Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Амнестија Мало СУтра. Ги пуштија од притвор за да гласаат и сега ќе ги скапат во затвор. Неприфатливо било таква има изјава од премиерот наш.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.299
Патриоти-предавници, патриоти,предавници, патриоти-предавници :tapp: :facepalm::facepalm::facepalm:
Да те прашам, шо е твојот најголем патриотски чин? освен брзо куцајне на тестатура???
Тој е Мата Хари и е во гнездото на НАТО и ЕУ за да ги уништи одвнатре :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.605
Поени од реакции
22.795
Decki mnogu napinjate bez potreba. Mickovski vaka, Mijalkov taka, VMRO ova, SDSM ona, ti rekov mi rece. Zavrsi taa prikazna, nebitno e toa sega posto rimpapa utre da dojdi na vlast promenite sto se napraveni ili doprva planiraat da gi napravat(a ke gi napravat na ovoj ili onoj nacin) za arno za loso nikoj poveke nemoze da gi popravi.
GAME OVER
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Decki mnogu napinjate bez potreba. Mickovski vaka, Mijalkov taka, VMRO ova, SDSM ona, ti rekov mi rece. Zavrsi taa prikazna, nebitno e toa sega posto rimpapa utre da dojdi na vlast promenite sto se napraveni ili doprva planiraat da gi napravat(a ke gi napravat na ovoj ili onoj nacin) za arno za loso nikoj poveke nemoze da gi popravi.
GAME OVER
Така де владе, кажи му колку патриотски е кога се има бугарски пасош ;)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Virtue signaling at it's best.

2018 sme, veke nikoj ne veruva deka sharena revolucija bese za Martin.
Споредуваш 2 различни настани. Шарена нешарена, беше да се тргне паторот и неговите пајташи, чии криминали ради жолтото комбе излегоа на виделина.
Нели е лицемерно да не ме критикуваш кога ќе го споменам Шилежето со неговите "реконструкции" од половина година, или било кој друг застој или блокада? Сеедни ти е нели? Нели е лицемерно кога му замерате на Берик (не знам кој не ве ни паметам, сите скокате ко диригирани) за спомињање на паторот, а овде мрсите неколку страни за шарената? Дај ми причај за лицемерие, тјах
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.940
Поени од реакции
29.797
Споредуваш 2 различни настани. Шарена нешарена, беше да се тргне паторот и неговите пајташи, чии криминали ради жолтото комбе излегоа на виделина.
Нели е лицемерно да не ме критикуваш кога ќе го споменам Шилежето со неговите "реконструкции" од половина година, или било кој друг застој или блокада? Сеедни ти е нели? Нели е лицемерно кога му замерате на Берик (не знам кој не ве ни паметам, сите скокате ко диригирани) за спомињање на паторот, а овде мрсите неколку страниз а шарената? Дај ми причај за лицемерие, тјах
Ne sporeduvam nastani, ti si toj sho go napravi toa.
Nashite se doblesni, borbi za pravda, a drugite se nebitni.

Sekoj ima pravo da protestira.
Imalo slucai kaj sho 15 rabotnici protestirale pa se zatvarale celi ulici.

Boo hoo glupite penzioneri zatvorile ulica.
Ke preziveete.[DOUBLEPOST=1540848492][/DOUBLEPOST]
и не ми е јасно зошто англиски изрази и латиница. Некои младешки фори, што е работава?
Se spremam za u NATO
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Сунѓерот Боб беше ок човек. Колку само помогнал на форумџии за градење и реновирање. Тоа што немал стил на пишување као Хемингвеј е друга работа, небитна.
И само што реков, еве пак блокирани колони. Епа нато и Русија нека ви ги плаќа литрите бензин, времето потрошено и патот пешачката до некоја ??? од станиците во градот. И детето од градинка нека ви го земе некој од амбасада. Се за мајка Македонија
А што спротивно? Нато ќе ти ги заврши истите работи?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Virtue signaling at it's best.

2018 sme, veke nikoj ne veruva deka sharena revolucija bese za Martin.
Точно ... уште 2 месеца и ќе ја почнеме 2019 год. и веќе на сите им е јасно дека шарената револуција не беше ниту за Мартин Нешкоски, ниту за Тамара, ниту за демократија и слобода ... туку целата таа шарена фрка беше само и единствено борба за власт/фотеља !
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Ne sporeduvam nastani, ti si toj sho go napravi toa.
лажеш без грам достоинство. Да те потсетам како се убаци во муабетиве. Твоето прво шалтање, латиница нормално, рускаја. Споредба на гужвите денес со оние од пред икс години.
Studentski plenum spiese na raskrsnicata pred sobranie so meseci.
Sharena revolucija sekoj den blokiraa ulici nekolku meseci.
твојата втора споредба
2018 sme, veke nikoj ne veruva deka sharena revolucija bese za Martin.
која воопшто не држи вода. Шарената не започна со убиството на Мартин. Започна подамна со архибригадите, црквите и другите слични протести. Ниту заврши со Мартин.
Кој почна да споредува, гужва денес и гужва од пред икс години? Те молам, немој вакви конструкции, срамота е.
Se spremam za u NATO
нели протестите од цели 10 души се против нато? Дали знаеш кој стои зад движењето Бојкотирам? Дали се организација, имиња и слично? Кое нивното решение?[DOUBLEPOST=1540849100][/DOUBLEPOST]
А што спротивно? Нато ќе ти ги заврши истите работи?
кои работи? дај бе пишувајте поконцизно. Вака само се набацувате без везе
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.940
Поени од реакции
29.797
лажеш без грам достоинство. Да те потсетам како се убаци во муабетиве. Твоето прво шалтање, латиница нормално, рускаја. Споредба на гужвите денес со оние од пред икс години.

твојата втора споредба
која воопшто не држи вода. Шарената не започна со убиството на Мартин. Започна подамна со архибригадите, црквите и другите слични протести. Ниту заврши со Мартин.
Кој почна да споредува, гужва денес и гужва од пред икс години? Те молам, немој вакви конструкции, срамота е.
нели протестите од цели 10 души се против нато? Дали знаеш кој стои зад движењето Бојкотирам?[DOUBLEPOST=1540849100][/DOUBLEPOST]кои работи? дај бе пишувајте поконцизно. Вака само се набацувате без везе
Se ubaciv vo muabetot, da te potsetam, deka prethodno imalo protesti sto traele so meseci, a ti se isfrustrira oti 10 dedinja reshile da si praat bajram so mozokot saat vreme.
Laga e?

Ako mene me prasas, voopsto ne treba ni da se spomnat tie 10 starci vo nieden medium a ne pa na forumov.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom