ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
3 јануари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дали јавна администрација е доволно учење само од презентациите, тоа се паѓа или сепак треба и од книгата?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
По пауза од 2 години решив повторно да се вратам на правен. Дали има некој што е моментално на правни студии ми треба мал вовед околу предметите и да ми каже по кој предмет има прашања, да ми пише. Имам неколку предмети положени од 1 и 2 семестар и сега сакам да продолжам.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки може некој да сподели искуство за испитот Вовед во право на ЕУ(какви прашања се паѓаат, по колку прашања се паѓаат, на кои теми да обрнам внимание и сл.) Фала многу.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ај некој што полагал граѓанско у скоро време нека каже што прашања прашуваат највише и дали прашуваат од таа новата книга што ја издале сеа
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Ај некој што полагал граѓанско у скоро време нека каже што прашања прашуваат највише и дали прашуваат од таа новата книга што ја издале сеа
Полагав граѓанско во јунска сесија и буквално не седна 10 студенти колку што бевме пријавени пред сесија и не прашуваше од 3те книги се што е можно да се праша. Подобро земи научи убаво се, дека во детали прашуваат.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Полагав граѓанско во јунска сесија и буквално не седна 10 студенти колку што бевме пријавени пред сесија и не прашуваше од 3те книги се што е можно да се праша. Подобро земи научи убаво се, дека во детали прашуваат.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Кои 3 книги , мислиш на практикумот како трета , ај пиши ми некој прашања што ти текнува дека те праша
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Кои 3 книги , мислиш на практикумот како трета , ај пиши ми некој прашања што ти текнува дека те праша
Има една книга и две монографии издадени, од практикумот не се учеше ништо за општиот дел. Ме праша за губење на деловна сопственост, жалба, залог и уште едно не ми текнува како беше. Се надевавам ти помогнав.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
Дали знае некој каде се наоѓа кабинетот на Калајџиев ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дали знае некој каде се наоѓа кабинетот на Калајџиев ?
Коа ќе влезеш од главниот влез ќе го фатиш ходничето што е од кај компјутерски центар, баш на крај од ходничето последниот кабинет мислам беше неговиот.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Ме интересира за право на еу дали моѓе да се помине ако учиме по прашањата од либро? И дали по мјп има некои прашања кои се паѓаат на испит и дали ги има во либро?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom