Најекономично греење и ладење

Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Ovoj model nema vrska so sensira

Ova e teska bljuvotina od Daikin i se prodava izgleda samo tuka, mozno e da e sklopena kaj komsiite si koi jako sorabotuva, tie pravat takvi mrsnotii sto bi rekle bugarite. A mozno e i da e lazna etiketa nalepena na kojznae sto vnatre. Daj proverete kaj oficijalnite uvoznici dali ima vakvo nesto, cisto sumnjam, a kamoli pa eurovent da ima.
Cekaj be rucna malce odma bljuvotins odma dubara. Vaka od telefon slabo mozam da istrazam ama i za FTX-GV serijata imase takvi nekoi razlicni oznaki pa po specifikacii pak za skroz isti kapaciteti se rabotese. Mozda ke se pokaze solidno za parite a toa e najvazno!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Cekaj be rucna malce odma bljuvotins odma dubara. Vaka od telefon slabo mozam da istrazam ama i za FTX-GV serijata imase takvi nekoi razlicni oznaki pa po specifikacii pak za skroz isti kapaciteti se rabotese. Mozda ke se pokaze solidno za parite a toa e najvazno!
Kuti si tezgere i tvojata ke izleze na kraj:):):)
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
218
Поени од реакции
370
Cekaj be rucna malce odma bljuvotins odma dubara. Vaka od telefon slabo mozam da istrazam ama i za FTX-GV serijata imase takvi nekoi razlicni oznaki pa po specifikacii pak za skroz isti kapaciteti se rabotese. Mozda ke se pokaze solidno za parite a toa e najvazno!

А имав некое претчуство дека ќе се закрши нешто :-D DSC_1454.JPG DSC_1455.JPG
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Oficijalen uvoznik na Daikin ICS group
https://www.icsgroup.mk/каталог-на-производи-продавница/?prebaraj=1&paged=1
najdi go ovoj model
najdi barem nekade da se prodava
mislam deka od korisen forumot premina vo prevarantski
Ovaa DAIKIN FTXF50A kolku sto sum informiran e naslednik na GV serijata sto se pravese do pred nekoja godina. SENSIRA e od 2017 so oznaka FTXF_A.
I da ima eurovent kon izleze nekade 5-6ti mesec godinava. I spored eurovent e sosema dobra kllima za tie pari. Na -15 dava 4.2kw izlezna toplinska mok. Ne deka jas ja imam eve neka kazat i drugite koi poveke znaat od mene, sepak jas sum samo dva meseci na klima, i 6 meseci pred toa birav soodveten model.
P.S: Zasega gream 70-tina m2.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
6 јуни 2017
Мислења
110
Поени од реакции
203
Ovaa DAIKIN FTXF50A kolku sto sum informiran e naslednik na GV serijata sto se pravese do pred nekoja godina. SENSIRA e od 2017 so oznaka FTXF_A.
I da ima eurovent kon izleze nekade 5-6ti mesec godinava. I spored eurovent e sosema dobra kllima za tie pari. Na -15 dava 4.2kw izlezna toplinska mok. Ne deka jas ja imam eve neka kazat i drugite koi poveke znaat od mene, sepak jas sum samo dva meseci na klima, i 6 meseci pred toa birav soodveten model.
P.S: Zasega gream 70-tina m2.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Eurovent


Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Oficijalen uvoznik na Daikin ICS group
https://www.icsgroup.mk/каталог-на-производи-продавница/?prebaraj=1&paged=1
najdi go ovoj model
najdi barem nekade da se prodava
mislam deka od korisen forumot premina vo prevarantski
Guglaj
FTXF50A2V1B / RXF50B2V1B
i gledaj rezultatite ke vidis deka se prodava i vo gr i vo finska i vo svajcarska i segde. Modelov ocigledno zema zamav so prodazba u mk pa odma mu se “nameraci” so tvoite fingerajki...
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Konechno najdov shto mi pravi problem vo spalnata. Golem problem imam so gubitok a toplina i ne znam kako ke uspeam da go resham. Ke viknam nekoj zidar pa ke vidam ideja. Jas ne znam koj mu ja proektiral kukjava na tatko mi i chiva ideja bilo da se naoravi spalnata onaka kako shto e napravena. Dali nekoj od niv razmisluval deka ovaa kukja ke se gree ili neoismeni bile site. Tatko mi nekogash e prepameten za negovo dobro, ama nego najmalce mozam da go obvinam bidejki znam iz shto pomina koga se gradeshe spratov. Toj zidot na koj shto mi e zakachena vnatredhnata edinica e nefasadiran od ednata strana, ne samo shto e nefasadiran nego ne znam kako go ostavile celiot neramen, so iskrsheni cigli, otvori na site strani od nadvoreshna strana. Mu staviv pred 2 meseci 20 cm kamena volna, ama ku*ac, toa samo pomogna da ne se lazi senzorot od klimata, inache seushte probiva laden vozduh direktno vo zidot i duri od ovie puknatinite po kraevive kade shto se spojuva zidot so knaufot se isekja struenje. Go staviv termometarot tuka, 17 stepeni mi pokaza, ke odeshe ushte nadolu ama se iznervirav i se trgnav deka mi doagashe da zemam se da iskrsham od nervoza. Ke ja pominam zimava vaka, ama na prolet ke zemam topukot i se ke iskrsham i nov zid ke sozidam. Mnogu sum nervozen. Ne od neshto drugo, nego od debilite na koi shto im teknali vakvo neshto da napravat. Masta mi izleze so ovoj zid.
IMG_20181212_232852.jpg IMG_20181212_232830.jpg
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.933
Поени од реакции
8.096
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Eve slika od dvete nalepnici od nadvoresna i od vnatresna


Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Togash za da nema zabuni treba firmite da ja popravat greskata bidejki oznakata na nadvoresnata edinica e rxf50a koja pisuva deka e modelot sensira. Me buni kako ednava e 46kg, a drugava 47kg. Izgleda ne e totalno ist model. Nesto so ke kupish treba istoto da go dobijash a ne so druga oznaka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom