Фан Клуб: Шкендија

B

Beck's

Гостин
Да не упаѓам со оф-топици, ама иста состојба беше и на дербито меѓу Партизан и црвена звезда, само што топката беше во воздух, а не на земјата. И оваа ситуација може да ја реши само гол-технологијата како во Премиерлигата (И уште во некои лиги, ако ја има не сум ја сретнал до сега бидејќи не пратам други лиги баш), но како и во секоја балканска држава прво треба да се средат нивите наречени стадиони, па потоа да се воведуваат најмодерни технологии, инаку вака може со години да вадиме докази дали или не е гол...
Reakcijata na golmanot bese kako topkata da bese vo obratna situacija t.e od drugata strana na linijata. Mu precelo sto sudel Albanec, znaci po negovo Albanec ne moze da sudi ama Makedonci da. Albancite treba da se bavat so druga profesija., nikako sudii posto avtomatski se navivaci na Shkendija a Makedoncite se sudii vo prava smisla. Doaga od generacijata koja si uzivase vo vladeenjeto na mafijaskite garnituri vo klubot i FFM i normalno tesko mu e bez partija pozadi i bez takva mok vo sekoja institucija vlucuvajki gi i FFM. So ova sakaat i dopolnitelen pritisok da vrsat i za slednite natprevari posto znaat vo kavka gomna se naogaat finansiski. Lani pocnaa nadolu i so vakvite taktiki, de FFM de mladinec de bojkotiranje, probuvaa vnimanieto da go svrtat na drug pravec. On ispaga kurva nacisticka so vakvo ponasanje i posle se prasuva zasto ne igra za reprezentacijata. Go znaat site koe gomno e.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Reakcijata na golmanot bese kako topkata da bese vo obratna situacija t.e od drugata strana na linijata. Mu precelo sto sudel Albanec, znaci po negovo Albanec ne moze da sudi ama Makedonci da. Albancite treba da se bavat so druga profesija., nikako sudii posto avtomatski se navivaci na Shkendija a Makedoncite se sudii vo prava smisla. Doaga od generacijata koja si uzivase vo vladeenjeto na mafijaskite garnituri vo klubot i FFM i normalno tesko mu e bez partija pozadi i bez takva mok vo sekoja institucija vlucuvajki gi i FFM. So ova sakaat i dopolnitelen pritisok da vrsat i za slednite natprevari posto znaat vo kavka gomna se naogaat finansiski. Lani pocnaa nadolu i so vakvite taktiki, de FFM de mladinec de bojkotiranje, probuvaa vnimanieto da go svrtat na drug pravec. On ispaga kurva nacisticka so vakvo ponasanje i posle se prasuva zasto ne igra za reprezentacijata. Go znaat site koe gomno e.
Другар во афект си во таа ситуација, дали би бил во право или не. Исто и голманот на Партизан го правеа луд бидејќи не го признаваше голот и јас би го направил истото, верувам и ти. За црвен дека требаше да заработи и тоа како. Не знам како ни жолт не му покажаа. Инаку тие националистички препукувања треба да умрат веќе еднаш, прво треба да се гледа дека е секој човек, а потоа каква му е верата, националноста и др.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Им даде жолт на Лира и Гачевски, иако можеби требаше да летне и некој црвен со оглед на протестите што ги имаше, ама мој впечаток е дека и главниот судија беше толку несигурен за одлуката за голот, што се исплаши да извади црвен картон, да не ја заебе уште толку работата, што според мене беше и правилна одлука, кога веќе одлучи да го признае голот, инаку 50-50 ситуација што и од 50 повторени снимки и слики не може да се оцени :D

Инаку, доста ослабена и падната ми делува Шкендија со формата, Ибраими е можеби 70% од екипата во моментов, ја немаат онаа течност во играта, веројатно заминувањето на Хасани тука игра најголема улога, ама дефинитивно се гледа падот во играта, само што и Вардар е катастрофален во моментов. Чисто информативно, од каде информациите за Барсегјан, имаат ли допирна точка со реалноста или вадење од ракав муабети се ова?
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Ej naj smesni se e komentarite od Gaca.
Zbori kako natprevarot da zavesil 3-2 I golot da ne postoji, doaga do moment koga I pluka po Albancite zasto pomosnikot na sudijata bil Albanec.
Ova ne e prv pat nie kako Albanci sme naviknale na ova, nie Albancite sme krivi sto Gaca ne zemal plata 5-6 meseci, nie Albancite sme krivi zasto vardar nema pari da go plati stadionot kaj sto igra, nie Albancite sme krivi I za imeto zaradi sto 65 pratenici Makedonci glasa Za I 15 “Siptarcinja” sto “ne ja sakat” drzavata.
Pa i koga udira Grcija za imeto, nie sme krivi, I Srbite koga udirat za crkvata I jazikot nie sme krivi..
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Со која леснотија постигнува голови Ибраими...особено третиот гол , од место од 30 метри со невероватна јачина
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
Да не упаѓам со оф-топици, ама иста состојба беше и на дербито меѓу Партизан и црвена звезда, само што топката беше во воздух, а не на земјата. И оваа ситуација може да ја реши само гол-технологијата како во Премиерлигата (И уште во некои лиги, ако ја има не сум ја сретнал до сега бидејќи не пратам други лиги баш), но како и во секоја балканска држава прво треба да се средат нивите наречени стадиони, па потоа да се воведуваат најмодерни технологии, инаку вака може со години да вадиме докази дали или не е гол...
точно така. ова од кој агол и да се гледа не може 100% да се оцени дали е внатре или не, освен ако не гледаш пристрасно.

гол-технологија на нашиве ниви од стадиони е научна фантастика. да имаше бар камера која гледа точно на линијата ќе можеше вака после утакмица да пресудиме што било, но можеби и подобро што ја нема оти тек тогаш ќе беше хајка против судиите од страна на екипата која се осеќа оштетена.

за жал ваквите дух-голови се составен дел од фудбалот. во финале на Светско 66та имало слична ситуација...
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Сега ќе прашаме, па ќе ти кажеме. :)
Прашај на едно и дали ќе ја признаете лигата годинава, бидејќи први сте да плачете и вадите снимки од VGA камера, а кога не ви одговара си сечете, лепите и монтирате ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom