Криминалци и криминални групи во МК

Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Bitolcanecot bil eden od cetiri zrtvi u poslednive 5 dena. Bil osuduvan za droga i zatoa so pomognal na nekoj da pobegne od avstralija.
 
Ф

Флеш

Гостин
ЕКСКЛУЗИВНО: Мактел успеа да дознае кои се дел од маскираните тепачи од линчот во собрание – ДЕЛИКВЕНТИ ОД ЃОРЧЕ ЧЛЕНОВИ НА УМС ВМРО ДПМНЕ!!!




Мартин Салтиров Зиги потрчко на Ѓорѓи Копчаровски – Копчар познати мафијаши и деликвенти од Ѓорче Петров.

На Ѓорѓи Копчаровски копчар грб му е татко му Копчар сопственик на фудбалски клуб Македонија Ѓорче Петров

http://www.dokaz.mk/ekskluzivno-eden-od-tepachite-na-zaev-e-dvoen-ubiets-od-prilep-pomiluvan-od-ivanov/

Прегледај го приврзокот 196236

Извадок од: https://forum.kajgana.com/threads/Фан-Клуб-Македонија-Ѓорче-Петров.10683/page-184

Прегледај го приврзокот 196237 Прегледај го приврзокот 196238 Прегледај го приврзокот 196239 Прегледај го приврзокот 196240

Дај ми појќе инфо за овој Мартин Салтиров,Зиги ......Стално у муабет ми го паламудат.... Имате информации за типов,со шо се бави,кој му е екипа ....
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Дај ми појќе инфо за овој Мартин Салтиров,Зиги ......Стално у муабет ми го паламудат.... Имате информации за типов,со шо се бави,кој му е екипа ....
И мене ме интересира...
Слика некој нешто?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Чонгур го преебаа за парите од Думо,работеа заедно и му дадоа пари под лихва на Делев,возеше трки на времето а после отвори фарбара и позајми пари од Думо,кога ке дојдеше време за рата Думо го гасеше мобилниот и после му бараше ненормални суми како камата на камата.На тој начин беше приморан да земе од Чонгур за да ги врати на Думо и обратно,го соголеа и на крај му прекурчи на овој и му пресуди на Думо,го фрли лешот у гепек и ја остави колата на паркинг кај Палас.Тогаш Чонгур се полакоми за да ги наследи долговите на Думо а тоа им засмета на некој други и му ибаа мајката.[DOUBLEPOST=1551381390][/DOUBLEPOST]Знае ли некој што се десило кај Лептокарија,имало пукање помеѓу два автомобила во движење,така се збори?
Колку е ова што си го опишал неточно.
Прво, тоа се случи пред скоро 15 години. Делев имаше фарбара во Тафталиџе, ама и се коцкаше. Чонгур никогаш не ги дава парите лично, туку преку мајмуни што сакаат да станат мафијаши и на кои им врие крвта. Стандардна шема кога се даваат пари на лихва е да не крева телефон два-три месеци за да се напумпа каматата.
Во случајов, му се насобрал долг на Делев и тој почнал да му доаѓа во гаражата и да го малтретира. Делев ја имаше цела Прашка наредено со излупани коли за поправка. Еднаш кога дошол тој кељавиот да си ги бара парите, пошо го тепал пред фамилија, другари, овој го испукал и го завиткал во најлонски вреќи. Почнало телото да се распаѓа и да смрди и глупакот со рексони шприцал да прикрие тоа смрдеата. На крај го фатила паника, го пикнал у гепек на некоја канта за поправка и го остаил на паркингот кај Палас. Полицијава одма сфатила кој е убиецот.
После на судењето овој го посочил Чонгур како вистински "позајмувач", ама пошо обвинет не може да тужи и обвинува, Чонгур го викнаа како сведок. Фамилијава на убиениов со него се 'рчна на судењето, пошо го праќал и за други работи, а тој никаде не фигурира како име (за него паметно, ама и кукавички). И не е точно дека после ова Чонгур се повлекол од истава активност, посебно шо полиција добро знае кој е и да не речам дека е нивни чоек, пошо за тоа шо знаат дека го праи одамна би бил у затвор....затоа и игра така перфидно...
Све што пишав, на големо се збореше низ Тафталиџе, а и беше медиумски покриено.

Иам 100 пати пишано у темава - не праите митови од бараби. Само им ги дигате акциите, а добар дел од нив се обични џандарски тастери.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.301
Поени од реакции
5.886
Дај ми појќе инфо за овој Мартин Салтиров,Зиги ......Стално у муабет ми го паламудат.... Имате информации за типов,со шо се бави,кој му е екипа ....
Ќе побараме.[DOUBLEPOST=1551920126][/DOUBLEPOST]
Колку е ова што си го опишал неточно.
Прво, тоа се случи пред скоро 15 години. Делев имаше фарбара во Тафталиџе, ама и се коцкаше. Чонгур никогаш не ги дава парите лично, туку преку мајмуни што сакаат да станат мафијаши и на кои им врие крвта. Стандардна шема кога се даваат пари на лихва е да не крева телефон два-три месеци за да се напумпа каматата.
Во случајов, му се насобрал долг на Делев и тој почнал да му доаѓа во гаражата и да го малтретира. Делев ја имаше цела Прашка наредено со излупани коли за поправка. Еднаш кога дошол тој кељавиот да си ги бара парите, пошо го тепал пред фамилија, другари, овој го испукал и го завиткал во најлонски вреќи. Почнало телото да се распаѓа и да смрди и глупакот со рексони шприцал да прикрие тоа смрдеата. На крај го фатила паника, го пикнал у гепек на некоја канта за поправка и го остаил на паркингот кај Палас. Полицијава одма сфатила кој е убиецот.
После на судењето овој го посочил Чонгур како вистински "позајмувач", ама пошо обвинет не може да тужи и обвинува, Чонгур го викнаа како сведок. Фамилијава на убиениов со него се 'рчна на судењето, пошо го праќал и за други работи, а тој никаде не фигурира како име (за него паметно, ама и кукавички). И не е точно дека после ова Чонгур се повлекол од истава активност, посебно шо полиција добро знае кој е и да не речам дека е нивни чоек, пошо за тоа шо знаат дека го праи одамна би бил у затвор....затоа и игра така перфидно...
Све што пишав, на големо се збореше низ Тафталиџе, а и беше медиумски покриено.

Иам 100 пати пишано у темава - не праите митови од бараби. Само им ги дигате акциите, а добар дел од нив се обични џандарски тастери.
Нешто најслично и Буревесник напиша за случајов. Иначе човекот има 3,4 милиони само во коли, дека е еден од најголемите, апсолутно е еден од најголемите кај нас во МК, тука нема лага. Начинот и грбот е веќе подлабока перспектива. Истото е и во Србија последниве десет години газат само тастери, Мене Чонгур ми е еквивалент на Сурчинецот, Љубиша Буха Чуме.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
643
Поени од реакции
2.076
Толку лупање у груди 3 месеца... Како глувци се повлекоа од 80% од најавите.:pos:
Воглавном таа ниско буџетна телевизија, на чело со транвеститот Боки 13 треба да престанат да постојат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom