Инвестираш пари или ресурси, очекувајќи нереална заработка за никаков труд. Мислам, човече, зошто некој би те плаќал за да одгледуваш виртуелен чај? Дај уклучи тоа црпката малку. Да, можда ќе земеш некое доларче, но во процесот на твојата возбуда и заслепеност они уствари те користат за да спамираш со твоите реферали насекаде (како на овој форум) и да привлекуваш нови пациенти за ич пари. Понатаму, за одгледување на „чајот“, сигурно треба да вложиш вистински пари со кои (наводно) би добил УШТЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ. И така, се додека сопственикот не успее да си направи неколку милиончиња долари и корисници, додека не одлучи да го изгаси сајтот и да ви рече „Сори, податоците се изгубени поради хакерски напад“. Сите вие ќе изгубите по некое бедно доларче кое сте го вложиле (и нема да ве боли многу), а он ќе се пресели од преградието на Москва во некоја палата на Бахамите.

Дај не бидете глупи, еј.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom