Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Se ubaciv vo muabetot, da te potsetam, deka prethodno imalo protesti sto traele so meseci, a ti se isfrustrira oti 10 dedinja reshile da si praat bajram so mozokot saat vreme.
Laga e?
значи твоето тврдење дека јас сум направил споредба не е точно? Ок.
Ako mene me prasas, voopsto ne treba ni da se spomnat tie 10 starci vo nieden medium a ne pa na forumov.
ако не живееш Скопје, нормално нема да ти пречат. Ако мене ме прашаш, немаше ни да ги споменам доколку си протестираа на тротоар.
Цел саат да се враќаш од работа, да вртиш околу градот, да трошиш нерви, пари и време... Дали ја знаеш целта на нивното блокирање граѓани и сообраќај? Која е идејата зад ова, целта, решението?
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.399
Idu Mujo i Haso sumom, i vide govno.
Misli Mujo: Da natjeram Hasu da pojede govno za 500 eur, uzmem 500 evra super.
Pita Mujo Hasu: Haso bili ti pojeo ovo govno za 500 eur.
Vice Haso: Bih
i pojede Haso govno.
Idu oni sumom, Mujo se nervira izgubio 500 eur. Haso se nervira, blam ga sto je pojeo govno za pare.
Opet naidju na govno...
Pita Haso Muju: Bili Mujo pojeo govno za 500 eur.
Mujo vice bih. i pojede ga povrati 500 eur, Haso povrati cast milina.
Idu oni tako sumom i pade napamet Muji nesto i rece Hasi.
Haso, meni se cini da smo mi ona govna dzabe jeli.

Муабетот на темава....
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
хахаха, све говна на темава :ROFLMAO:
и пак никој не знае што е целта на реметење исклучиво граѓани и сообраќај, точно во 16.30 часот. Мистерија
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
16.219
хахаха, све говна на темава :ROFLMAO:
и пак никој не знае што е целта на реметење исклучиво граѓани и сообраќај, точно во 16.30 часот. Мистерија
можеби пошто укинаа бесплатно скијање за пензионери :cool:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Така де владе, кажи му колку патриотски е кога се има бугарски пасош ;)
Ostaj jas sto ke kazuvam, kazav toa sto imam da kazam godini godini prethodno. Sega kako za promena Ti kazi nesto. Imas bagji za kazuvanje so ogled sto imase pisuvano isto godini i godini prethodno. Samo se plasam deka ke treba da se zameris so nekoj clenovi od povisokite esaloni na forumot a kolku so se sekjavam ne si sakal da se zameruvas so nikoj za razlika od mene. E sega za razlika od pred nekoja godina koga bevte revolucioneri, borci za prava i neznam sto, denes SDSM bas i ne e na nekoj dobar glas so ogled na slucuvanjata pa kako ke ti uspee toa em da gi branis i opravduvas em da ne se zameris so ostanatite samo ti si znaes. Pretpostavuvam ke isceznis na nekoe vreme kako sto si znaes, pa pak po nekoj mesec ke se vratis vaka so po nekoja dosetka i posle pak pod radarot.[DOUBLEPOST=1540880901][/DOUBLEPOST]
Ме заебаваш, стварно владе има бугарски ?
Nemam, barem ne seuste evropski kako sto go miluvate da go narecite.
Ti?
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Така де владе, кажи му колку патриотски е кога се има бугарски пасош ;)
А ти кажи колку е патриотски да излезиш на референдум за да смениш име на својата дражава!;)Абе оди скрисе таму.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
хахаха, све говна на темава :ROFLMAO:
и пак никој не знае што е целта на реметење исклучиво граѓани и сообраќај, точно во 16.30 часот. Мистерија
Oti be misterija. Demokratija se vika toa. Nesto ne im e po kef i resile svojot revolt da go iskazat na toj nacin. Ako slucajno zaboravi padna rezimot i dojde zivotot. Nemaat ljugeto povekje strav da go iskazuvaat svoeto nezadovolstvo javno. Tvoe e dali ke odis po sporedni ulici ili ke im se priklucis. Vo sekoj slucaj ke gi trpis posto taka bilo vo demokratski drzavi kako nasata. Sekoj moze da blokira ulici za sto saka. Ako ne ti se dopagja takviot nacin na demokratija togas mozi i ne trebase da go rusite rezimot i ti rajat ke si vozese do doma.
Vaka koj ti e kriv :toe:[DOUBLEPOST=1540882693][/DOUBLEPOST]
Точно ... уште 2 месеца и ќе ја почнеме 2019 год. и веќе на сите им е јасно дека шарената револуција не беше ниту за Мартин Нешкоски, ниту за Тамара, ниту за демократија и слобода ... туку целата таа шарена фрка беше само и единствено борба за власт/фотеља !
I ti ova duri sega go sfati, po tri godini?
Uste kolku furni leb treba da izedis ti exexeeeeeee.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
16.219
EP TRAŽI ČLANICE DA SE SUPROTSTAVE ŠIRENJU FAŠIZMA

значи не само забрана на се со четници и усташи ( манифестации, споменици, групи)
туку истото да важи и за БАЛИСТИТЕ
ај сега да видиме новата власт дали ќе застане на европските препораки ???
Ајде барем медиумите нека ги соочат
политичарите од ЕУ што ни доваѓаат секој ден со ова работа !!
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
и што идеја имаш? и кои ти се резултатите? која ти е целта?
Јакнење на македононизмот, зближување со Русија. Резултатите? јас сум поединиец, ако може како резултати да се бројат промовирање на таа идеја на блиски, како и на мрежите. Како дел од социјална целина активно учествував во Бојкотирам.[DOUBLEPOST=1540889317][/DOUBLEPOST]
Патриоти-предавници, патриоти,предавници, патриоти-предавници :tapp: :facepalm::facepalm::facepalm:
Да те прашам, шо е твојот најголем патриотски чин? освен брзо куцајне на тестатура???
А ти каква терминологија предлагаш за 80те гласачи за смена на името? Бидејќи тие се квалификациите што се вртат предавници или патриоти некои ги ословуваат, ти како гледаш на нив?[DOUBLEPOST=1540889493][/DOUBLEPOST]
Најголемо разочарување ќе биде ако се премижи на криминалот...
Еден дел од криминалот не само што го премижија туку и го амнестираа(евро мене евро на Вицто). За другиов дел зависи од кооперативноста.[DOUBLEPOST=1540889586][/DOUBLEPOST]
Точно ... уште 2 месеца и ќе ја почнеме 2019 год. и веќе на сите им е јасно дека шарената револуција не беше ниту за Мартин Нешкоски, ниту за Тамара, ниту за демократија и слобода ... туку целата таа шарена фрка беше само и единствено борба за власт/фотеља !
И испорачување на задачи меѓу кои и смена на името, или во поширок контекст разнебитување на Македонизмот.[DOUBLEPOST=1540890200][/DOUBLEPOST]
Idu Mujo i Haso sumom, i vide govno.
Misli Mujo: Da natjeram Hasu da pojede govno za 500 eur, uzmem 500 evra super.
Pita Mujo Hasu: Haso bili ti pojeo ovo govno za 500 eur.
Vice Haso: Bih
i pojede Haso govno.
Idu oni sumom, Mujo se nervira izgubio 500 eur. Haso se nervira, blam ga sto je pojeo govno za pare.
Opet naidju na govno...
Pita Haso Muju: Bili Mujo pojeo govno za 500 eur.
Mujo vice bih. i pojede ga povrati 500 eur, Haso povrati cast milina.
Idu oni tako sumom i pade napamet Muji nesto i rece Hasi.
Haso, meni se cini da smo mi ona govna dzabe jeli.

Муабетот на темава....
Во контекст на ова:
Заев и дал грејс период на Грција за ратификација на Преспанскиот Договор?
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Studentski plenum spiese na raskrsnicata pred sobranie so meseci.
Sharena revolucija sekoj den blokiraa ulici nekolku meseci.

Zosto tolkavo licemerie Lurtz?

Protestot e demokratsko pravo i sekoj ima pravo da protestira.
Ama sum sigurna deka ke se najde nekoj workaround, za da moze da se apsat site onie koi ne se soglasuvaat so seljachanata na vlast.
Јас сум против блокирања, особено повеќе од 1-2 часа. Но, ако се сетиме што правеа групите вклучени во проектот против Груевски... сега, лицемерно е да се забранува тоа на други.[DOUBLEPOST=1540892244][/DOUBLEPOST]
EP TRAŽI ČLANICE DA SE SUPROTSTAVE ŠIRENJU FAŠIZMA

значи не само забрана на се со четници и усташи ( манифестации, споменици, групи)
туку истото да важи и за БАЛИСТИТЕ
ај сега да видиме новата власт дали ќе застане на европските препораки ???
Ајде барем медиумите нека ги соочат
политичарите од ЕУ што ни доваѓаат секој ден со ова работа !!
Ние не сме „чланица ЕУ“.
„И још дуго нечемо бити“
Европа е „блудница вавилонска. Нека ми „причаат“ за морал, правда...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
А ти кажи колку е патриотски да излезиш на референдум за да смениш име на својата дражава!;)Абе оди скрисе таму.
Според некои твои критериуми 600к луѓе се предавници ок, дали ти се гледаш како патриот?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Амнестија Мало СУтра. Ги пуштија од притвор за да гласаат и сега ќе ги скапат во затвор. Неприфатливо било таква има изјава од премиерот наш.
Би било ова интересно. Ќе видиме тогаш дали ќе тврдат дека го сториле тоа за доброто на Македонија, а не за лична корист.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Според некои твои критериуми 600к луѓе се предавници ок, дали ти се гледаш како патриот?
Maлку е ретардирано некој кој гласал за Груевски после амнестијата на воени злосторници, овде сега да продава патриотски патлиџани. У ствари, многу е ретардирано, али навикнати сме.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.308
Поени од реакции
27.112
Maлку е ретардирано некој кој гласал за Груевски после амнестијата на воени злосторници, овде сега да продава патриотски патлиџани. У ствари, многу е ретардирано, али навикнати сме.
Како ти на пример ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Како ти на пример ?
Напротив, после амнестијата, јас го отпишав тоа гомно од живите. Но, билмези ко тебе и другава куртонијада, око не ви трепна. И ја викам сеа, ОК, можда имате некоја лична корист, вие си знаете, ваша работа. Али после коа вака ќе се појавите со патриотски приказни....
Зарем има некоја логика некој таков на Мафо или на било кој да му дели лекции за патриотизам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom