Горан Славковски?

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.728
Поени од реакции
977
Каква изјава ? Ова нешто ново е изгледа
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Не знам многу за него.Го немам гледано многу-многу ама мислам дека не е нешто невидено иако сепак би било добро кога би прифатил да игра за Македонија...
Друга работа е и што имаме уште многу млади добри напаѓачи и барем на таа позиција сме осигурани за во иднина.Ние од секогаш сме имале проблем со среден ред.
Имаме уште многу таленти низ светов што имаат наше потекло и што може да настапуваат за нас ама мора некој од Ф.Ф.М да ги контактира.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.501
Поени од реакции
58.887
Ќе го испратат ли конечно во некој клуб каде ќе можеме да го следиме редовно? Денес го поврзуваат со трансфер на островот.

Еве линк
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Ова детево Славковски многу некако му удре тоа славата ако може да се каже во глава,некако многу препотентно се понаша...отпрвин мислев имаме одличен напаѓач за во тандем со Пандев ама како што минува времево све појќе се јалови работава...Ептен дека е наше дете иначе не би го рецкале ни 2 посто фала богу:pos2:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ова детево Славковски многу некако му удре тоа славата ако може да се каже во глава,некако многу препотентно се понаша...отпрвин мислев имаме одличен напаѓач за во тандем со Пандев ама како што минува времево све појќе се јалови работава...Ептен дека е наше дете иначе не би го рецкале ни 2 посто фала богу:pos2:
Важно Г`уевски се слика со него :pos2:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Еве сега читам Славковски е позајмен на Мидлзбро!
љинк
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
imam drugar vo svedska koj licno se pznava i ima igrano zaedno so goran vo fk malme se vika igor tasevski toj mi kaza deka goran bil vo dilema dali da nastapi za crveno zoltite bidejki imal dobra ponuda da igra za svedska pa zatoa cekal da vidi kako ke se razviva negovata kariera pa seuste ne mozel da odluci
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе овој славковски многу пати ме изнервира ај кој знае нека пише ќе заигра за нас или само ќе не дупи во гз. Море кој го еб* и да не игра до сега изигравме вака ќе играме и поубаво и без него.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
imam drugar vo svedska koj licno se pznava i ima igrano zaedno so goran vo fk malme se vika igor tasevski toj mi kaza deka goran bil vo dilema dali da nastapi za crveno zoltite bidejki imal dobra ponuda da igra za svedska pa zatoa cekal da vidi kako ke se razviva negovata kariera pa seuste ne mozel da odluci
А бе тоа што он го прави за мене се вика чепатлук,гордост е да играш за Македонија не е работава да чекаш или нечекаш.ИЛИ СИ МАКЕДОНЕЦ ЌЕ ИГРАШ,ИЛИ НЕ СИ И НЕ МУ ЈА МИСЛИ!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
aj kazi mi ti sto moze da napravi toj so makedonija a sto moze da postigne so svetska kako reprezentativec

ako bese tolku dobar svedite ke go imaa zemeno dosega inace slavkovski e dobar prijatel na zlatan ibrahimovk pa mozno e po negova sugestija da stignal vo inter koj pak e masina za unistuvanje talenti dobro e sto otide vo md bro
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
А бе можело неможело,реков ја и стојам зад тоа дека ако се чувствува ко Македонец дечкото треба да си игра за Македонија.Уосталом незнам дали следиш примерот на Кире Лазаров во ракомет.Секоја чест,тој е човек со кој што треба да се гордееме.Одбил светски велесили во ракомет за да игра за Македонија.Е ова е тоа за што ти зборувам,ме разбираш?
:smir:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
da ama kire e roden tuka a goran vo svedska toa ti e golema razlika inace sega vo svetov sekoj si gleda za sebe da mu e dobro a ne na drugite
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
CELTIK напиша:
ako bese tolku dobar svedite ke go imaa zemeno dosega inace slavkovski e dobar prijatel na zlatan ibrahimovk pa mozno e po negova sugestija da stignal vo inter koj pak e masina za unistuvanje talenti dobro e sto otide vo md bro
Славковски од дете навивал за Интер.

Има слика на интернет од неговата соба кога имал 14-15 години... во позадина Македонско знаме + слики од Интер

eве:


п.с. кога Славковски дојде во Интер (на 16 години) Ибра беше во јувентус, па не шпекулирај...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne spekuliram ako bese tolku dobar ke zaigrase kako sto toa e mesi runi idr koi zaigrale na 18 god ibrahimovic ima kontakti sigurno preku svoite menageri so site dobri klubovi a preporaka od takov menager e dobar znak za sekoj klub ne velam deka goran nema da stane dobar igrac za nas toj bi bil fenomenalen
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Славковски од дете навивал за Интер.

Има слика на интернет од неговата соба кога имал 14-15 години... во позадина Македонско знаме + слики од Интер

eве:


п.с. кога Славковски дојде во Интер (на 16 години) Ибра беше во јувентус, па не шпекулирај...
Абе големо чудо за знамето дека е во позадина можеби е на татко му. Ако бил толкав патриот уште од тогаш тој требаше уште на првиот позив да дојде, а не да глуми вируси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom