Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Uste ova falese sega[DOUBLEPOST=1548192699][/DOUBLEPOST]
Jas sum 7406 I od 14avgust cekam mnogu se odolgovleci
Moze vo isti den da sme bile na intervju 5 broja si posle mene treba vo isti den da ni potpusat.Daj boze da bide pobrzo ..site neka si zemat ima nekoj od 2012,2013 cekaat
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Kako da ja baram,daj tel. broj ako imas.
ako neznaes br tel baraj ja na fb ima profil,mozes da kontaktiras tamu[DOUBLEPOST=1548201571][/DOUBLEPOST]covek da ne znae veke vo koj da veruva mojot posrednik mi vika preku brat nemas gajle ti garantiram ke zemes,slucajno prasav drug posrednik mi vika preku brat ne zakonski e,zakonski e preku predok roden pred 1918
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Bruhnilda или како и да си небитна си Како семафор во ГТА дај најди си живот оти очигледно го немаш дај престани со глупостите и кулирај
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
му пишав порака на петар колев (за проблемот со непотпишувањето на указите) пошто е во политиката ме интересира со ке ми пиши!!??
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
му пишав порака на петар колев (за проблемот со непотпишувањето на указите) пошто е во политиката ме интересира со ке ми пиши!!??
Ке ти пиши да се зачлениш у неговата партија:icon_mrgr:
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
33
Поени од реакции
20
Edno izvestuvanje
Eden drugar cekase potpis dolgo vreme
Na intervju bil februari 2016 i nekoj mu rekol pojdi vidi si bg so e rabotata
Otisol tamu i ukazot mu potpisal
Ostana nekoj den tamu da zakazi ne znam so kako i se vrati so pasosot
A na statisot mu stoelo se ceka potpis
Nz kako e ova mozno
 
Член од
29 август 2016
Мислења
15
Поени од реакции
4
Edno izvestuvanje
Eden drugar cekase potpis dolgo vreme
Na intervju bil februari 2016 i nekoj mu rekol pojdi vidi si bg so e rabotata
Otisol tamu i ukazot mu potpisal
Ostana nekoj den tamu da zakazi ne znam so kako i se vrati so pasosot
A na statisot mu stoelo se ceka potpis
Nz kako e ova mozno
Seriozno e ova so go pisis? Zosto i jas bev februari 2016
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Uste ova falese sega[DOUBLEPOST=1548192699][/DOUBLEPOST]
...Daj boze da bide pobrzo ..site neka si zemat ima nekoj od 2012,2013 cekaat
se cekat tie izmeni da bidet od oktomvri 2014 i mnogu me iznenadija predlozite za menvenje na zak za bg grazdanstvo i-a da ne praime muabet oti od lani fevruari do sega cela 1 godina gi pripremala nekoja specijalna grupa od mp.... cudni, nelogicni predlozi do neboto....

nasproti to od partnerot objaveneoto od vcera oti oni barat....
  • Законодателни промени за улеснјаване на получаването на б'лгарско гражданство и с'здаване на „Карта б'лгарин“, с којато да се урежда правото на пребиваване и труд в Б'лгарија на с'народниците ни от диаспората;
  • Б'лгарски паспорти за всеки б'лгарин по етнически произход без чакане, бумаштина и корупционни схеми;
  • Програма за подпомагане на завр'штането на наши с'народници от чужбина, като нај-силна демографска мјарка;
i eve denes vo intervju pak velit.....
"Ние искаме нјаколко много важни нешта - .....разрешаване на проблемите на б'лгарите в чужбина и облекчаването на процедурите за получаване на б'лгарско гражданство, ....., доп'лни оште представителјат на ВМРО.

po se ce bidet oti ce se dogovaret sega, nie volku : nie tolku i ako ne se dogovoret so evropskite ce imet novi izbori i taka.... ako ne sega ce bidet so slednite izbori pa ako pobedet pak zaedno otnovo od oktomvri... https://novini.bg/bylgariya/politika/520595
"Ние искаме да вкараме гориво в системата, отново Обединените патриоти да работјат и да б'дат решавашт фактор в управлението на страната".
....i taka nataka i taka nataka.... ocigledno e edno, ne sakat da go reset ova prasanje.
 
Последно уредено:
Член од
18 октомври 2017
Мислења
33
Поени од реакции
20
Seriozno e ova so go pisis? Zosto i jas bev februari 2016
Da taka mi rece
Toj ednash go odbija
Imaa poddaeno toj tatko mu i brat mu
Odnosno i nego i brat mu gi odbile
Pa sega imal poddaeno preku tatko mu
Zs na tatko mu prviot pat mu odobrile
A prviot pat imale site trojca preku dedo im
Tatko na tatko im
Znaci niv preku dedo gi odbile a tatko im preku tatko zel
A za brat mu nz dali poddal pak ili ne
Taka mi kaza
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom