ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Дечки сакам да прашам во периодот од 24 до 28 декември предавања ќе имаме или таа недела ќе се полага?
Би требало да се има предавања тогаш дека е 5та недела.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Dali moze da mi kazete kako e na ispit obligaciono pravo ,filozofija na pravo I finansovo? Dali e tesko
 
Член од
19 април 2017
Мислења
6
Поени од реакции
6
Дечки современи наследно правни системи како е испитот? тешко лесно на што највише внимание да обрнеме? фала однапредд
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Девојки и дечки, како одеше процедурата за уверение и диплома?
Завршив 4та и сега како одеше понатаму?
Потребно ќе беше да се напише молба, да се земе потврда од библиотека дека не должам книги и да уплатам некоја солена сума од близу 5 бона? Да не имаше уште нешто?
За колку време би било готово уверението, а за колку време ќе биде готова дипломата?
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Девојки и дечки, како одеше процедурата за уверение и диплома?
Завршив 4та и сега како одеше понатаму?
Потребно ќе беше да се напише молба, да се земе потврда од библиотека дека не должам книги и да уплатам некоја солена сума од близу 5 бона? Да не имаше уште нешто?
За колку време би било готово уверението, а за колку време ќе биде готова дипломата?
Тоа е тоа, молба, потврда дека не должиш книги од библиотека и уплата од 5000. Инаку за уверение јас чекам веќе месец дена, а имаат и по 2-3 чекано, така шо ти треба многу среќа За диплома да не зборуеме Инаку, сите пријави треба да ти се доле во студентски и тоа е тоа.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Тоа е тоа, молба, потврда дека не должиш книги од библиотека и уплата од 5000. Инаку за уверение јас чекам веќе месец дена, а имаат и по 2-3 чекано, така шо ти треба многу среќа За диплома да не зборуеме Инаку, сите пријави треба да ти се доле во студентски и тоа е тоа.
Фала на одговорот. ^_^
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Да прашам дали нашиов факс има правила во однос на презапишување на предмет? Или можам во било кој семестар да го презапишам, без разлика на тоа од кој семестар ми бил предметот :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Да прашам дали нашиов факс има правила во однос на презапишување на предмет? Или можам во било кој семестар да го презапишам, без разлика на тоа од кој семестар ми бил предметот :)
Јас презапишав 2 предмета од втора пред почетокот на трета година.Само уплати пари пред полагање колоквиуми и испити ми рекоа од Студентски.Парите им се најбитни. :icon_lol::pos:
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Јас презапишав 2 предмета од втора пред почетокот на трета година.Само уплати пари пред полагање колоквиуми и испити ми рекоа од Студентски.Парите им се најбитни. :icon_lol::pos:
хахаха класика океј тогаш ќе си уплатам пред почеток на јунска сесија и се надева дека нема да ми направат проблем :D:D
 
Член од
3 јануари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
Јавна администрација ми дадоа неко 50 прашања од претходните сесии истове ќе ги врти или други? Стварно не знам што др. би дал овие се опфаќаат ама ...
Help !!
Од 12 до 23 казнена он баш мораше на 12 да стави значи кое ѓубре е не можам.
Дали сеуште ги имаш прашањата? И доколку да, дали може да ми ги пратиш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom