ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Мислам дека на страната има инфо дека од кога ќе го истрошиш нетот ти се гаси автоматски и после за 1 гига доплаќаш 100 денари, само не знам како се активира тоа за плус 1 гига.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
https://telekabel.com.mk/mobilna/

Se e napisano samo koj da cita ....
otkako ke ti se potrosi internetot imas so namalena brzina 64/64kbps, ako sakas full brzina 1gb=100denari !
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
https://telekabel.com.mk/mobilna/

Se e napisano samo koj da cita ....
otkako ke ti se potrosi internetot imas so namalena brzina 64/64kbps, ako sakas full brzina 1gb=100denari !
Браво.
Нема потреба да ми мудруваш, сум се збунил со тоа што збореа во наплатните центри (башка ете сеа видов и на страната го имало тоа) дека кога одиш надвор од државата ти се гаси автоматски интернетот.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво, дали има некој искуство со овој мобилен оператор? Да не биде исто како вип на почетокот кога не фаќаше сегде
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво, дали има некој искуство со овој мобилен оператор? Да не биде исто како вип на почетокот кога не фаќаше сегде
Почни да ја читаш темата од почеток и колку искуства има. Таму каде шо има мрежата е супер пошто ја користат мрежата на т-мобиле.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Здраво, дали има некој искуство со овој мобилен оператор? Да не биде исто како вип на почетокот кога не фаќаше сегде
Citajte so red.....postavuvate bezvrska prasajna*
Mreza ima sekade kade sto ima mreza od Telekom, bidejki ja koristat nivnata 294/01.
i nee tocno deka vip na pocetok nemase sekade mreza imase bidejki isto i tie koristea mreza na telekom okolku 2god, dodeka ja gradeja sopstvenata!

vprocem ako ne ti odgovara 074, mozes dase isklucis vo sekoj moment, nemas dogovor 24meseci
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали може ЈСП да се плати со Телекабел? И дали функционира паркинг?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Незнам за нивото на кое е подесувањето за виртуелен оператор, ама најчесто има интервенција и кај операторот давател на инфраструктура и на операторот примател...
Претпоставувам дека се е решено бидејќи некако спласна паниката и мрчењето на темата :)

Очекувам, сега во дискусијата да преовладуваат споредби на перформанси и секако идеи/забелешки/насоки од корисници ...
@Bidikov
1. Воведување систем за испраќање СМС за известување за пропуштени повици при исклучен уред и надвор од мрежно покривање.
2. Отстранување на проблемот со Call Hold опцијата.
3. За почеток барем можност во веб страната, да може да се следи вкупниот остварен сообраќај и преглед на фактури.

Засега тоа е тоа и мислам дека ова се клучни работи кои мора да ги воведат и поправат што побрзо.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
@Bidikov
1. Воведување систем за испраќање СМС за известување за пропуштени повици при исклучен уред и надвор од мрежно покривање.
2. Отстранување на проблемот со Call Hold опцијата.
3. За почеток барем можност во веб страната, да може да се следи вкупниот остварен сообраќај и преглед на фактури.

Засега тоа е тоа и мислам дека ова се клучни работи кои мора да ги воведат и поправат што побрзо.
Se slagam so tebe so malo nadopolnuvanje
Na moj telekabel se generiraat fri i moze da se plati so karticka.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
@Bidikov
1. Воведување систем за испраќање СМС за известување за пропуштени повици при исклучен уред и надвор од мрежно покривање.
2. Отстранување на проблемот со Call Hold опцијата.
3. За почеток барем можност во веб страната, да може да се следи вкупниот остварен сообраќај и преглед на фактури.

Засега тоа е тоа и мислам дека ова се клучни работи кои мора да ги воведат и поправат што побрзо.
I jas se soglasuvam toa se tie 3 pocetni barajna*koi treba dase dopolnat zada bide nestoto vo celina ....se razbira deka ponatamu ke ima i dr, raboti no ova e Start bez ova nese moze*
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Воведена е политика на фер користење за мобилниот интернет ЛИНК.
3. Посебни услови за користење на Повластени Услуги
Ќе се смета дека Претплатникот го злоупотребил користењето на Повластените Услуги доколку во текот на 24 часа при користење на услугата – пренос на податоци „мобилен интернет„ остварил вкупно реализиран мобилен интернет сообраќај (вкупно download/upload) кој според проценките на Операторот предизвикува штета согласно точка 2 од посебните услови за користење.
Накратко од документот: немаат прецизирано колку ГБ дневно (по нивна проценка) е лимит, но најважно - ќе биде неограничен сообраќајот но и да не биде злоупотребувано. Најпрво ќе извесуваат по СМС, па ќе блокираат до крајот на месецот, доколку 3 месеци по ред те предупредуваат ти го раскинуваат договорот.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Воведена е политика на фер користење за мобилниот интернет ЛИНК.

Накратко од документот: немаат прецизирано колку ГБ дневно (по нивна проценка) е лимит, но најважно - ќе биде неограничен сообраќајот но и да не биде злоупотребувано. Најпрво ќе извесуваат по СМС, па ќе блокираат до крајот на месецот, доколку 3 месеци по ред те предупредуваат ти го раскинуваат договорот.
Posebna politika za fer koristejne ,,,,??? kolku e toa na 24h 1/2/3 gb .. ???
so ke beseova se misterija**
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Иначе за проверка на интернет стањето моментално ке ви кажат од телекабел 074-747474 . Ја само шо се јавив и ми кажа дадата шо работе дека 7 хпол гига сам потрошил. Така да ке треба малце да штедам :)
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Кога ќе се потрошат 10GB интернет се намалува брзината, а дали се доплаќа за остварениот сообраќај ако си остане намалената брзина без да се активира дополнителен пакет за интернет?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom