Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
27 февруари 2017
Мислења
650
Поени од реакции
1.083
Evo jedan primjer kako nasi nadrihakeri dolaze do listi...stara fora ali ...npr ,imamo stalker
http://51.15.128.115:88/stalker_portal/server/adm/login
pokusa neko uci sa admin:1 i nece,i skenira godinu sa combo admin:itd 100000 imena i ne ide da udje u stalker.E sad nadrihaker zalijepi
http://51.15.128.115:88/stalker_portal/server/tools/m3u.php
i eto ga LISTAAAAAAAA
I tako zalijepi /login.php na neki port i izvuce file gdje pisu user i pass ,tako zalijepe komandu na neki server izvuku usere ,i glume face .Nasi hakeri pojma nemaju kao ni mi svi,samo sto neko dobije sta ce zalijepit na koji server i glumi mi hakera i skupljaju lajkove ,FUJJJJ
 
Член од
8 април 2017
Мислења
1.842
Поени од реакции
3.093
Oni su ti fuj. A sta si ti? Ajde reci sta si? Zbog svoje tastine pomazes vlasnicima panela a zajebes sve kolege forumaše oko sebe. To si upravo napravio . Ajd reci sam sta si???
Jest da je ovo zastarilo i da više nepali na 95 posto stalkera ali sta si ti? Kome ti pomazes ???? Ti ne pripadas ovdje jer radiš na stetu svih na forumu. (osim vlasnika panela)
;););)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
650
Поени од реакции
1.083
Ja radim na stetu foruma,a sta vi radite?Ne mislim konkretno na tebe,ali mislim konkretno na KRALJA i slicne,koji posalju listu na pp i obavezno se ponizeni clan zahvaliti javno kako je dobio listu od kralja.Ja ne odmazem nikom,nego pokusavam da bude isti i KRALJ i onaj clan koji se tek uclani.Hakeri se bave stvarima velikim,a naci listu sa komandom koju ti neko dadne,i uz to trazis da te velicaju oni koji tu komandu neznaju,je zalosno.Sta je to lista?Jel vrijedno,pa da me neko velica ako ja zalijepim /stalker_portal/server/tools/m3u.php .Uskoro ce svi biti kraljevi ,svi koje zanima kako skinuti listu,pa ce se kraljevstvo rapasti svima ,pa ce se tek onda prepoznati ko je znalac a ko je dobio na tanjiru
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
372
Поени од реакции
278
bobanku nekada si mi dao taj scener ,trazim aria 2 skener i nikako ga nači , imao ga jednom a kad mi crko komp otislo sve , ima li ko taj scener da mi salje
 
Член од
26 мај 2018
Мислења
208
Поени од реакции
162
Ja radim na stetu foruma,a sta vi radite?Ne mislim konkretno na tebe,ali mislim konkretno na KRALJA i slicne,koji posalju listu na pp i obavezno se ponizeni clan zahvaliti javno kako je dobio listu od kralja.Ja ne odmazem nikom,nego pokusavam da bude isti i KRALJ i onaj clan koji se tek uclani.Hakeri se bave stvarima velikim,a naci listu sa komandom koju ti neko dadne,i uz to trazis da te velicaju oni koji tu komandu neznaju,je zalosno.Sta je to lista?Jel vrijedno,pa da me neko velica ako ja zalijepim /stalker_portal/server/tools/m3u.php .Uskoro ce svi biti kraljevi ,svi koje zanima kako skinuti listu,pa ce se kraljevstvo rapasti svima ,pa ce se tek onda prepoznati ko je znalac a ko je dobio na tanjiru
Samo izede gomna ovaka javno i na zdravje neka ti e ,ova ce se zakrpi i sto si napravil nisto,na kogo mu pomogna nikomu.Onoj sto se razbira u ovaa materija pak ce najde nacin ,sega gi razbiram ludjeto sto ne davat i ne delat nisto.Ce dojde alatkata u pogresni race i tolku.
Imas orden :kajgana: Kajgandjija na godinata plus ce dobies dve jajca na oko.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
650
Поени од реакции
1.083
Samo izede gomna ovaka javno i na zdravje neka ti e ,ova ce se zakrpi i sto si napravil nisto,na kogo mu pomogna nikomu.Onoj sto se razbira u ovaa materija pak ce najde nacin ,sega gi razbiram ludjeto sto ne davat i ne delat nisto.Ce dojde alatkata u pogresni race i tolku.
Imas orden :kajgana: Kajgandjija na godinata plus ce dobies dve jajca na oko.
ne vrijedjaj
 
Член од
11 април 2018
Мислења
205
Поени од реакции
60
поздрав

кажете нешто повеќе за искуствата од иптв,кои регуларни платени листи ги користите,кои канали ги има,цена на услугата,потребна брзина за добар прием на каналите и сл

малку е досадно што оваа дискусија тука се сведе само на поставување на листи кои денес ги има утре ги нема

напишете нешто корисно што ќе му помогни на секој почетник кој сака да користи иптв, за секој од нас кој не сакаат да се ограничени само на мак кабелски и иптв оператори и сакаат за истите услови да добијат многу повеќе квалитетни канали
 

Kajgana Shop

На врв Bottom