Што мислите за вашата тежина?

Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Висина 167
тежина 58

Бев 55 ама се здебелив тро и сеа за некое време ќе стигнам пак до 55 :) Таман ми е 55...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Висина 167
тежина 58

Бев 55 ама се здебелив тро и сеа за некое време ќе стигнам пак до 55 :) Таман ми е 55...
Многу ти се... намали до кај 40 :kesa: (или намали со гледање на Fassion TV)
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
175
70
Треба да клам бар 6 ....

а за ова -
Висина 167
тежина 58

Бев 55 ама се здебелив тро и сеа за некое време ќе стигнам пак до 55 :) Таман ми е 55...
( Сарказам он )
многу ти се ... мораш одма да ослабиш 15 - 20 кила ... како иначе ке ти се бројат сите коски .
мислам гледај ФТВ и ке видиш дека шо послабо то по секси . Анорексичните се најаки .
( Сарказам оф )
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
175
70
Треба да клам бар 6 ....

а за ова -
( Сарказам он )
многу ти се ... мораш одма да ослабиш 15 - 20 кила ... како иначе ке ти се бројат сите коски .
мислам гледај ФТВ и ке видиш дека шо послабо то по секси . Анорексичните се најаки .
( Сарказам оф )
Е амн. Не реков толку. А и остај то да ме видиш, не сум ни блиску до анорексична :) Така јас си се осеќам понеубо и сакам бар тро.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Pred nekoja godina ko se pishaf .. 164 cm i 40 kg .. bef taman :S Sega sum 164 cm i 42 kg i mi smetat tie 2 kg ! Sakam da slabam :)
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Pred nekoja godina ko se pishaf .. 164 cm i 40 kg .. bef taman :S Sega sum 164 cm i 42 kg i mi smetat tie 2 kg ! Sakam da slabam :)

(Сарказам он)

Има институции во државава наша шо лечат такви работи ... Замислиси во модерно време то и за болест го сметат .
(Сарказам оф)

Дајте бе девојки клајте по некое кило ... да има бар шо ние несреќните мажи да видиме и фатиме .
 
А

Ајсшутер

Гостин
Вишок имам 2-3 кила што се собрале зимово ама ќе ги нема само да завршиме со школово :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Pred nekoja godina ko se pishaf .. 164 cm i 40 kg .. bef taman :S Sega sum 164 cm i 42 kg i mi smetat tie 2 kg ! Sakam da slabam :)
http://www.angelfire.com/folk/laska/zabava/tezina.htm

Според ова ти си анорексична и ти фалат 13 килограми за нормална тежина. :uvo:

Ти се преслаба, јади не слабеј алоооо. Откако ќе се здебелиш и нема да ти се бројат сите коски не паничи, тоа е нормално :icon_lol:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
За мојата висина нормална.
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
visoka sum 175cm, a teska 67kg, a bi trbalo da tezam 64.6kg...znaci imam visok okolu 3kg. :toe: ama super mi e , nekako ic ne mi precat tie 3 kg:pipi:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
(Сарказам он)

Има институции во државава наша шо лечат такви работи ... Замислиси во модерно време то и за болест го сметат .
(Сарказам оф)

Дајте бе девојки клајте по некое кило ... да има бар шо ние несреќните мажи да видиме и фатиме .

Ne se glea na mene deka samo tolku malku kila imam .. zatoa podobro da ne kazhuvash gluposti primer bolesti ova ona .. Ne rekof deka sakam da slabam slabam kuznae kolku .. 2 kg rekof.. i znam sho e bolest .. a izvini ako te nerviram so toa ama nemam bolest

http://www.angelfire.com/folk/laska/zabava/tezina.htm

Според ова ти си анорексична и ти фалат 13 килограми за нормална тежина. :uvo:

Ти се преслаба, јади не слабеј алоооо. Откако ќе се здебелиш и нема да ти се бројат сите коски не паничи, тоа е нормално :icon_lol:
Ne mi se broeshe koski togash .. ne se brojat ni sega :) ne sum anoreksichna .. nema za sho da se sekirash :) a toa sho jadam .. si jadam .. samo sho ne se debelam bash..
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Имам 55 кила а висока 170:)
Колку и да јадам не се дебелам многу
 
S

SwEeT_LoLiPoP

Гостин
леле кажувајте 10 кила како да качам за брзо време ? аман веќе.. јадам како свиња и се е џабе.. 159cm сум, барем 10 килца да стаам доста ми се. а сеа со 40 и кусур... на човек не личам луѓе :icon_roll
 

Kajgana Shop

На врв Bottom