Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Шо е со сликата од погоре бе...
Кај ќе го продадеме Велбек за 20 милиони бе ?!
Па и Ремзи за 40 милиони ќе сме го продаделе, да у некој паралелен универзум ебаго...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Види го напишал цел реферат кај што го потврдува тоа што му го кажувавме, дека покрај Кроенке голема вина за моменталнава ситуација имаат Газидис и Венгер.:bravobe:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Требаше да заебам уште од старт.
А и што викаш дека го потврдувам тоа што го кажувате,уште толку потврдуваш тоа што го велам во постот за тебе и таквите ко тебе.:)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Требаше да заебам уште од старт.
А и што викаш дека го потврдувам тоа што го кажувате,уште толку потврдуваш тоа што го велам во постот за тебе и таквите ко тебе.:)
какви се тие ко мене?


класика дискусија со Факе, мора он да биде во право, да користи сарказам, суптилно да омаловажува соговорник, а на крај да потенцира во неговиот последен пост дека објаснил нешто во предходниот пост.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
какви се тие ко мене?


класика дискусија со Факе, мора он да биде во право, да користи сарказам, суптилно да омаловажува соговорник, а на крај да потенцира во неговиот последен пост дека објаснил нешто во предходниот пост.
Извини ако се навреди,не ми беше тоа намерата.
Воопшто не беше исто тоа што го напишавме во последните постови,а ти сепак сфати така.
Но сепак мое мислење е дека за одредени работи во врска со Арсенал во најмала рака размислуваш ограничено.Пак не ми е намерата да те навредам,тоа е моето мислење. :)
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
339
Поени од реакции
268
Шо е со сликата од погоре бе...
Кај ќе го продадеме Велбек за 20 милиони бе ?!
Па и Ремзи за 40 милиони ќе сме го продаделе, да у некој паралелен универзум ебаго...


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Како тоа Велбек не вредел 20 м пред година ипол Евертон мислам дека понуди и повеќе од 20м ама тогаш Венгер не сакаше да го продаде исто и Рамзи тој преоден рок можеше да се продааде за повеќе од 40м . Реално тогаш требаше да се продадат и Санчез и Озил штом не продолжија договорите а не да сотават да го уценуваат клубот за на крај едниот да замина за трампа со веќе потрошен играч а др да му се даде ненормално висока плата што не верувам дека некаде во Европа ќе ја добиеше.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како тоа Велбек не вредел 20 м пред година ипол Евертон мислам дека понуди и повеќе од 20м ама тогаш Венгер не сакаше да го продаде исто и Рамзи тој преоден рок можеше да се продааде за повеќе од 40м . Реално тогаш требаше да се продадат и Санчез и Озил штом не продолжија договорите а не да сотават да го уценуваат клубот за на крај едниот да замина за трампа со веќе потрошен играч а др да му се даде ненормално висока плата што не верувам дека некаде во Европа ќе ја добиеше.
На тој шо ќе понуди 20 милиони за Велбек и 40 за Ремзи, Арсенал ќе им каже „дечки дај не се глупирајте, еве ви ги за по 5 милиони, не се трошете“.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Она кога ќе потрошиш повеќе време на читање на коментарите отколку на видеото.
Да не го видев постот кур што ќе прочитав некој коментар.
:pos:
Screenshot_20190112-021408_YouTube.jpg Screenshot_20190112-021416_YouTube.jpg
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862




Добро е што Белерин се враќа, барем на клупа е. Не знам зошто не стартува со Тореира, иако он имаше лош период така да донекаде оправдано.

А тоа што Озил пак го нема никаде, веќе не е ни за коментирање.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Не ме чуди Озил да има бонус во договорот за стартување натпревар (пример 10 меча како стартер и да земе 1 милион бонус). Единствено ова ми е логиката за неговото (не)играње. Друга опција е можен трансфер, но се сомневам дека ќе се најде тим што ќе понуди висока плата.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што и да е, не е нормално најплатениот играч да го нема во тимот, за тим што се жали дека нема пари преголем луксуз е тоа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Колашинац ни е најкреативниот и најопасниот играч во напад, за жал. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom