Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ама тие плацеви што ти дава 4-5 пати поскапи се ОРИГИНАЛНИ ОЕМ делови за разлика од Макдел тие се кинезарија затоа се ефтини,а мене баш ми треба тие ОЕМ оригинални делови со сериски број на нив


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Ти си знаеш зошто ти треба, али на пластиките што ги зедов немаше ни на фабричните бројки ни на тие купените (Made in Argentina) беа, стаклата на ретровизор си беа со грејач и не гледам разлика од претходно. За некои работи ајде да бараш фабрично, ама некои работи едноставно може да се искористи и копија.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Знае ли некој вебасто како функционира или некој експерт кој вистински ги разбира и евентуално поправа истите?
Што кола имаш? Опел Астра ли? Помини нека го видат во Webasto кај нас. Пази само дрпачи се. Ако бараат многу не го оставај. До 500 ден. дај им. Ако се работи за А6ка или е класа може да ти бараат и повеќе. Во секој случај јас за Webasto имам многу добро искуство во Врање. Не е далеку, а србинот ги разбира супер. Плус реален е со цените и нема да те превари, како нашиве.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Што кола имаш? Опел Астра ли? Помини нека го видат во Webasto кај нас. Пази само дрпачи се. Ако бараат многу не го оставај. До 500 ден. дај им. Ако се работи за А6ка или е класа може да ти бараат и повеќе. Во секој случај јас за Webasto имам многу добро искуство во Врање. Не е далеку, а србинот ги разбира супер. Плус реален е со цените и нема да те превари, како нашиве.
Туран другар.Овие 1.9 vw мотори со 105 коњски сили имам читано на немачки форум дека споро загреваат,па затоа голем процент се опремени со webasto. A каде се наоѓа тој сервис?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Туран другар.Овие 1.9 vw мотори со 105 коњски сили имам читано на немачки форум дека споро загреваат,па затоа голем процент се опремени со webasto. A каде се наоѓа тој сервис?
https://www.google.com/search?client=safari&channel=ipad_bm&source=hp&ei=pfQYXKqCL47MrgSOj5qABg&q=вебасто&oq=вебасто&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.3..0l3j0i30l2.1603.3469..4214...1.0..0.144.886.0j7......0....1.......5..46j35i39.bHRdGn6gHGo#fid=0x135415ef181e439f:0x747a4addfc077a73&fpstate=luuv&imagekey=!1e2!2s-hHuGt4aHftyVaJ2sxx7NA&istate=lrl:iv&rlimm=8393103172834916979&viewerState=im
Кај средно училиште медицинско спроти во уличката има продавница метро до него


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
87
Поени од реакции
23
Здраво,
ми треба мислење за рено клио 1.2 бензин 2003 година. Квалитет, дали е скапо одржувањето, искуство на тие што имале или сеуште имаат итн...
Ви благодарам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Менување на филтри за полен, ова, она, кажете некој мајстор во околината од Центар накај Ѓорче, таа половина на градот?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Менување на филтри за полен, ова, она, кажете некој мајстор во околината од Центар накај Ѓорче, таа половина на градот?
Карши матичното имаш многу добар мајстор,екстремно брз и ефтин.Одма спроти влезот има лимена гаража ако сакаш ке ти пишам број у приватни
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Карши матичното имаш многу добар мајстор,екстремно брз и ефтин.Одма спроти влезот има лимена гаража ако сакаш ке ти пишам број у приватни
Може, топ, ќе му ја оставам утре, таман во понеделник тргам на пат, ќе ја скоцка на раат уште нешто ако е за менување
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Менување на филтри за полен, ова, она, кажете некој мајстор во околината од Центар накај Ѓорче, таа половина на градот?
За полен на некои коли може и сама да го смениш, кај мене е во фиока пред совозачко место (долу под маската), за 1 минута го менувам јас :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Може, топ, ќе му ја оставам утре, таман во понеделник тргам на пат, ќе ја скоцка на раат уште нешто ако е за менување
Речи му да ја прегледа ако сакаш,ама ништо да не чепка пред да одиш на пат.Не се пипка кола пред да тргнеш на пат.Добро е да се прегледа да не има нешто ептен на крај ама без потреба никако чепкање ;)
075 260 820 не ми текнува како се викаше.Јави му се претходно да не е зафатен случајно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Речи му да ја прегледа ако сакаш,ама ништо да не чепка пред да одиш на пат.Не се пипка кола пред да тргнеш на пат.Добро е да се прегледа да не има нешто ептен на крај ама без потреба никако чепкање ;)
075 260 820 не ми текнува како се викаше.Јави му се претходно да не е зафатен случајно
Прав си, ќе го договорам после среда тогаш :)[DOUBLEPOST=1545328694][/DOUBLEPOST]
За полен на некои коли може и сама да го смениш, кај мене е во фиока пред совозачко место (долу под маската), за 1 минута го менувам јас :)
Ќе видам кај е прво, ако не е нешто сложено ќе менувам и јас понатака ама да не се правам експерт :D
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Кабинскиот филтер се менува за 5 минути , немаш потреба кај мајстор да плаќаш пари. Што кола имаш?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Прав си, ќе го договорам после среда тогаш :)[DOUBLEPOST=1545328694][/DOUBLEPOST]
Ќе видам кај е прво, ако не е нешто сложено ќе менувам и јас понатака ама да не се правам експерт :D
Треба да е на голфот филтерот за полен кај брисачите од кај совозач има пластика на два штрафа треба да се извади и толку
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Прав си, ќе го договорам после среда тогаш :)[DOUBLEPOST=1545328694][/DOUBLEPOST]
Ќе видам кај е прво, ако не е нешто сложено ќе менувам и јас понатака ама да не се правам експерт :D
Ако е Golf 4 еве ти туторијал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom