Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 септември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
31
на задолжителна се чекаШЕ 10-12месеци нормално сега ќе биде според мене 16-18 месеци нормално се додека не се среди гужвата таму... јас сум 11 месеци на задолжителна уште не се ни блиску до промена со интервју во март 2018 ...
jas bev vo januar 2018 ... taka da 12 meseci pominaa uste sum na zadolzitelna ... :D ke cekame pa sto bide bide ... :D :D :D
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Има ли некој што е со рок до 23.04.2018 од дополнителна на финална промена на статус ?
 

vik

Член од
12 март 2007
Мислења
47
Поени од реакции
86
Decki da i posakame Sreken Valentajn na Jotova i sto pobrzo da pocne da ni gi potpisuva ukazite posto ke docekame penzija za potpis. Denes ja otkazav i tretata ponuda za rab posto ne sum evropeec koga saka neka potpisuva od mene tolku.
 
Член од
24 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
8
zdravo na site kako mozi da gi dobijam prasanjata za intervju??? ili nekoj da gi ima pa da mi gi prati ili nekoj sto vo idnina ke odi pa gi ima ??? bi vi bil blagodaren za bilo kakov odgovor ili bilo kakva pomos(sovet)
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom