Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Сфаќаме дека на сите ви е криво што Вардар е Шампион и што Комити направија одлична журка како на трибина така и на школка и сега ќе плукате ... џабе е ... ПАТЕТЕ
Нема зошто да ни е криво бе,вака кога ќе се избаци некој падобранец од Зарамзалино ми се сере.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 12:28 ---
Da vi kazam samo ovie od Gjorce sto se dka od Centar imase nad 100 lugje na utakmicata, imase lugje od Karpos i od Aerodrom taka da ne mrcite mn od selski naselbi. Druga rabota vo centar bile najgolemite seljaci, ma daj be nemoj da me jebes , Vardar i Komiti bajabi ve iskomplexirale , i Ilco e kriv so sakase na vas stadion da se igra, mn ve potepa toa ocigledno e!!! pozz
Oвој па Панче што до вчера идеше со ЦПБ и душа даваше за нив најде да ни соли памет,значи нешто дефинитивно не е во ред.
Можеби си глуп,а можеби и не,не знам тоа,ама не мора ни да ти објаснувам дека околу играњето на нашиот стадион е вмешана вашата партија што ве спаси од бездната.
Илчо така го доби и тениското игралиште во Мирче Ацев,со помош на неговиот школски другар Глујо,така си доби и кола.
А комплекс,никој нема комплекс од никого,џабе збориш за комплекси :)

Сега ќе дојде Џигерчо и ќе почне да се заканува да не збориме многу многу да не не снајде помрачина,како што се закануваше во темите за Работнички и Мзт.
Туга :facepalm:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Нема зошто да ни е криво бе,вака кога ќе се избаци некој падобранец од Зарамзалино ми се сере.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 12:28 ---

Не знам дали јас или ти си падобранец .. уште мирисаш на млеко не се фурај дека се ти знаеш ;)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.625
Поени од реакции
2.743
Нема зошто да ни е криво бе,вака кога ќе се избаци некој падобранец од Зарамзалино ми се сере.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 12:28 ---


Oвој па Панче што до вчера идеше со ЦПБ и душа даваше за нив најде да ни соли памет,значи нешто дефинитивно не е во ред.
Можеби си глуп,а можеби и не,не знам тоа,ама не мора ни да ти објаснувам дека околу играњето на нашиот стадион е вмешана вашата партија што ве спаси од бездната.
Илчо така го доби и тениското игралиште во Мирче Ацев,со помош на неговиот школски другар Глујо,така си доби и кола.
А комплекс,никој нема комплекс од никого,џабе збориш за комплекси :)

Сега ќе дојде Џигерчо и ќе почне да се заканува да не збориме многу многу да не не снајде помрачина,како што се закануваше во темите за Работнички и Мзт.
Туга :facepalm:
hehe dobar si legendo :) Prva rabota do vcera idev so CPB na derbinja i toa ne go odrekuvam ali ne zaboravaj od koa idam so Komiti , pravi razlika ako sakas
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Нема зошто да ни е криво бе,вака кога ќе се избаци некој падобранец од Зарамзалино ми се сере.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 12:28 ---


Oвој па Панче што до вчера идеше со ЦПБ и душа даваше за нив најде да ни соли памет,значи нешто дефинитивно не е во ред.
Можеби си глуп,а можеби и не,не знам тоа,ама не мора ни да ти објаснувам дека околу играњето на нашиот стадион е вмешана вашата партија што ве спаси од бездната.
Илчо така го доби и тениското игралиште во Мирче Ацев,со помош на неговиот школски другар Глујо,така си доби и кола.
А комплекс,никој нема комплекс од никого,џабе збориш за комплекси :)

Сега ќе дојде Џигерчо и ќе почне да се заканува да не збориме многу многу да не не снајде помрачина,како што се закануваше во темите за Работнички и Мзт.
Туга :facepalm:
Одлучи се за кого ќе навиваш оваа сезона.За Работнички во кошарка или ќе го пратиш Македонија ЃП.Или ќе чекаш да влезете во прва лига па за да се појавиш на стадион..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
Oвој па Панче што до вчера идеше со ЦПБ и душа даваше за нив најде да ни соли памет,значи нешто дефинитивно не е во ред.
Можеби си глуп,а можеби и не,не знам тоа,ама не мора ни да ти објаснувам дека околу играњето на нашиот стадион е вмешана вашата партија што ве спаси од бездната.
Илчо така го доби и тениското игралиште во Мирче Ацев,со помош на неговиот школски другар Глујо,така си доби и кола.
А комплекс,никој нема комплекс од никого,џабе збориш за комплекси :)

Сега ќе дојде Џигерчо и ќе почне да се заканува да не збориме многу многу да не не снајде помрачина,како што се закануваше во темите за Работнички и Мзт.
Туга :facepalm:
Првиот дел ти нема врска. Единствена трибина отсекогаш му е Западот :D
Тоа што бил неколку пати на неутрална на неговиот маалски клуб КК Работнички не го прави некој што душа давал за ЦПБ :icon_lol:

И вториов дел не си во право. Илчо избра да играме таму пошто го знае секое дупче на теренот што се вика :D
А и изборот е мал. Или Ѓорче или Чаир или Маџари. Во Чаир никогаш не би ни дозволиле да играме од познати причини. Маџари ваљда му е смак света, го мрзи таму да иде да држи тренинзи :D
Од негова гледна точка стадионот во Ѓорче беше најдобра опција.
Ние сакавме во Маџари, ама тоа е тоа...

За столовите во право сте, никој не е должен да вади столови ради некои навивачи, ама факт е ДЕКА СО ЕДНА ЗИГА-ЗАГА ОДЕА СИТЕ СТОЛОВИ НЕНАМЕРНО...
Незнам што е тешко за сваќање. И ќе си плати управата, батали тоа што не се плаќало претходниот пат, кога не се знаеше ни кој јаде ни пие тогаш.
Плус самите џандари беа криви не ставија 300 души во место за 150 максимум. Незнам што очекуваа...
Друга работа што столовине ви се како со ОХО лепак да ги залепиле :facepalm:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Одлучи се за кого ќе навиваш оваа сезона.За Работнички во кошарка или ќе го пратиш Македонија ЃП.Или ќе чекаш да влезете во прва лига па за да се појавиш на стадион..
АААААААААААААААААААААААААААААААА :pos::pos::pos::pos:
На таа трибина никогаш нема ни да стапнам,се знае која е мојата трибина и мојот дом,ама ако важно ме насмеа.
--- надополнето: 26 мај 2012 во 12:51 ---
Првиот дел ти нема врска. Единствена трибина отсекогаш му е Западот :D
Тоа што бил неколку пати на неутрална на неговиот маалски клуб КК Работнички не го прави некој што душа давал за ЦПБ :icon_lol:

И вториов дел не си во право. Илчо избра да играме таму пошто го знае секое дупче на теренот што се вика :D
А и изборот е мал. Или Ѓорче или Чаир или Маџари. Во Чаир никогаш не би ни дозволиле да играме од познати причини. Маџари ваљда му е смак света, го мрзи таму да иде да држи тренинзи :D
Од негова гледна точка стадионот во Ѓорче беше најдобра опција.
Ние сакавме во Маџари, ама тоа е тоа...

За столовите во право сте, никој не е должен да вади столови ради некои навивачи, ама факт е ДЕКА СО ЕДНА ЗИГА-ЗАГА ОДЕА СИТЕ СТОЛОВИ НЕНАМЕРНО...
Незнам што е тешко за сваќање. И ќе си плати управата, батали тоа што не се плаќало претходниот пат, кога не се знаеше ни кој јаде ни пие тогаш.
Плус самите џандари беа криви не ставија 300 души во место за 150 максимум. Незнам што очекуваа...
Друга работа што столовине ви се како со ОХО лепак да ги залепиле :facepalm:
За првиот дел никогаш нема да се разбереме,остај тоа.
Болдираниот дел е тоа што јас цело време го пишувам тука,дека управата ваша е должна да ги плати столчињата,и овие и претходните,а и да бидеме реални не се работи за 10-20 столчиња,огромна бројка е.
Дека и џандарите се криви,криви се,ама и тие толку знаат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.538
Поени од реакции
69.366
За првиот дел никогаш нема да се разбереме,остај тоа.
Болдираниот дел е тоа што јас цело време го пишувам тука,дека управата ваша е должна да ги плати столчињата,и овие и претходните,а и да бидеме реални не се работи за 10-20 столчиња,огромна бројка е.
Дека и џандарите се криви,криви се,ама и тие толку знаат.
Па сите се согласуваме околу ова, единствено нешто што не се согласувам со претходните коментари и ради кое почнав да коментирам е муабетот дека сме биле дивјаци па затоа останале скршени столчиња :D
Па и било која група во тква бројка да навиваше истото ќе се случеше, ради тоа што е мала трибината и столчињата се многу лабави. На стариот запад на пример немаше шанса да откорнеш столче и да сакаш, пошто беа зацементирани :D А овде застануваш на него и самото столче пука...
А освен на столче нема каде на друго место да застанеш...
Нормално имаше и некои кои намерно кршеа, а такви сегде ги има.
И вистина е дека стадионот скоро и да остана без здраво столче по утакмицата.
Али пошто веќе до пола стадион ги извадија, очекувам и другиве да ги заменат.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па сите се согласуваме околу ова, единствено нешто што не се согласувам со претходните коментари и ради кое почнав да коментирам е муабетот дека сме биле дивјаци па затоа останале скршени столчиња :D
Па и било која група во тква бројка да навиваше истото ќе се случеше, ради тоа што е мала трибината и столчињата се многу лабави. На стариот запад на пример немаше шанса да откорнеш столче и да сакаш, пошто беа зацементирани :D А овде застануваш на него и самото столче пука...
А освен на столче нема каде на друго место да застанеш...
Нормално имаше и некои кои намерно кршеа, а такви сегде ги има.
И вистина е дека стадионот скоро и да остана без здраво столче по утакмицата.
Али пошто веќе до пола стадион ги извадија, очекувам и другиве да ги заменат.
Поради поединци не мора цела населба да ја нарекувате сељачка :)
Столчињата на стадион во Ѓорче се правени по “европски“ терк,т.е самите столчиња се такви,само за седење,додека старите столчиња на Запад си беа олд скул,јас на репрезентација неколку пати пробав да скршам столче,ама попрво јас ќе се скршев отколку столчето.
Изгледа и на Филип Втори ќе бидат столчињата како во Ѓорче.

Затоа кај нас на крајот од трибината ги извадија столчињата уште одма од кога беа поставени и самите знаат за каков НЕквалитет се работи,ебати столчињата.
Не дај боже некој може и да се убие на тие столчиња.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Е јебига ако не е должен тогаш нека си плаќа оштета,нивна работа.Да не идеме да не сакаш...Никој нејкеше у ѓорче да се игра,јебига така испадна со стадионот.
И неам никакви предрасуди кој од каде е,али вие пишавте дека селски населби ви го напуниле стадионот,па само вратив дека по тој критериум и вие сте исти кур.
Малце со одговор каснам не бев во државава !!
Знаеме ние кој е кривецот за тоа што вие игравте во Ѓорче, уживај знаевме дека сакавте да играте во Маџари ама кривецот има име и презиме, Илчо Ѓорѓиовски !! А овој го имево и презимево е влезен во партија и има голема подршка од неа а да ја немаше подршката ни клубот ни Илчо од партијата Вардар никад немаше да заигра у Ѓорче како домаќин и ова ти го тврдам и те уверувам со што сакаш, а твое е дали ќе се праиш на Тошо и нема да го прифатиш, а и да не го прифатиш ме заболе столе мене !! Ѓорче како Ѓорче скоро се е за Вмро па може да се контролираат луѓето .
И јас немам предрасуди се додека некој друг има против мене, вие заради некои фаци тука сите ги карактеризирате како такви. Не е малце глупо и иронично сподоби од Драчево, Маџари, Ченто и Пржино за Ѓорче да викаат село ?! А ? Немој жити се ... У Центар и Карпош знам клошараана што се јачаат така а дома становите на запршки им мирисаат !! У Ѓорче има типови што се навивачи на Македонија Ѓ.П. што вртат шема можат пола со се гаќи да ги купат од овие ''граѓаниве'' од Драчево и Маџари !! Столчињата знам дека никад нема да ги платите .. Позз
--- надополнето: 28 мај 2012 во 15:15 ---
Клубот нема пари,не зависи од владејачка партија,така да ова ти паѓа во вода.
Ф.К. Македонија Ѓорче Петров сеуште е во машина влезена од поранешните гомнари што ја упропастија ... тука го ставам и сегашниов Градоначалник .. Клубот е под некоја си капа на Општината ама се чека избори да поминат догодина за клубот пак финансиски да се крене на нозе за 1 лига со доста јак спонзор како што слушнав !! Иднината на клубот ја гледам само ако за градоначалник дојде лик од типот на Ивица Конески во аеродром што има слух за фудбал и за млади. Од Кучковскиов Генерал ако чекаме клубов да го оправи а до него е најголемиот апаш на Македонија Ѓ.П. завршивме работа. Затоа главна задача сезонава од Август ќе биде 1 Лига на 1 место а одредени екипи ќе играат за нас... Само ако пак имаат измешано прсти лингурите досега што беа од тоа нема да има ништо. Тие лингурите додека не им забраниме да стапнат на стадион ќе биде вака ко минативе 2 години .
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ALoTt мајсторе многу добро знам како стојат работите,двајца или тројца дали работат за општото добро на клубот,другото се е гола вода,курви за пари и моќ.
Инаку Сокле веќе нема можност да се кандидира пак за градоначалник,ќе има нов градоначалник,дај боже да биде некој како Конески,тоа ќе биде чекор напред и за клубот и општо за Ѓорче.Ќе се донесат јаки спонзори,меѓу првите би бил Шпаркасе банка бидејќи многу време се збореше за ова.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
ALoTt мајсторе многу добро знам како стојат работите,двајца или тројца дали работат за општото добро на клубот,другото се е гола вода,курви за пари и моќ.
Инаку Сокле веќе нема можност да се кандидира пак за градоначалник,ќе има нов градоначалник,дај боже да биде некој како Конески,тоа ќе биде чекор напред и за клубот и општо за Ѓорче.Ќе се донесат јаки спонзори,меѓу првите би бил Шпаркасе банка бидејќи многу време се збореше за ова.
Неофицијално се збори за Александар Стојковски по професија доктор и во Вмро е во главните таму и на комитетот во Ѓорче е претседател. Според мене многу фин чоек, паметен, учен, млад .. претседател на Совет на Општина е сега. Не е битно кој сака нека е важно да биде за доброто на Ѓорче а тоа го вклучува и клубот, а не како до сега клубот е под Општината само на збор а на дело патор.. !!
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
22
Поени од реакции
83
Ајде Ѓорчевци, кој знае од колку саат имаат тренинг прв тим на Македонија ЃП или како да дознаам. Фала однапред.
Поздрав
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
‎11.07.2012 Стадион во Ѓорче / пријателски натпревар
ФК МАКЕДОНИЈА ЃП - ФК РУФЕЈА
почеток 18 часот

 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Многу рано ви текна вака да ја изнесете вистината на маса. Јас ова го зборев 2 години уназад да нема забуна кој е кривецот да се изнесе се на виделина. Тие што ги правеа трансферите сега имаат куќи на три спрата у Ѓорче, добро се знае кои се тие со Рафет и компанија што ни продаваа му*а дека ќе го уривале Хари. Добро е што имаме клуб после тие гомнарии јас тоа им го викам на сите тука а се ќе си дојде на место и Македонија Ѓ.П. пак ќе биде таа што беше порано. Да го немавме, да неможевме името да го вратиме ќе беше гз работава ама добро е се се заврши во ред. Копчар е многу мирен спрема овие гомнава што ги плука треба све на шамари да ги дигне до еден кој ќе се појави на стадион. Сега е добро, ова требаше пред година дена- две да го изнесе у јавност кога не се знаеше дали воопшто клуб ќе има па на сите сон не не фаќаше од тие муабети. На ниеден клуб не му посакувам тоа што ние го поминавме.
396959_3521795607893_1087893958_n.jpg

Целата вест од Спорт!!

Еве ја вистината за Ф.К Македонија Ѓорче Петров.
Копчар:Ми Го Сотреа Клубот!
Македонија Ѓ.П е душата и срцето кога се зборува за спорт во Ѓорче Петров.Фудбалскиот клуб кој ги поврзува мештаните од оваа скопска општина со децении и децении.Клуб чие име има тежина и на државно ниво,но и екипа која од врвот го допре дното.Што се случува со славната, силната и децениската Македонија Ѓ.П.?! Повторно како спасител на екипата е Љупчо Копчаревски-Копчар. Секогаш кога сите креваат раце од "Лавовите" тој е на чело на клубот.Така е и сега, но овој пат популарниот копчар нема сили за молчење. Ја отвори душата и јавно прозборе:
"Сите заборавија на Македонија Ѓ.П. Клубот е оставен во немилост и јас со мои пријатели некако успеваме да го вратиме во живот. А пред само неколку години успеав да го застанам на нозе,го вратив во елитата.На Благоја Николовски му дадов прволигаш,а тој му врати клуб кој беше избришан,клуб кој беше суспендиран и клуб кој по децении и децении опстојување го немаше на фудбалската карта на Македонија.Секоја чест за успесите,за титулата,но сето тоа што потоа се случи беше срам за сите.Сите тие кои ветуваа многу брзо си заминаа,си ги покажаа своите цели и квалитети и оставија пустош.Николовски се повлече од фудбалот,а неговите пајташи,кој директно а кој индиректно,заминаа во вардар за интереси и за пари...",коментира Копчаревски гневен што неговото милениче помина низ трнлив пат за да се врати на фудбалската мапа.
"За една година го спаси клубот.Имав шанси да го вратам и во елитата.Успеав да се фузирам со Треска Шишево,да го вратам вечното име на клубот и да ја вратам гордоста на сите во Ѓорче Петров.Јас нема да го оставам клубот на цедило како што некои тоа го направија.Ќе се борам до крај.Сега сум претседател на клубот и со помош на еден скопски прволигаш успевам да крпам ден за ден.Ми оставија клуб без пари и случаи со трансферите на Мојсов и Мирко Ивановски за кои треба да се чека со години и години.Сите кои го сакаат клубот и кои имаат желба да бидат во него без никакви задни намери и интереси се добредојдени.За сите вратата е отворена..Да ја спасиме Македонија Ѓ.П и да ја вратиме во елитата",додава Копчар во јавно ја кажа приказната за својот клуб,за фудбалскиот бренд фо Ѓорче Петров И Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom