Најекономично греење и ладење

Член од
4 мај 2007
Мислења
230
Поени од реакции
186
Член од
4 мај 2007
Мислења
230
Поени од реакции
186
Valjda ima nekoj efekt ama ja ne bi se potpral na ova za klasicna izolacija. Jedino negde kaj sto nemoze da se izvede, pa da se ide so ova
 
F

Flatter

Гостин
Kamena volna 10cm kolku e cenata ? I kaj mene kaj trepezarijata taj del treba isolacija na platono posto e prodolzuvano stanot i komsijata nad mene taj del im e terasa.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
20цм, а пожелно 30цм ако се има можност и финансии.
30 см да не ми слези на гости во децкава на кафе :) .. оти гледам на странава 30кг за 5см или ова муе за цел топук ко ќе ја постелиш изгледа губи волумен?
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Тоа да не е за кубик тежина?
Стварно незнам. не се разбирам со градежни работи, еве пополека учиме за клими која е поубава, да ме прашате за Network Admin / System Admin се ви кажам
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Кога сме кај изолацииве, колку да ставам Камена волна над таванов или нешто друго ... колку м2 цена ? ... нејчам да купам клима без уба изолација горна другото сее ок врата,прозори,под
Za 40m2 plafon so 10cm tervol so folija i gips karton zavrsno me cinese okolu 500 evra. Pod zavrsno mislam materijali i rabotana raka. Od postavuvanje knauf profili za gips ploci, do abrip i varosuvanje.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Тоа под услов да правиш испод плафон или испод плоча.

Ако можеш над плоча е многу поефтино и полесно. Или над веќе нареден гипс картон само да редиш.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Momci a za vnatre vo stan na plafono kolku e dobro da stavam primer 10cm stiropor namesto kamena volna ?
Камената волна е попостојана, и после 10 години ќе знаеш дека имаш изолација, што кај стиропорот не си сигурен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom