Горан Славковски?

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Како побогу може да биде нон стоп повреден, кога од 2005та нема саглам настап?:tapp:
Дали мислиш дека е повреден? Јас ви кажжувам дека не е ништо посебно, да беше добар ќе останеше во Хајдук.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Денеска играа младата репрезентација на македонија до 21 година и турново.победи репрезентацијата со 2-1 .. 2 гола ги дадел аце стојков кој настапил за репрезентацијата до 21 година.
господинот славковски повторно не настапил поради некоја "повреда"
aco stojkov igra za mladinska reprezentacija? dan si nesto greska?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Денеска играа младата репрезентација на македонија до 21 година и турново.победи репрезентацијата со 2-1 .. 2 гола ги дадел аце стојков кој настапил за репрезентацијата до 21 година.
господинот славковски повторно не настапил поради некоја "повреда"
Очигледно не можи да ги исполни условите ни за да игра во нашата млада репрезентација..
Ако не се лажам, моментално е слободен играч, без клуб, го избркаа од Хајдук, Интер не го зема назад...
Јас не очекувам ништо од овој.. Од секое дрво не бива свирче.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
Јас не знам вие што се замарате со оваа гнида..Мое мислење е дека темава дирекс на блок да оди..Зошто овој не е Македонец...Одродник и предавник е, а такви не ни требаат!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И јас незнам што се замарате воопшто со него. Никој, барем овде, не ја знае главната причина поради кој на настапува. Играл не играл, што ви е вас гајле ?

-Ако го биде ке игра прв состав, ако не ке си грее клупа, ке грее кревет дома...и никому ништо.

А ако ве нервира фактот што владата потрошила пари на него...тоа не е ништо во споредба со рекламите кој ги прават, ручеците кој ги имаат и остало. На крај краева подобро тие пари да се потрошат за спортски случки(како овој) а не како што реков погоре.

Случајот со Славковски донесе големи новости во нашиот фудбал, а тоа е да се бориме за секој талент кој сакаат странците да ни го земат, а во минатото тоа го немаше.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
И јас незнам што се замарате воопшто со него. Никој, барем овде, не ја знае главната причина поради кој на настапува. Играл не играл, што ви е вас гајле ?

-Ако го биде ке игра прв состав, ако не ке си грее клупа, ке грее кревет дома...и никому ништо.

А ако ве нервира фактот што владата потрошила пари на него...тоа не е ништо во споредба со рекламите кој ги прават, ручеците кој ги имаат и остало. На крај краева подобро тие пари да се потрошат за спортски случки(како овој) а не како што реков погоре.

Случајот со Славковски донесе големи новости во нашиот фудбал, а тоа е да се бориме за секој талент кој сакаат странците да ни го земат, а во минатото тоа го немаше.
А на кој да му е гајле дали ќе игра за нас? На Србите или на Русите?
Ако го биваше ќе играше некаде сега..

Како што рече ти, ако го бива ќе игра, ако не не.
Но проблемот е во неговиот однос кон репрезентацијата и кон Македонија.
Кога по втор пат беше повикан, се согласи дека ќе игра за младата репрезентација, но во последен момент откажа поради повреда. Наредниот ден играше за младинците на Интер...

Треба да се бориме за секој талент, но кога тој вака се однесува не заслужува да го носи дресот на нашата репрезентација.
А за да го сметаме за талент треба прво да се докажи. А тој до сега нема апсолутни ништо покажано. Се што покажа го докажува спротивното.
Беше во Шефилд, не настапи ниту еднаш, беше во Хајдук, го избркаа...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
aco stojkov igra za mladinska reprezentacija? dan si nesto greska?
не не .. бидејки нема ангажман настапил за репрезентацијата бидејки пријателска беше нели ...

Очигледно не можи да ги исполни условите ни за да игра во нашата млада репрезентација..
Ако не се лажам, моментално е слободен играч, без клуб, го избркаа од Хајдук, Интер не го зема назад...
Јас не очекувам ништо од овој.. Од секое дрво не бива свирче.
па да така разбрав дека не настапил поради повреда. мое мислење неспремност.инаку доста е висок и граден синока се шеташе низ струмица
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
не не .. бидејки нема ангажман настапил за репрезентацијата бидејки пријателска беше нели ...


па да така разбрав дека не настапил поради повреда. мое мислење неспремност.инаку доста е висок и граден синока се шеташе низ струмица
А за Интер можеше да настапи по два дена?Види повреда...Море такви бараби не ни требаат, па ако сакаат колку Пеле нека се јаки...Или сега никаде не го сакаат и кај нас дојде?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
А на кој да му е гајле дали ќе игра за нас? На Србите или на Русите?
Ако го биваше ќе играше некаде сега..

Како што рече ти, ако го бива ќе игра, ако не не.
Но проблемот е во неговиот однос кон репрезентацијата и кон Македонија.
Кога по втор пат беше повикан, се согласи дека ќе игра за младата репрезентација, но во последен момент откажа поради повреда. Наредниот ден играше за младинците на Интер...

Треба да се бориме за секој талент, но кога тој вака се однесува не заслужува да го носи дресот на нашата репрезентација.
А за да го сметаме за талент треба прво да се докажи. А тој до сега нема апсолутни ништо покажано. Се што покажа го докажува спротивното.
Беше во Шефилд, не настапи ниту еднаш, беше во Хајдук, го избркаа...
Мооооре, а за Македонија може да играат они кој плаќаат, се со врски, шиткаат утакмици...така ?

Вакви теми не заслужуваат ни еден ред разговор. Не планирам да се замарам веке. Факт е дека луѓето гледаат само да профитираат од репрезентацијата, сакале ние или не.

И ајде кажими заради која причина не би пробувале да аганжираме "македонски" таленти, кој незнам ни јас како во еден момент се во топ5 најталентирани играчи во свет ?!
-Ако одговорот ти е "заради евентуално брукање на националниот дрес", ништо не е тоа.(како случајот со Славковски)
Пример1:
Ако се знае дека во многу поголеми репрезентации од нас се казнуваат играчи од допинг(тоа е уште поголем срам).
Пример2: Со извршување увид на Фифа и Уефа се фатени голем број фудбалски федерации на одредени држави како местат утакмици на својата репрезентација за пари.

Се прашувам каков ке биде твојот стаф ако Славковски се врати во форма, и не однесе на големо натпреварување.

Повторувам, тоа што го прави Славковски е сосема миниатурно за разлика од други работи.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
диме за случајот славковски ке го цитирам марчело липи : италија не е втора опција за никој
 
F

fantomX

Гостин
Ко шо реков порано, ако не се појави пак на повик на Јонуз за дуело со Естонија, нека си се гони. Ама еве го дојде. И да видиме шо че биди.
И нека најди клуб ебаго, ако не игра ич нишо не прај.:toe:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
диме за случајот славковски ке го цитирам марчело липи : италија не е втора опција за никој
:pos::pos:

Баш најде со што да ми реплицираш.

Затоа со вакви мислења секогаш ке си тонеме и никогаш нема да идеме на Светско. А камоли да се качиме во топ40 репрезентации во свет.

Земи пример од Ватерполо. Сите репрезентативци се Срби, и сите чекаа повик од Српска репрезентација, нповикот не го добија. И Македонија им беше втора опција. Сега се кај нас, се пласиравме на светско...и знаеш воопшто кое место го освоивме ?!?!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Мооооре, а за Македонија може да играат они кој плаќаат, се со врски, шиткаат утакмици...така ?

Вакви теми не заслужуваат ни еден ред разговор. Не планирам да се замарам веке. Факт е дека луѓето гледаат само да профитираат од репрезентацијата, сакале ние или не.

И ајде кажими заради која причина не би пробувале да аганжираме "македонски" таленти, кој незнам ни јас како во еден момент се во топ5 најталентирани играчи во свет ?!
-Ако одговорот ти е "заради евентуално брукање на националниот дрес", ништо не е тоа.(како случајот со Славковски)
Пример1:
Ако се знае дека во многу поголеми репрезентации од нас се казнуваат играчи од допинг(тоа е уште поголем срам).
Пример2: Со извршување увид на Фифа и Уефа се фатени голем број фудбалски федерации на одредени држави како местат утакмици на својата репрезентација за пари.

Се прашувам каков ке биде твојот стаф ако Славковски се врати во форма, и не однесе на големо натпреварување.

Повторувам, тоа што го прави Славковски е сосема миниатурно за разлика од други работи.
Јас се согласувам дека мораме да се погрижиме за таквите играчи и да ги ангажираме да заиграат во нашиот национален дрес, но мислам дека ти малку го имаш преценето Славковски.
Да беше некој играч за кој сите би се тепале кај да игра ок, ама овој не можи да фати место во резервите ни во тим како Хајдук.
Те сваќам за допингот и местењето, витина тоа е многу поголем срам за репрезентацијата и играчот но ова е целосно потценувачки за нашата репрезентација.
Па ако му се игра нека игра, ќе му се даде шанса и јас немам ништо против тоа.
Јас имам против начинот на кој не дрибла цело време, начинот на кој се однесува кон нас...
Сигурно се сеќаваш на неговите изјави дека размислува каде да игра, во Македонија или Хрватска, па потоа на "лажирањето" повреда за да не игра за младата репрезентација...
Јас би се радувал да заигра за нас и да покаже дека е голем талент кој може да не однесе и на некое првенство, но од ова досега што го гледам не ми се верува во тоа.
 
F

fantomX

Гостин
Чекич, коректна е изјавата на Липи. Ама за жал, ние не сме Италија (на фудбалски план). Детево има талент, само му треба да се спушти тро на земја и да најди клуб за да игра, а не ко во Интер.
Зато, Палац да си ја удри црпката малку треба а Горанчо тро појако. Ако не биди то, тогаш готови се и двајцата...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Хрватска дефинитивно се бореше до последен момент да заигра за нив. А тоа очигледно го правеа Ние да го смениме мислењето за него...и целосно да го уништат. И во тоа успеаа...ако не игра за нив, ке му заебат кариера.

Ти сфаќаш дека намерно ги даваат тие "изјави" Хрватите ?!

Еден млад талент, сигурно повеке се фокусира на неговата иднина одошно фудбалот кој го игра. Ако е приметен од скаути, сигурно ке гледа каде да ја продолжи кариерата. А тоа заебавање од страна на Швеѓаните, Хрватите и едно време Сбрите и останати...го дотолчија и го однесоа до едно дереџе да не може да направи целосен тренинг.

Ако сега јас одлучувам за неговата кариера би го пратил во Вардар, бар на една година...целосно да закрепне и да осети македонски навивачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom